Jak si tvořit zadní vrátka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.18 01:50
Jak si tvořit ,, zadní vrátka,,?

Nějak nemůžu spát a tak přemýšlím. Táhne mi na třicet, manžel už má slabě přes. Jsme spolu skoro sedm let a máme dceru. Manžel má ještě syna z prvního manželství. Doposud jsme měli krásné manželství, manžel je moc hodný a doufám, že to tak navždy zůstane. Nastupuju teď do práce, ze začátku budu mít plat takový normální, ale časem bych se ráda vypracovala a je možnost třeba za dva roky mít jednou tolik co muž. Prostě budu se snažit hnát kariéru, ať se samozřejmě máme co nejlépe. Manželovi nechci nic dělat za zády, ale říkám si co kdyby. Pracuje i se ženami, takže co když za pár let mi s nějakou mladou uteče? Moc bych si přála jednou dům a budu makat jak ďas, ať ho jednou mám. A co pak? Když si ho budu chtít nechat, budu ho muset vyplatit. Nebo se s manželem nedej bože jednou něco stane a já budu muset vyplatit jeho syna… Sice účet je vedený na mé jméno, ale co když ho do dědictví pozastaví a budu i ze svých úspor muset vyplatit jeho syna? Nebo prostě cokoliv… Tak chci mít někde nějakou rezervu, o které budu vědět jenom já. A kdyby vše bylo dobré, tak aspoň budeme mít více na stáří a nebo to jednou nechám vše své dceři… Jenže jak na to? Zatajovat výši platu mu nechci, on mi také netají. Tak jedině po troškách uždibovat nebo si najít nějaký přivýdělek a o tom se nezmiňovat a ten ukládat. A teď kam? Udělat si tajný účet mi přijde hloupé, dávat to doma do skříně… Já nevím… Co myslíte? Budu ráda za každý názor. Prostě jen chci být krytá kdyby se cokoliv stalo, ať nezůstanu s holým zadkem…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 20 Další »
Reakce:
Santyna
Ukecaná baba ;) 2301 příspěvků 25.10.18 02:20
@Anonymní píše:
Nějak nemůžu spát a tak přemýšlím. Táhne mi na třicet, manžel už má slabě přes. Jsme spolu skoro sedm let a máme dceru. Manžel má ještě syna z prvního manželství. Doposud jsme měli krásné manželství, manžel je moc hodný a doufám, že to tak navždy zůstane. Nastupuju teď do práce, ze začátku budu mít plat takový normální, ale časem bych se ráda vypracovala a je možnost třeba za dva roky mít jednou tolik co muž. Prostě budu se snažit hnát kariéru, ať se samozřejmě máme co nejlépe. Manželovi nechci nic dělat za zády, ale říkám si co kdyby. Pracuje i se ženami, takže co když za pár let mi s nějakou mladou uteče? Moc bych si přála jednou dům a budu makat jak ďas, ať ho jednou mám. A co pak? Když si ho budu chtít nechat, budu ho muset vyplatit. Nebo se s manželem nedej bože jednou něco stane a já budu muset vyplatit jeho syna… Sice účet je vedený na mé jméno, ale co když ho do dědictví pozastaví a budu i ze svých úspor muset vyplatit jeho syna? Nebo prostě cokoliv… Tak chci mít někde nějakou rezervu, o které budu vědět jenom já. A kdyby vše bylo dobré, tak aspoň budeme mít více na stáří a nebo to jednou nechám vše své dceři… Jenže jak na to? Zatajovat výši platu mu nechci, on mi také netají. Tak jedině po troškách uždibovat nebo si najít nějaký přivýdělek a o tom se nezmiňovat a ten ukládat. A teď kam? Udělat si tajný účet mi přijde hloupé, dávat to doma do skříně… Já nevím… Co myslíte? Budu ráda za každý názor. Prostě jen chci být krytá kdyby se cokoliv stalo, ať nezůstanu s holým zadkem…

Skoč za právníkem. Řešení je jednoduché a jmenuje se rozvod… Pak se nebudeš muset ,když nebudeš chtít, dělit.

V horším případě rozdělte SJM.

Když máte hezké manželství tak jste k sobě asi ibupřímní. Co ti na to řekl manžel?

peta81
Ukecaná baba ;) 2119 příspěvků 25.10.18 04:18

mas zajimave uvazovani 8o ale asi beres veci zodpovedne a aspon budes pripravena, kdyby nahodou neco… ;)
takze byt tebou, zalozim nekde ucet, nerikam to manzelovi a necham si tam mesicne posilat nejakou castku. pokud by si manzel vsiml nebo by to nejak zjistil, rekla bych mu, ze je to takova mala pojistka na stari. pokud mate hezky vztah, netrapila bych ho myslenkou, ze si syslis bokem kdyby to s nim nahodou neklaplo :lol:

alisekR
Kelišová 5291 příspěvků 25.10.18 05:09
@Anonymní píše:
Čtu mezi řádky: nejde o to, že by manžel koukal.po jiných. To já se vracím do práce a co když se zapletu s nějakým mladým. .....ale proč to sem psát, že. Trochu falešné nemyslíš? Jsi opravdu zvláštní. A nemyslím si, že kdyby toto tvůj manžel četl, že by ho to neranilo. :roll:
Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2453 příspěvků 25.10.18 05:13

Co pro dceru udělat nějaké spoření? Abys měla jistoti,že kdyby něco,fakt jí to zustane,teda si myslím.Já mám taky nevlastní děti a jeden čas jsem uvažovala stejně.Aby muj byt nebo mé úspory nepadly na ně ale na naše společné děti.Ale zatím jsem jaksi nic nenašetřila,tak není co řešit :p a byt na něj přepisovat mi zatím lidi tady radili že ne…S tím SJM nevím,jestli to jde ošetřit,že tvé prachy budou tvé a jeho jeho…si myslím,že ne…A jinak,určitě bych si teda nehledala práci,kterou bych před manželem tajila,je to docela podstatná věc a lhát mu? Muj manžel naprosto pochopil,když jsem mu řekla,že kdyby něco,tak si nepřeju,aby mé majetky či peníze si dělily i jeho děti,jestli je to možné nějak právně ošetřit,jsem se ještě nezajímala,ale mám to také v plánu…

rodinka4
Ukecaná baba ;) 1349 příspěvků 25.10.18 05:36

@Danulinka16 si myslim poradila najlepsie. Sprav dcere sporenie a posielaj to tam. To je fer a nemusis to tajit ani pred manzelom ;)

sucuba
Kecalka 223 příspěvků 25.10.18 06:26

Zase pokud napíšeš spoření na dceru, tak ho nebudeš moct vybrat ty, na to mysli. Ty nemáš svoji kartu a svůj účet, a máte jen společný? Třeba v KB jde k účtu přímo do eBanky vložit stavební spoření s tím, že si tam můžeš odkládat určitou částku měsíčně, a nakonec ti ještě vždy na konci roku přispěje stát

Černá vdova
Extra třída :D 10102 příspěvků 25.10.18 06:31
@rodinka4 píše:
@Danulinka16 si myslim poradila najlepsie. Sprav dcere sporenie a posielaj to tam. To je fer a nemusis to tajit ani pred manzelom ;)

Dcera si bude myslet, ze bude mít peníze, ale nebude mít nic, protože to si máma jen ulila pero sebe :roll: .

karkarka
Závislačka 2877 příspěvků 25.10.18 06:51

Rekni manzelovi,at uz si taky radsi zacne syslit bokem.

janickaIII
Závislačka 2664 příspěvků 25.10.18 07:04
@Anonymní píše:

Hele a proč je problém si o tom s mužem normálně na rovinu promluvit. Jde zatím o společné hospodaření a podle mě by každý měl vědět co nastane pokud budou problémy. Pak si můžete každý nastavit, že si dáte každý určitou část z vašich příjmů stranou na vlastní účet a s tim si budete nakládat podle svého. Pokud máte pohodový vztah, tak bych nic za zády nedělala. Tobě by se asi taky moc nelíbilo, když bys zjistila, že má muž bokem tajný příjem… :nevim:

Uživatel je onlineRusset
Extra třída :D 12253 příspěvků 25.10.18 07:15
@Anonymní píše:

Rozvod. Pak budou penízky jen tvé, chachá :poblion:

Uživatel je onlineAlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1607 příspěvků 25.10.18 07:17

Tohle je průzračný jako studánka.

Už jen to, že jste manželé, ale úspory bys dala jen své dceři, ne jeho synovi.

Možná jste manželé, ale nejste rodina. Vždycky to budeš ty s dcerou a on se synem. Jste spolu, protože je to výhodné, ale rodina prostě nejste. Neber to nějak negativně, je to naprosto běžné, ale když si přiznáš pravdu, bude se ti uvažovat lépe.

Gosi
Kelišová 5801 příspěvků 25.10.18 07:21

Pokud ti jde o dceru, tak ji zaloz nejaky sporeni na jeji jmeno a bude to jen jeji, az doroste… Jinak by mozna slo zuzit SJM, ale na tajno asi tezko… A co se jeho syna a dedictvi po vas obou tyce, tak doufej, ze prvni umre manzel, to bude mladej dedit jen po nem, spolu s tebou a dcerou a zase predpokladam, ze mladyho obcas i vidite, tak pokud budou mit sourozenci prumerne normalni vztah, tak by ani dcera nemela mit pocit, že ji bratr o neco okradl…

Uživatel je onlinechaela
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 2 inzeráty 25.10.18 07:30

Pokud jste manžela, tak veškeré výdělky máte napůl. Půlka ze všeho, co vydelas, je jeho. A naopak samozřejmě. Takže i když si bez jeho vědomí zalozis ucet, při případném rozvodu by půlka z peněz stejně byla jeho.
My jsme to vymysleli tak, že až půjdu do práce, založíme jeden společný účet, tam kde každý posílat kus své výplaty, z toho budeme normálně žít a platit veškeré společně výdaje. Zbytek peněz na našem vlastním účtu bude čistě pro naše potreby. Takže pokud bych chtěla, můžu si šetřit tam. Zatím šetřím jen velmi symbolicky, do plechovky na poličce.ale z toho rodicaku to jaksi jinak nejde.

Uživatel je onlinesalamio
Ukecaná baba ;) 2199 příspěvků 25.10.18 07:40

No tvl :roll:
Ukládám do záložek synovi k přečtení, až přijde čas.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 20 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Nemá ruku a chce 63 milionů korun! Za dublérku Milly Jovovich se modlí i Milla

Přežila skoro vlastní smrt, teď žádá odškodné! Krásná kaskadérka Olivia... číst dále >

Nemá ruku a chce 63 milionů korun! Za dublérku Milly Jovovich se modlí i Milla

Přežila skoro vlastní smrt, teď žádá odškodné! Krásná kaskadérka Olivia... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >