Jak si užít těhotenství? Pořád se něčeho bojím

Anonymní
20.1.20 08:29

Jak si užít těhotenství? Pořád se něčeho bojím

Ahoj, třeba se tu uklidním, když se zeptám. Jsem teď čerstvě těhotná, 8+5tt a pořád se něčeho bojím. Byla jsem teď hodně doma a pořád mi bylo blbě, břicho bolelo, žádný pohyb, do ničeho se mi nechtělo a včera jsme šli s kamarádkou ven, s jejím koněm a byli jsme na vydatné procházce, můj syn se celou dobu vezl a byl nadšený a mě to tak prospělo ta procházka, že je mi od té doby dobře a místo, abych si to užila, tak mám strach, ze6je zas něco jinak a jestli to není špatně. Na utz jsem byla minulý týden a vše bylo b pořádku. Na další jdu až v půlce února a do té doby ae asi zblázním. Říkala jsem si, že u druhého těhotenství už budu v pohodě a zase myslím na kraviny…nejvíc mám výčitky, že jsem se nechala přemluvit a na koně si taky asi na 2 minuty sedla. Já jsem psychouš v tomhle, nejsem snad sama?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1813
20.1.20 08:34
@Anonymní píše:
Ahoj, třeba se tu uklidním, když se zeptám. Jsem teď čerstvě těhotná, 8+5tt a pořád se něčeho bojím. Byla jsem teď hodně doma a pořád mi bylo blbě, břicho bolelo, žádný pohyb, do ničeho se mi nechtělo a včera jsme šli s kamarádkou ven, s jejím koněm a byli jsme na vydatné procházce, můj syn se celou dobu vezl a byl nadšený a mě to tak prospělo ta procházka, že je mi od té doby dobře a místo, abych si to užila, tak mám strach, ze6je zas něco jinak a jestli to není špatně. Na utz jsem byla minulý týden a vše bylo b pořádku. Na další jdu až v půlce února a do té doby ae asi zblázním. Říkala jsem si, že u druhého těhotenství už budu v pohodě a zase myslím na kraviny…nejvíc mám výčitky, že jsem se nechala přemluvit a na koně si taky asi na 2 minuty sedla. Já jsem psychouš v tomhle, nejsem snad sama?

Proč by sis proboha nemohla sednout na koně?? 8o jsi úplně na začátku těhotenství, tak nesil. Mimino je velke asi jako ryze možná, nějaký kůň mu neublíží. :think: stejně teď nic neovlivnis a jestli má být vše ok, bude. Já jsem teda 27tt, ale že bych se nějak v něčem zásadně omezovala… Nevím v čem :nevim: dělám vše běžně, jako normálně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33184
20.1.20 08:45

Já si neužívala ani jedno těhotenství..pořád jsem se bála. KOlem dokola samé potraty, takže pro mě i když bezproblémové těhotenství o kterém jsem ani nevěděla…tak strach pořád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.20 08:53

@smurfka ano, proklínám emimino 😁 tady se člověk dočte i to, co nechce… Ale někdy zajímavý čtení, takže nemůžu přestat :-)

• Citovat
  • Nahlásit
4311
20.1.20 08:55

Jestli to má dobře dopadnout, tak to dobře dopadne i kdyby jsi jezdila na koni celé dny a jestli to má dopadnout špatně, tak to tak dopadne i kdyby jsi celé těhotenství visela za nohy. Ono ani porodem nekončí, může se stát cokoliv. Hoď se do klidu, nic neovlivníš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1280
20.1.20 08:57

Jsi těhotná, ne nemocná… Proč si vyčítáš toho koně? Stalo se snad něco? Pokud z něj nespadneš, je to úplně v pohodě. Kamarádka jezdila na svém hodném koni skoro až do porodu a má úžasnou holčičku :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7380
20.1.20 08:58

Pokud mas takovou povahu, tak se asi jentak bat neprestanes :nevim: ja sla v prvnim tehotenstvi celkem v klidu na prvni screening (do te doby vse ok) a tam uz prvotni problemy, nakonec to byl ZT v 17tt :( v tehotenstvi s dcerou to pro me byl od zacatku strasny stres. Bala jsem se kazde kontroly, klidnejsi jsem byla tak den, dva po kontrole a pak zase nervy. A pak s pohybama jsem byla nervozni taky, kdyz se treba chvili nepohla :roll: proste nervy a stres, jestli je vse v poradku. Az tesne pred porodem jsem se lehce uklidnila. To me zas prepadl lehky strach z porodu (nastesti nic silenyho). Kdyz se dcera narodila (akutnim CS) a nedychala, tak ver, ze to byly teprve nervy, stres, sileny strach a napor na psychiku. Rozrezana na stole, dceru rozdychavali a me jen tekly bezmocne slzy. Dr mi rekla, ze to bylo „za vterinu 12“ (doslova, na tohle nikdy nezapomenu). Nakonec vse dobre dopadlo, strasne rychle se aklimatizovala, vse zvladla a je to naprosto zdrava, uzasna holcicka :srdce:
Vim, ze se v pripadnem dalsim tehotenstvi budu zase bat od zacatku do konce.
Snaz se nic spatneho si nepripoustet! :hug: vim, ze se to lehce rekne a tak uplne to nejde, ale pokud ma byt vse v poradku, tak bude :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1765
20.1.20 09:07

A počkej ty nervy, až se to narodí. Podle mě jsi teda nesmyslne úzkostná a na tvém místě bych to šla někam řešit, protože mi to neprijde normalni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1813
20.1.20 09:21
@Kukacka123 píše:
Pokud mas takovou povahu, tak se asi jentak bat neprestanes :nevim: ja sla v prvnim tehotenstvi celkem v klidu na prvni screening (do te doby vse ok) a tam uz prvotni problemy, nakonec to byl ZT v 17tt :( v tehotenstvi s dcerou to pro me byl od zacatku strasny stres. Bala jsem se kazde kontroly, klidnejsi jsem byla tak den, dva po kontrole a pak zase nervy. A pak s pohybama jsem byla nervozni taky, kdyz se treba chvili nepohla :roll: proste nervy a stres, jestli je vse v poradku. Az tesne pred porodem jsem se lehce uklidnila. To me zas prepadl lehky strach z porodu (nastesti nic silenyho). Kdyz se dcera narodila (akutnim CS) a nedychala, tak ver, ze to byly teprve nervy, stres, sileny strach a napor na psychiku. Rozrezana na stole, dceru rozdychavali a me jen tekly bezmocne slzy. Dr mi rekla, ze to bylo „za vterinu 12“ (doslova, na tohle nikdy nezapomenu). Nakonec vse dobre dopadlo, strasne rychle se aklimatizovala, vse zvladla a je to naprosto zdrava, uzasna holcicka :srdce:
Vim, ze se v pripadnem dalsim tehotenstvi budu zase bat od zacatku do konce.
Snaz se nic spatneho si nepripoustet! :hug: vim, ze se to lehce rekne a tak uplne to nejde, ale pokud ma byt vse v poradku, tak bude :kytka:

Při akutním CS ale přece spíš, ne? Já měla akutní CS a spala jsem ještě dlouho poté, co syna ze mě vytáhli. Tak mi to i říkali v porodnici. Při akutním císaři se rodička uspí okamžitě a dítě je vyndáno do 10min. Je to pod celkovou narkózou a dělá se v případě akutních komplikací při porodu. Plánovaný cisar je jen lokální anestezie, čeká se, až začne působit a pak se dítě vytáhne. rodička tak vše na sale vnímá… Nebo ne? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1840
20.1.20 09:30
@Anonymní píše:
Ahoj, třeba se tu uklidním, když se zeptám. Jsem teď čerstvě těhotná, 8+5tt a pořád se něčeho bojím. Byla jsem teď hodně doma a pořád mi bylo blbě, břicho bolelo, žádný pohyb, do ničeho se mi nechtělo a včera jsme šli s kamarádkou ven, s jejím koněm a byli jsme na vydatné procházce, můj syn se celou dobu vezl a byl nadšený a mě to tak prospělo ta procházka, že je mi od té doby dobře a místo, abych si to užila, tak mám strach, ze6je zas něco jinak a jestli to není špatně. Na utz jsem byla minulý týden a vše bylo b pořádku. Na další jdu až v půlce února a do té doby ae asi zblázním. Říkala jsem si, že u druhého těhotenství už budu v pohodě a zase myslím na kraviny…nejvíc mám výčitky, že jsem se nechala přemluvit a na koně si taky asi na 2 minuty sedla. Já jsem psychouš v tomhle, nejsem snad sama?

Já se bala taky :) teď už min, ale vždycky se těším na další ultrazvuk až uvidím zas miminko, že je ok. Myslím, že hodně těchto pocitů spouští internet, všude diskuze o těhotenství, které nedopadlo dobře. Jak se píše nademnou-pokud to má dobře dopadnout tak dopadne. Jinak já na koni jezdila cca do 3 měsíce a to jsem hodně divocila, jezdila bych i dál, ale přes břicho na něj už nevylezu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7380
20.1.20 09:50
@mamina89 píše:
Při akutním CS ale přece spíš, ne? Já měla akutní CS a spala jsem ještě dlouho poté, co syna ze mě vytáhli. Tak mi to i říkali v porodnici. Při akutním císaři se rodička uspí okamžitě a dítě je vyndáno do 10min. Je to pod celkovou narkózou a dělá se v případě akutních komplikací při porodu. Plánovaný cisar je jen lokální anestezie, čeká se, až začne působit a pak se dítě vytáhne. rodička tak vše na sale vnímá… Nebo ne? :think:

Ja mela jen spinalni anestezii. Kde ti rikali, ze se to tak dela? Opravdu ne vzdy. Mozna to nekde delaji, ze je to jednodussi? :nevim:

Meli mi dceru ukazat, ale nevidela jsem ji. Nekde uspavaji plne, me plne neuspali, vse jsem vedela, vnimala, slysela. Pak me dovezli na 2 hodiny na aro, nez mi k sobe dosly nohy a pak prevezli na sestinedeli normalka. Dceru mi pak donesli asi po pul hodine na sestinedeli na kojeni normalne, uz byla dobra :srdce:

Jinak ano, mela jsem komplikace pri porodu - mala spatne narotovana, ja se nedootevirala a pak ji zacaly padat ozvy a uz to litalo. Pry to byva sok, ze miminko tak vytahnou a nenadechne se. Davali ji dychat kyslik, masirovali body na telicku a za chvili se nadechla, ale zalykala se, tak byla do rana v inkubatoru, ale dychala sama, jen ji pousteli kyslik pro lepsi aklimatizaci.

Ale kdyz ti na sale dr rekne, ze nevi, jak to s ni vubec bude, ses v pr.deli :,( manzelovi to same (cekal na pokoji), taky byl v haji…takze se zkus hodit do klidu a mysli pozitivne ;) ono nikdy nevis, co se muze stat, ale tohle je zbytecny nervovani ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1813
20.1.20 10:04
@Kukacka123 píše:
Ja mela jen spinalni anestezii. Kde ti rikali, ze se to tak dela? Opravdu ne vzdy. Mozna to nekde delaji, ze je to jednodussi? :nevim:

Meli mi dceru ukazat, ale nevidela jsem ji. Nekde uspavaji plne, me plne neuspali, vse jsem vedela, vnimala, slysela. Pak me dovezli na 2 hodiny na aro, nez mi k sobe dosly nohy a pak prevezli na sestinedeli normalka. Dceru mi pak donesli asi po pul hodine na sestinedeli na kojeni normalne, uz byla dobra :srdce:

Jinak ano, mela jsem komplikace pri porodu - mala spatne narotovana, ja se nedootevirala a pak ji zacaly padat ozvy a uz to litalo. Pry to byva sok, ze miminko tak vytahnou a nenadechne se. Davali ji dychat kyslik, masirovali body na telicku a za chvili se nadechla, ale zalykala se, tak byla do rana v inkubatoru, ale dychala sama, jen ji pousteli kyslik pro lepsi aklimatizaci.

Ale kdyz ti na sale dr rekne, ze nevi, jak to s ni vubec bude, ses v pr.deli :,( manzelovi to same (cekal na pokoji), taky byl v haji…takze se zkus hodit do klidu a mysli pozitivne ;) ono nikdy nevis, co se muze stat, ale tohle je zbytecny nervovani ;)

No rikali mi to v nemocnici. Že když je akutní CS, je opravdu akutní a nemůže se dát lokální anestezie, jelikož na tu se musí čekat, než zabere. Proto se rodička uspí celá a miminko je co nejrychleji vytahnute ven. :nevim: když ti to pichli, jak dlouho se čekalo, než začali řezat? Mě pichli anestezii a do 10s jsem spala :think: nevím, já to znám jen takhle. Ale třeba se to dělá i jinak :think:
A ty poslední řádky tvého příspěvku asi nejsou pro mě :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.20 10:07

Já s tím koněm a dlouhou procházkou měla na mysli hlavně to, že jsem udělala něco, na co tělo není zvyklé. Teď jsem hlavně byla pořád doma. Ale bolí mě jen trochu svaly a břicho ne. Máte pravdu, že to moc hrotim, já to vím, ale jsem hroznej nervák.

• Citovat
  • Nahlásit
1347
20.1.20 10:16

Upřímně, po narození dítěte budeš mít strach už pořád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7380
20.1.20 11:31
@mamina89 píše:
No rikali mi to v nemocnici. Že když je akutní CS, je opravdu akutní a nemůže se dát lokální anestezie, jelikož na tu se musí čekat, než zabere. Proto se rodička uspí celá a miminko je co nejrychleji vytahnute ven. :nevim: když ti to pichli, jak dlouho se čekalo, než začali řezat? Mě pichli anestezii a do 10s jsem spala :think: nevím, já to znám jen takhle. Ale třeba se to dělá i jinak :think:
A ty poslední řádky tvého příspěvku asi nejsou pro mě :mavam:

Tak ja si celkovou zazila pri tom potratu taky - ne CS, jen revizi - nevysla placenta.
Tady mi to pichli a cekali jsme asi tak 15 vterin? Fakt jsem to nepocitala, ale chvilinka. Dle me stejne jak v te celkove, nevidela jsem rozdil. Spis co vim, tak i celkove musi dite rychleji ven, aby to nepusobilo i na nej. A dvakrat se me dotkli na brise, to jsem citila a za chvilicku uz nic, tak se slo na to. Mala byla fakt rychle venku, ale i tak to bylo na hranici (dle neonatolozky). Rodila jsem v celkem vyhlasene porodnici a hlavne chytla mistniho jednoho ze dvou nejlepsich porodniku na CS (mam tam kamaradku zdrav. sesteicku na jinem oddeleni, tak mi to rikala). Neverim, ze by si riskovali spinalni anestezii, kdyby byla rychlejsi celkova. Pripravu na CS ti museli udelat taky nebo ne? Bandaz nohou, cevka, kanyla do ruky,… Mne to sestry delaly v podstate za behu na sal. Ja na to ale nevzpominam ve zlem. Nejsem typ, co by resil, jak porodil. Pro me je dulezity, ze je mala v poradku :srdce:

Ano, i ty posledni radky jsou primo pro tebe ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat