Jak si vedete domácí papírovou agendu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

růžový achát
Závislačka 3646 příspěvků 22.11.17 08:45
Jak si vedete domácí papírovou agendu?

Milé dámy a milí pánové, moc vás zdravím, blíží se ty Vánoce a já se pustila do debordelizace bytu a částečně se ještě vypořádávám s přestěhováním ze dvou bytů do jednoho. Manžel podniká, já živnost pozastavila a jsem doma s dětmi a už se vrhat sebevražedně do dalšího podnikání nebudu pro nedostatek času. No a teď tady sedím a koukám na haldy papírů, sociálka, staré faktury, školení, škola, složenky, obálky, manžel po mně chce ješte abych si vedla nějakou krabici s účtenkama, je toho tedy až nad hlavu a chci se tím pomalu prokousat. Jinak účetnictví a vše okolo máme v pořádku. Zajímá mne jak to máte vy, jak se s tím perete? Já tedy úřady a byrokracii obecně nemohu ani vystát, jsem dělníkem zdravotnictví ale ta hromada mne upřímně děsí :P

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineTichošlápek
Echt Kelišová 9167 příspěvků 22.11.17 08:53

Mam obri suplik a tam hazim všechno. Jednou za rok (když uz nejde zavřít) vyhazim to nejstarší a tím to konci 8) zatím jsem vždy vse nasla, jen to chvíli trvá :mrgreen:

růžový achát
Závislačka 3646 příspěvků 22.11.17 08:55

No mně jde právě o nějaký systém :lol: @Tichošlápek

Svetluska.Lulu
Kecalka 200 příspěvků 22.11.17 08:56

@růžový achát Ahoj, s uctenkama se peru taky, to jeste musim vyresit…

Me pomohla vecna nepochopitelna laska k papirnictvim, vzdycky jsem musela mit hezke sesity, nikdy ne ty obycejne :mrgreen: Takze jsem nakoupila pakove zakladace, vyhnala chlapa z domu, doslova vysypala vsechno na jednu hromadu a tridila :lol:

A nakonec se zijstilo, ze manzel si vozi nektere smlouvy v aute uz pres 3 roky a je mu to sumak… :zed: Ale byl moc rad, ze se vsechny smlouvy nasly :lol:

Cejinka66
Povídálka 40 příspěvků 22.11.17 08:57

Já mám ve své knihovničce 4 šanony, kdy každý šanon je určen na něco. Jeden šanon je můj, kde mám své smlouvy, dopisy z bank, atd, druhý šanon je přítele, třetí psa a poslední šanon je na různé účtenky kdyby náhodou se někdy muselo něco reklamovat. V tom šanonu to mám deskama rozdělené na elektronika, boty, oblečení a ostatní :D

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19033 příspěvků 22.11.17 08:57

Mám dvě velké krabice věcí od chlapova podnikání a už se moc těším, až proběhne rok 2018 a já to všechno vyhážu. Protože se v tom vůbec nevyznám, co je co, tak to skladuju deset let (to je myslím lhůta kvůli např. dluhu na sociálce, do čeho se může hrabat finančák a pod.) :zed:
TO nejdůležitější nám dala účetní do jednoho velkého šanonu. To v té krabici jsou právě takové ty obálky, staré faktury, doklady od nákladů a pod. a tam fakt nevím :D

Denisa56
Kelišová 5484 příspěvků 22.11.17 09:01

Já mám klasické šanony. S mužem máme každý svůj vlastní, kde máme založené všechny naše doklady rodným listem počínaje přes ŽL, doklady o vzdělání atd. atd. Pak tam máme každý smlouvu k důchodovému spoření a smlouvy k bankovním účtům, povinnému ručení apod. Pak máme každ vlastní šanon na daňová přznání. Další je na vše, co se týká bytu - vekeré smlouvy s dodavateli energií, přeoplatky, nedoplatky apod. Pka máme šanon na „různé“, tam dáváme všechny možné další účtenky a potvrzení, záruční listy a tak. Ve tvém případě bych založila ještě jeden šanon čistě na účtenky, nastrkala do něj 12 průhledných desek, nadepsala je podle měsíců a ty účtenky bych strkala do těch desek.

růžový achát
Závislačka 3646 příspěvků 22.11.17 09:04

@Svetluska.Lulu @Cejinka66 - Děkuji a takže v týdnu to házíte někam na hromadu a dejme tomu v neděli to všechno pozakládáte? Zkoušela jsem rutiny dle Lady Fly- Terapie Domova, ale to vymizelo s dcerky pobihanim po byte 8o, jsem rada, ze udržím provozní pořádek a uvařím

Cejinka66
Povídálka 40 příspěvků 22.11.17 09:07

@růžový achát to zas ne.. já hned jak něco přijde nebo nakoupím, tak to prostě šoupnu do přidělených desek a hotovo :) Je to otázka ani ne 2 minut vytáhnout šanon a založit lísteček :)

Uživatel je onlineVerun83
Echt Kelišová 8439 příspěvků 33 inzerátů 22.11.17 09:07

Mame sanony, kazdej svuj, pak pro dum a spol veci. Uctenky davame do krabice a pak se jednou za cas preberou a vyhazi ty starsiho data.

růžový achát
Závislačka 3646 příspěvků 22.11.17 09:07

Všem děkuji za nápady, budu postupně pročítat, jste boží :kytka:

Denisa56
Kelišová 5484 příspěvků 22.11.17 09:09
@růžový achát píše:
@Svetluska.Lulu @Cejinka66 - Děkuji a takže v týdnu to házíte někam na hromadu a dejme tomu v neděli to všechno pozakládáte? Zkoušela jsem rutiny dle Lady Fly- Terapie Domova, ale to vymizelo s dcerky pobihanim po byte 8o, jsem rada, ze udržím provozní pořádek a uvařím

Šoupni to vždycky rovnou, kam to patří, v podstatě je to totéž, jestli to vyndáš z kabelky nebo peněžneky a hodíš to někam do šuplete nebo rovnou do správných desek. Ušetří ti to čas, který bys pak trávila tříděním.

Lama Lama
Hvězda diskuse 47284 příspěvků 22.11.17 09:13

Prakticky nevedu. Mám uložené rodné listy, kupní smlouvy na nemovitost, nějaké diplomy a vysvědčení ze školy, pracovní smlouvy. Zbtek mám už elektronicky - rozsudek z datovky, elektronické výplatnice, elektronické výpisy, faktury. Když občas něco nakoupím vyjímečně v kamenné prodejně, tak účtenku nafotim a pošlu do Šanonu v internetovém bankovnictví.

Verýs4
Povídálka 16 příspěvků 22.11.17 09:15

Já miluju pořádek, takže jakmile se mi dostane do ruky nějaký papír, dávám ho do košilky na které mám nálepku a napíšu o co se jedná (povinné ručení, smlouva 2017), dám do desek (Octavia) a desky jsou v šanonu Auta. Takhle mám šanony se jmény členů rodiny, auta, dům, zvířata.. Pak mám krabici, kam dávám ukončené smlouvy. Účtenky si schovávám jen ty důležité, jinak bych je řadila po měsících.

Svetluska.Lulu
Kecalka 200 příspěvků 22.11.17 09:16
@růžový achát píše:
@Svetluska.Lulu @Cejinka66 - Děkuji a takže v týdnu to házíte někam na hromadu a dejme tomu v neděli to všechno pozakládáte? Zkoušela jsem rutiny dle Lady Fly- Terapie Domova, ale to vymizelo s dcerky pobihanim po byte 8o, jsem rada, ze udržím provozní pořádek a uvařím

Vlastne ano, mam stojan na casopisy, do ktereho spravne patri jenom par casopisu a zrovna rozectena knizka, jednou-dvakrat za tyden ty papiry vezmu a uklidim :nevim: ale kdyz tam zustane jeden, lezi tam i 2 mesice

Uctenky zatim hazim do krabice od bot, aby nebyly na svetle, ale jednou se hecnu a vytridim i tu :cert:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Černošský James Bond? Tak ať Mandelu hraje Luděk Sobota! říká Klaus ml.

„Přichází čas pro herce, který není bělochem,“ řekla prý dlouholetá... číst dále >

Slunce, seno, bikiny a krajka: Ochotská pálí ostrými, kdo bude její cíl?

Je to přesně pět let, co Michaela Ochotská (33) dala výpověď na Nově a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Reklama