Jak si užívat život ve dvaceti letech?

Anonymní
8.7.20 16:01

Jak si užívat život ve dvaceti letech?

Zdravím.

Za měsíc mi bude 24. A už z toho začínám mít opravdu deprese a paniku. Vím, že sem chodí možná spíš starší uživatelé a lidi, kteří řeší svatbu, dítě a podobně… já zatím o nic takového zájem nemám. Jsem nevybouřená a život jsem si zatím pořádně užívat nezačala.

Tak pokud se tu najde někdo v mém věku nebo mladší nebo kdo už je třeba starší, ale vzpomíná si na ten věk a dokáže poradit - jak si užívat život ve 20 letech? Nikdy jsem nechodila po nějakých párty, neopíjela se, nestřídala jsem kluky, měla jsem zatím jen jednoho. Na střední a vysoké jsem byla buď ve škole nebo doma, nedělala jsem žádné blbosti. Kamarádů moc nemám. Zajímalo by mě, co vlastně znamená užívat si to mládí? Co bych měla dělat, jak si to užívat, co to pro vás znamená? Abych jednou nelitovala, měla vzpomínky a abych ten život žila prostě naplno. Všichni říkají, jak si člověk má užívat mládí, ale já nevím, co to vlastně znamená… jak s tímhle věkem nakládat… :( Občas si připadám, že se chovám jako stará bába ve svém věku…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3219
8.7.20 16:06

Tak pro každýho znamená užívat si něco jinyho. Já si teď užívám děti, a baracek. ;) Tebe třeba uspokojí cestovat, party apod.. To by zase nebavilo me..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.7.20 16:10

@mackA159 No já jsem se ještě nevybouřila a nic si neužila mezi těmi řekněme 15 - teď 23 lety. Mí spolužáci, co mají po svatbě a děti mají tohle už za sebou a jsou vybouření… takže už si založili rodiny. Já jsem si zatím nic neužila a nemohla bych mít teď svatbu nebo dítě…

• Nahlásit
  • Citovat
1308
8.7.20 16:13

Vykašli se na společenskou normu „musí si užívat“ a dělej co tě baví. Ve 24 jsem už po VŠ pracovala, doplňovala si vzdělání (akreditace pro zdravotnictví, atestace) a vrátila se ke sportu, který jsem kvůli statnicím vypustila. Kromě toho jsem četla knihy, stavěla puzzle a chodila na procházky, výlety. Nejsem a nikdy jsem nebyla pařmenka ani cestovatelka a na těch cca 5 let, než jsem si našla partnera a založila rodinu moc ráda vzpomínám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.7.20 16:14

Dělej prostě co Tě baví a naplňuje. Užívat si mládí nemusí znamenat chodit z jedné párty na druhou a střídat kluky jako ponožky. Jestli raději doma čteš, tak to dělej. Nebo vyzkoušej, co Tě vždy lákalo, nějaký sport, cesta do zahraničí cokoliv Tě bude lákat.
Záleží na tom, co přesně si chceš ještě užít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.7.20 16:15

Záleží na povaze. Já jsem měla fajn partu, jezdili jsme po ČR na puťáky (chození a nocování pod širákem). Takže les, pohorky a přátelé. Doma pak deskovky, koukání na filmy a dobrovolničení. :nevim:

Někdo jinej zase chce párty, alkohol a lítat po městě.
Někdo zase cestovat po světě, modeling…

Každej to má jinak. Ty musíš najít to svoje a ideálně nějaké opravdové přátele. Bez nich si toho moc neužiješ :nevim: (můj názor)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.7.20 16:15

@Sue2008 Já to nechci kvůli nějaké normě. Podle „normy“ se očekává, že každý bude mít svatbu a dítě. Já třeba děti nikdy nechci. Já si opravdu chci to mládí užívat. A i trochu dohnat ty roky zpátky, kdy jsem seděla jen mimo školu doma na zadku a nic nedělala, ani nevím proč. Ale nevím pořádně jak. Konečně se prostě nakopnout, odvázat a začít si užívat…

• Nahlásit
  • Citovat
56095
8.7.20 16:17

Tak já třeba v 19 odjela do Anglie a byla jsem tam 5 roky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6763
8.7.20 16:18
@Anonymní píše:
Zdravím.

Za měsíc mi bude 24. A už z toho začínám mít opravdu deprese a paniku. Vím, že sem chodí možná spíš starší uživatelé a lidi, kteří řeší svatbu, dítě a podobně… já zatím o nic takového zájem nemám. Jsem nevybouřená a život jsem si zatím pořádně užívat nezačala.

Tak pokud se tu najde někdo v mém věku nebo mladší nebo kdo už je třeba starší, ale vzpomíná si na ten věk a dokáže poradit - jak si užívat život ve 20 letech? Nikdy jsem nechodila po nějakých párty, neopíjela se, nestřídala jsem kluky, měla jsem zatím jen jednoho. Na střední a vysoké jsem byla buď ve škole nebo doma, nedělala jsem žádné blbosti. Kamarádů moc nemám. Zajímalo by mě, co vlastně znamená užívat si to mládí? Co bych měla dělat, jak si to užívat, co to pro vás znamená? Abych jednou nelitovala, měla vzpomínky a abych ten život žila prostě naplno. Všichni říkají, jak si člověk má užívat mládí, ale já nevím, co to vlastně znamená… jak s tímhle věkem nakládat… :( Občas si připadám, že se chovám jako stará bába ve svém věku…

no já se hlavně otáčela, abych vyšla s penězi, takže mládí jsem si začala užívat až jsem nastoupila do práce a nemusela se bát, jak vyjdu :)
Ale vysoká byla fajn, i když to byl stres, tak ty zajímavé věci se tam člověk dozvěděl :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6763
8.7.20 16:20
@Anonymní píše:
@mackA159 No já jsem se ještě nevybouřila a nic si neužila mezi těmi řekněme 15 - teď 23 lety. Mí spolužáci, co mají po svatbě a děti mají tohle už za sebou a jsou vybouření… takže už si založili rodiny.Já jsem si zatím nic neužila a nemohla bych mít teď svatbu nebo dítě…

Tobě je 24 a máš spolužáky, co mají po svatbě a děti? V dnešní době?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
242
8.7.20 16:23

Záleží na Tobě samotné. Zkrátka dělej, co Tě naplňuje tím pocitem, že život žiješ a dělá Tě v životě šťastnou. Jestli je to koukání na filmy, cestování, zahradničení, vaření, nějaký koníček nebo chodit v noci pít do klubů, tak do toho prostě jdi.
Pokud máš pocit, že střídání kluků je nějaká výsada, tak pro normální lidi určitě ne. Naopak holka, co to střídá a rajduje na kolotoči čur*ků se pak bude jednou pravděpodobně divit, že jí nikdo nechce, až bude mít po třicítce a ztratí svou mladistvou krásu. Ty musíš někomu své mládí jakoby darovat a ten kluk by Ti za to měl být oporou pak celý život.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
210
8.7.20 16:27
@Anonymní píše:
@Sue2008 Já to nechci kvůli nějaké normě. Podle „normy“ se očekává, že každý bude mít svatbu a dítě. Já třeba děti nikdy nechci. Já si opravdu chci to mládí užívat. A i trochu dohnat ty roky zpátky, kdy jsem seděla jen mimo školu doma na zadku a nic nedělala, ani nevím proč. Ale nevím pořádně jak. Konečně se prostě nakopnout, odvázat a začít si užívat…

Holka, ale co od této diskuze čekáš? Prostě dělej, co tě baví. Žes seděla doma na zadku bez zvláštního důvodu je zvláštní. Já od 15 hodně cestovala, skoro každý víkend s partou na vandrech, silvestry a prázdniny taky, parta, hory, cestování, koupání, společenské hry, sporty. Někdo trávil mládí po hospodách nebo diskotékách a taky nelituje. Ve 23 jsem jela s manželem na zkušenou do USA, nikdo mne nemusel do ničeho nutit, ani říkat, jak se to dělá.
Tebe nic nebaví? Okolí, spolužáci, nezvou tě na nějaké akce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
210
8.7.20 16:31

Užívat si automaticky neznamená dělat blbosti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14533
8.7.20 16:36
@Anonymní píše:
Já třeba děti nikdy nechci. Já si opravdu chci to mládí užívat.

Tak to si budeš muset najít náplň nejen na dalších 6 dvacítkových let, ale na dalších 60… :nevim: Pokud tě už teď nic nebaví, tak hodně štěstí. :mrgreen: Škola, práce a cestování, nebo nevím, co tu chceš číst. Přece ti nebudeme radit promiskuitu a začít s drogama…

Příspěvek upraven 08.07.20 v 16:37

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1056
8.7.20 16:36

Tak jak už zde bylo řečeno. Dělej hlavně to, co tě baví a co tě naplňuje. Nemusí to být zrovna to, co dělají ostatní okolo tebe. Já mám ve 25 letech už 2 děti a s manželem jsem od 16 let. To naplňuje mě a užívám si to. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama