Jak si užíváte čas s dětmi?

Anonymní
24.9.20 22:21

Jak si užíváte čas s dětmi?

Ahoj, poslední dobou často čtu, že si spousta z nás přijde jako špatná matka. Na mě tento splín padl dnes. Mám doma čerstvého tříleťáka. Vždy jsem sr na toto období těšila a říkala jsem si, jak si už budeme užívat, budeme brouzdat po různých zoo, chodit na dlouhý procházky, zajdeme si někam na jídlo atd.
Místo toho je u nás denně řev, vzdělání se. Nejde To po dobrým ani po zlým. Motivace taky nezabírá. Jsme na hřišti, je tam neukaznena, běhá od houpačky k houpačce, neposlechne. Když odcházíme řev, ostatní děti v pohodě, jen u nás ne. Dávám jí do auta, řev že zrovna touhle stranou jít nechtěla, řev že nechce být připoutaná, tlačí jí pásy apod.
Po školce jsem jí chtěla vzít za odměnu do cukrárny, tak neukáznena, nevydrží sedět u stolu, venku scéna že jí bolí nožičky a nechce chodit. Táhnu dítě na rukou, protože jinak by na zemi ležela ještě teď.
Jsme na návštěvě, celou dobu se stydí a válí se po mě, při odchodu scéna že nechce domů, tak jí táhnu za ruku ke dveřím, kde se jí snažím narvat boty a vypadnout co nejdřív nebo mám pocit, že se hanbou propadnu.
Podle mě je největší problém ten, že půl roku už nespí po obědě (Fakt to zkouším vselijak) a pak je že školky tak unavená, že ty dny jsou u nás takové.
Prosím o radu🙏 Je to jen období nebo zkusit vyhledat psychologa? Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
234
24.9.20 22:50

A to ti dělá ten poslední půlrok nebo až s nástupem do školky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.9.20 22:53
@Vernika15 píše:
A to ti dělá ten poslední půlrok nebo až s nástupem do školky?

Tak strašný je to poslední 2 měsíce

• Citovat
  • Nahlásit
2544
24.9.20 22:54

Mám mladší dítě, ale vypadá to u nás stejně. Užívám si to šíleně :palec: teď to asi dva měsíce vypadalo, že bude klid a už v tom zase lítáme :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15439
24.9.20 22:54
@Anonymní píše:
Ahoj, poslední dobou často čtu, že si spousta z nás přijde jako špatná matka. Na mě tento splín padl dnes. Mám doma čerstvého tříleťáka. Vždy jsem sr na toto období těšila a říkala jsem si, jak si už budeme užívat, budeme brouzdat po různých zoo, chodit na dlouhý procházky, zajdeme si někam na jídlo atd.
Místo toho je u nás denně řev, vzdělání se. Nejde To po dobrým ani po zlým. Motivace taky nezabírá. Jsme na hřišti, je tam neukaznena, běhá od houpačky k houpačce, neposlechne. Když odcházíme řev, ostatní děti v pohodě, jen u nás ne. Dávám jí do auta, řev že zrovna touhle stranou jít nechtěla, řev že nechce být připoutaná, tlačí jí pásy apod.
Po školce jsem jí chtěla vzít za odměnu do cukrárny, tak neukáznena, nevydrží sedět u stolu, venku scéna že jí bolí nožičky a nechce chodit. Táhnu dítě na rukou, protože jinak by na zemi ležela ještě teď.
Jsme na návštěvě, celou dobu se stydí a válí se po mě, při odchodu scéna že nechce domů, tak jí táhnu za ruku ke dveřím, kde se jí snažím narvat boty a vypadnout co nejdřív nebo mám pocit, že se hanbou propadnu.
Podle mě je největší problém ten, že půl roku už nespí po obědě (Fakt to zkouším vselijak) a pak je že školky tak unavená, že ty dny jsou u nás takové.
Prosím o radu🙏 Je to jen období nebo zkusit vyhledat psychologa? Děkuji

Přijde mi to na sílu takový všechno :think: dělala bych primárně to, co chce a baví dítě a přitom vychovávala, vysvětlovala, ukazovala a výsledek by se mohl dostavit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
870
24.9.20 23:02
@Anonymní píše:
Prosím o radu🙏 Je to jen období nebo zkusit vyhledat psychologa? Děkuji

Proč hned psychologa? :roll: Zkusila bych jí formou hry přimět k nutným věcem a aktivity vybírat podle toho co jí baví. Ale jestli potřebuješ diagnózu, tak k psychologovi určitě zajdi, ale možná jen ty sama, ať to období zvládneš v klidu. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10192
24.9.20 23:06
@Bubla Bůčková píše:
Přijde mi to na sílu takový všechno :think: dělala bych primárně to, co chce a baví dítě a přitom vychovávala, vysvětlovala, ukazovala a výsledek by se mohl dostavit.

Podepisuju, pokud si chci s ditetem uzivat, volim primarne takove aktivity, kterem mam vyzkousene, ze probihaji bezproblemove - idealne do baziny uprostred lesa a nikam nechvatat :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
234
24.9.20 23:11
@Anonymní píše:
Tak strašný je to poslední 2 měsíce

Souhlasím s @Bubla Bůčková. Mám dceru 2,5 a u nás je to tak, že do restaurací ji neberu, radši koupím jídlo s sebou. Na dovolené jsme hledali restaurace se zahradkou pryč od silnice, dětským koutkem, případně kupovali jídlo do ruky. Vozím v kočárku nebo beru s sebou nosítko, protože často zkoumá každý hrbol, díru, list apod. na chodníku a nechce jít. Na návštěvy, které málo zná, snad už ani nechodíme 😀 a pokud ano, počítám s podobným chováním jako u vás. Na hřiště chodíme, jen pokud máme dost času a odcházíme, když sama chce. Autem jezdíme hlavně k babickam a tam se těší 😀 v podstatě jsem se přizpůsobila a ulehčuji si to, jak je to možné. A pak si ten společný čas i užíváme 🙂 zkus se smířit s tím, jaká je a třeba i ty dlouhé fajn procházky jednou přijdou :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
778
24.9.20 23:14

VYDRŽET! A lépe komunikovat. Chce jit jinou cestou? Proč by nemohla? Zajímá te, co ji vadi, co si mysli, jak by to chtěla? Říkáš ji, co potřebuješ ty? Ja jsem si vždycky myslela, ze tyhle debaty jsou traparna. Ale treba u nas doma příkazy nefungujou. Jen domluva jako rovný s rovným. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15439
24.9.20 23:16

@Vernika15 přesně tak. Z těch věcí uvedených -mezi houpačkama lítat dle libosti, na návštěvy nechodit, auto minimálně, restaurace zbytné… Do toho nervní maminka a frustrace na obou stranách je tu. Můj kluk nemá rád /nevydrží u vody, furt ho neberou prolejzacky, holt ty Mirakula budeme vymetat třeba za pět let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10192
24.9.20 23:18

Jinak pokud muzes, tak bych ji vyhovela. Co chudak nase nejmladsi triletacka, ta je taky porad ve vzteku, protoze podle ni neni nic, porad se nekam chvata se starsimi, maji domluvene hriste s kamosi, kam ona nechce… Pulku veci ji nedovolim, protoze je „mala“(napriklad nemuze pochopit, ze ona nemuze ven sama, nebude skakat ze dvou metru a nepoleze na ten desetimetrovy strom). Od mala zavazadlo, ale u tretiho ditete me na(ne)stesti trocha vztekani moc netrapi :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13796
24.9.20 23:25

U nás je to taky děs 😂
11 letá nechce nikam s mladšími, že je to trapné.
4.5 letá chce dělat všechno co dělá nejstarší, přece je už taky velká.
2.5 letá chce buď to co ta prostřední a nebo úplně pravý opak. Vždycky dle toho co tu prostřední víc vytočí. Jsem si už fakt jistá, že jí to vztekání prostřední baví.

Já se snažím co nejvíc užít chvíle klidu kdy si spolu mladší dvě hrají. A pomalu zázračné okamžiky, kdy si hrají všechny 3 dohromady.
No a scénám se snažím předejít. A když to jinak nejde, tak přežít :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
24.9.20 23:32

Víc se dítěti věnovat, zkusit si o tom promluvit a taky se zamyslet nad tím, jestli to tak trošku nemá někde odkoukané, taky dělá celkem hodně jak s k sobě chovají rodiče, jestli jsou hádky nebo klid, respekt a vyjadřování náklonosti. Sice to může zním absurdně, ale zjistila jsem za poslední měsíc, že to jak se rodiče chovají k sobě dělá celkem dost.. taky potřebuje pevně stanovené věci, ale zároveň určitou volnost. Můžu doporučit knihu „Jak přežít školku“ napsala ji Hedvig Montgomeryová a tam je také vysvětleno co potřebuje tříleté dítě, proč dělá to co dělá a my tomu nerozumíme. To jen pro inspiraci. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26612
24.9.20 23:32
@Bubla Bůčková píše:
@Vernika15 přesně tak. Z těch věcí uvedených -mezi houpačkama lítat dle libosti, na návštěvy nechodit, auto minimálně, restaurace zbytné… Do toho nervní maminka a frustrace na obou stranách je tu. Můj kluk nemá rád /nevydrží u vody, furt ho neberou prolejzacky, holt ty Mirakula budeme vymetat třeba za pět let.

Souhlas.

K zakladatelce. Tohle presne znam, ale ne ve 3 letech, ale mezi 1,5 a 2. Jinak ma občas blikance doteď (cerstve 9, drzej, odmlouva, nudi se, nechce pomahat), pochopila jsem, ze potrebuje zopaknout mantinely, tj. zamestnat a takovy to: ‚takze budes tady sedet a cely to prepises a varuju te, jestli to nebudes mit hotovy, nez dovarim jidlo, ja si to pak zkontroluju‘. Ty vogis, a je klid 8o a jak je stastnej, kdyz prisna maminka nakonec pochvali…

Vzpominam si, jak jsem si jako mala hrala na sluzebnou nebo pokojskou, ktera MUSÍ uklizet pokoje…

Chci tim rict, abys nemela vycitky, kdyz ji nasilim rves do sedacky, na krev dodrzis rezim, donutis ji neco mensiho vydrzet a tak. Oni to tak chtej :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
457
24.9.20 23:33

U nás teda platí 100%, co píše @Bubla Bůčková. Ale já mám teda teprve dvouletou. Co znám tříleté z okolí, hlavně klučiky teda, tak ale dělají podobné věci jako ta tvoje. Plus samozřejmě ta únava, to chápu, ta dělá z dětí satany.

Asi bych zmírnila tempo, asi toho má teď hodně, ta školka je nová, je z toho unavená. Tak než se to trochu zajede, tak třeba moc netrajdat po unavnych návštěvách atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama