Jak si uchováváte fotky dětí a rodinné fotky?

17.2.20 08:43

Jak si uchovávate fotky dětí a rodinné fotky?

Ahoj, mě by je zajímalo, co se vám zdá lepší. Ukládat si fotky postupně do alba nebo si třeba jendou za rok vytisknout fotoknihu? Jak to děláte vy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15004
17.2.20 08:48

Já mám fotky zálohované v pc, mobilu, na internetu (prostě víc místech, abych je omylem nesmazala) a čas od času si nechám vyvolat jenom pár těch úplně top do rámečku nebo alba. Nejsem typ člověka, co by po večerech listoval rodinnými alby. Moje máma má stovky fotek (možná tisíce) v albech a nikdy na to nikdo nekoukal :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
17.2.20 08:56

Fotoknihy mě nebaví..
mám alba ( fotky tisknu 2× ročně )..
dceru strašně baví se do alb dívat. Já mám ještě i alba ze svého dětství, takže to je pro mě záruka, že fotky vydrží.
Prohlížet si fotky z cedel ne neosobní, to se mi nelíbí.
ale jako nedávám tam všechny fotky, jen ty top..syn má 7 let a má druhé album, dcera taky..jak jsou starší tak tam dávám jen důležité fotky - momenty, první den školy, narozeniny, první jízda na kole, první jízda na lyžích, vypadlý zub atd..
běžné fotky mám pak na počítači, ale ty nejsou tak důležité, takže kdyby se něco stalo, tak by mě to nemrzelo..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
a12
41338
17.2.20 08:58

Ja mam fotky v albu, je to levnější než fotokniha, tak jich můžu vyvolat víc a teda hlavně mladší ditko si je hrozně rado prohlizi a to by fotoknihu nemohl, to se obávám, ze b Fakt někde ležela a nikdo by si to neprohlizel, alba tu jsou vytahany kazdou chvili :mrgreen:
Jinak mam fotky v pc a na disku, vyvolavam jen ty nejlepší ale jsem magor a i tak jich je asi milion v albech :mrgreen: ale papírová fotka, je papírová fotka, no :lol: v dnešní době digitálních foťáku je těch fotek hrozně moc a i ne úplně povedených a tim nez bych se na pc proklikala kdybych si to chtěla prohlídnout :lol: a to ty úplně nepovedený rovnou mažu.
V tom albu, nebo i knize je to pohodlnější, ale z ekonomických důvodů volím alba :mrgreen: to kdyz mi dítě roztrhne tak to tolik nebolí :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1285
17.2.20 08:59

Já dělám fotoknihu vždy na konci roku a ještě zvlášť třeba z dovolený. A všechny fotky mám v pc a zálohu na externím disku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3220
17.2.20 09:01

Delam vetsinou jednou za rok průřezovou fotoknihu z cestovani, jinak fotky mam na cloudu, jednou za cas posbiram fotky z foťáků a mobilů, proberu je a ulozim. Třídím je vzdy s casovym odstupem, protoze clovek kolikrat nafoti mraky fotek a stacila by jedna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
a12
41338
17.2.20 09:02
@smurfka píše:
Fotoknihy mě nebaví..
mám alba ( fotky tisknu 2× ročně )..
dceru strašně baví se do alb dívat. Já mám ještě i alba ze svého dětství, takže to je pro mě záruka, že fotky vydrží.
Prohlížet si fotky z cedel ne neosobní, to se mi nelíbí.
ale jako nedávám tam všechny fotky, jen ty top..syn má 7 let a má druhé album, dcera taky..jak jsou starší tak tam dávám jen důležité fotky - momenty, první den školy, narozeniny, první jízda na kole, první jízda na lyžích, vypadlý zub atd..
běžné fotky mám pak na počítači, ale ty nejsou tak důležité, takže kdyby se něco stalo, tak by mě to nemrzelo..

8o jen dve alba na dítě 8o
Ty jo mám mnohem mladsi děti a maj toho vic :oops: snad jen jedno album maj za první rok zivota :mrgreen:
Ale jak jsou starší je toho min no, a druhej už toho má taky min než první, uz nefotim kazdej prd :mrgreen:
Ale ja je teda nemam rozděleny podle dětí, prislo mi to moc složitý, maj spoustu společných fotek, hlavně mame hrozně moc z dovolených a výletů, tak to dávám jak to jde za sebou, celou rodinu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
17.2.20 09:31

@a12
naše máma to tak taky dělala..pak jsme v dospělosti každý dostal svoje album..
ano máme i společné fotky, tak jednu společnou dám synovi a další jinou společnou dám dceři..jinak třídím každému své fotky..( a společné třídím každému nějakou )..
Jsem ráda že mám své album s dětství, své fotky, proto to tak dělám i ted.
zas nechci aby měli kupu těch alb..( já dostala od našich tři, za cca 15 let života - pak už jsem si dělala vlastní jako poboška )…takže nechci aby tahali celý život třeba 18 alb..to je zase zbytečné..stejně nejdůležitější jsou fotky z opravdu malého dětství..pak už stačí opravdu pár fotek ročně..vánoce, narozeniny, dovolená, tábor atd…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
a12
41338
17.2.20 09:51
@smurfka píše:
@a12
naše máma to tak taky dělala..pak jsme v dospělosti každý dostal svoje album..
ano máme i společné fotky, tak jednu společnou dám synovi a další jinou společnou dám dceři..jinak třídím každému své fotky..( a společné třídím každému nějakou )..
Jsem ráda že mám své album s dětství, své fotky, proto to tak dělám i ted.
zas nechci aby měli kupu těch alb..( já dostala od našich tři, za cca 15 let života - pak už jsem si dělala vlastní jako poboška )…takže nechci aby tahali celý život třeba 18 alb..to je zase zbytečné..stejně nejdůležitější jsou fotky z opravdu malého dětství..pak už stačí opravdu pár fotek ročně..vánoce, narozeniny, dovolená, tábor atd…

No ja v tom právě nějak nedokázala najit ten spravnej systém :mrgreen: první rok maj každý svy album.. Ale mám to podle datumu, a nějak jsem nevěděla jak to udělat třeba s těma výletama, dovolenýma, vánoce.. Nechtěla jsem to mit rozhazeny v různých albech.. Tak si to pak budou moct rozhodit jak budou chtít :lol: ale mam kluky, ty to asi moc prožívat nebudou, nebudu jim dávat alba na cestu z domu :lol: zůstanou pěkně u mě, ať můžu jako stará babička vzpominat :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
17.2.20 09:59

@a12
tak klasika, narození každý zvášt..s dovolené dávám fotky na který je syn synovi, na kterých je dcera dceři, a nějaké společné každému a tak..taky to je podle datumu, takže narozeniny, dovolené, výlety, vánoce..
JInak i muž do donesl vlastní album ( taky má jen své - samo jsou v něm rodiče a na nějaké fotce i segra atd )..
Je to super, můžeme pak srovnávat fotky dětí v určitém věku, syna s ním i se mnou v daném věku, dceru také..Já to dětem určitě dám, na co to syslit. Já to třeba ze začátku nechtěla, na co mít doma fotky jak jsem vypadala v plenách, ale jak se mi narodili děti, tak jsem si pro ně jela, právě abych mohla srovnávat a tak..ty fotky jsou pak boží, když vyfotim obličej mě, chlapa a děcka, všechno to dám co ČB a pak hádáme, kdo je kdo :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3993
17.2.20 10:01

3-4× za rok stáhnu fotky z PC nebo z mobilu nebo tabletu do PC a pošlu je do fotolabu a pak založim do fotoalba :nevim:. Děti to baví a mě taky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3220
17.2.20 10:01

Ja jsem delala starsimu fotoknihu k 18tinam. A jako mel asi radost, ale nijak moc to neprozival. Delala jsem ji zpetne, prave proto aby tam kazdy rok byl zastoupeny stejnou pomernou casti. Ale stejne mam pocit, ze to delam vic pro sebe nez pro kluky. Ale to neva, je to muj konicek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12201
17.2.20 10:03

@HankaL9 já si dělám 1 za rok opravdu tlusté fotoknihy :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5236
17.2.20 10:10

Nechám se zde inspirovat, protože já pár fotek vytiskla v drogerii. Jinak mám vše elektronicky. :oops: Plánovala jsem fotoknihy, ale nějak nebyl čas. :oops: Nejsem si jistá, zda stihnu nějakou dodělat od narození dětí. :oops: :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47
17.2.20 10:49

Já fotky průběžně ukládám na cloudu, ale jednou za rok udělám výběr těch nejlepších a lepím je s různými popisky do fotoalb. Fotoknihy jsou super, ale fotoalba mají svoje kouzlo, ještě když si s tím člověk vyhraje a vyzdobí, občas napíšu i vtipný moment třeba z výletu. Čas od času je pak super sednout si večer a prohlížet si fotky rodiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama