Jak si vyčistit hlavu a být zase normalní?

Anonymní
26.12.19 18:23

Jak si vyčistit hlavu a byt zase normalni?

Ahoj, rada bych se zeptala zda je /byl na to. nekdo podobne. Jsem doma skoro 6 let na rd a ještě rok budu. Nemam nějak zadne konicky, nic me. nebavi, kdyz se do neceho nahodou nadchnu tak mi to vydrzi jen chvili(peceni dortu, siti na stroji, sport, vysivani, umele nehty, prodej drogerie, knizky, sport se psem…) Toto vse jsem vyzkoušela, nastudovala, koupila veci a vse na necem ztroskotalo:- nyni jsem uz ve fazi kdy jen sedim, postaram se o deti, trochu o byt.. zkratka to nejnutnější a tim to. konci. stale pozoruju sebe, deti, porad chodim po doktorech zda mi neco neni( boule v podpaží, vytok..a dnes pro zmenu jsem si nasla boulicku na kosti na kotniku, kdy nevim zda tam jiz byla nebo nebyla..) proste vidim ze to mam vsechno v hlavě a hrozne me to trapi a nevim jak z toho, nedokazu se od toho odprostit..za poslední dva mesice jsem byla u doktoru asi 5×. Mam noční mury, ikdyz spim celou noc jsem. hrozne nevyspala, cely den unavena..dnes mi dokonce otekly z ničeho nic oci, nebo mi to tak. prijde… urcite velky problém je mi moje obezita(170/95kg) byl na tom někdo take takto? Pomohlo mu neco, nebo návštěva psychologa? děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
373
26.12.19 18:31

Psycholog určitě pomůže, jen je potřeba fakt chtít něco změnit, psycholog sám tvoje problémy nevyřeší. Možná by nebylo špatné zkusit i psychiatra, ale to poznáš časem. Držím palce, ať je brzy lépe. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3744
26.12.19 18:50
@Anonymní píše:
Ahoj, rada bych se zeptala zda je /byl na to. nekdo podobne. Jsem doma skoro 6 let na rd a ještě rok budu. Nemam nějak zadne konicky, nic me. nebavi, kdyz se do neceho nahodou nadchnu tak mi to vydrzi jen chvili(peceni dortu, siti na stroji, sport, vysivani, umele nehty, prodej drogerie, knizky, sport se psem…) Toto vse jsem vyzkoušela, nastudovala, koupila veci a vse na necem ztroskotalo:- nyni jsem uz ve fazi kdy jen sedim, postaram se o deti, trochu o byt.. zkratka to nejnutnější a tim to. konci. stale pozoruju sebe, deti, porad chodim po doktorech zda mi neco neni( boule v podpaží, vytok..a dnes pro zmenu jsem si nasla boulicku na kosti na kotniku, kdy nevim zda tam jiz byla nebo nebyla..) proste vidim ze to mam vsechno v hlavě a hrozne me to trapi a nevim jak z toho, nedokazu se od toho odprostit..za poslední dva mesice jsem byla u doktoru asi 5×. Mam noční mury, ikdyz spim celou noc jsem. hrozne nevyspala, cely den unavena..dnes mi dokonce otekly z ničeho nic oci, nebo mi to tak. prijde… urcite velky problém je mi moje obezita(170/95kg) byl na tom někdo take takto? Pomohlo mu neco, nebo návštěva psychologa? děkuji

Ahoj, sice nejsem na RD, ale některé problémy mám podobné, např. taky pořád chodím po doktorech, pořád mám nějaké zdravotní problémy, jednou jsem se dusila, jednou mě bolelo lýtko… Noční můry mám hrozné často, fakt i Dr. někdy koukají, co se mi zdá. Taky jsem hrozně nevyspalá pořád a to většinou spím 12-16 hodin a stejně jsem ko. Taky mě nic nebaví. Já se tedy léčím na psychiatrii už dlouho a docházím k psycholožce. Asi bych ti to taky doporučila, určitě psycholog a ten tě může nasměrovat na psychiatra, když uzná, že je to už i na léky. Jinak na ty strachy o zdraví mám doma super knížku z nakladatelství Portál „Nadměrné obavy o zdraví“ jen se nedá už koupit, ale někde v knihovně bys ji sehnala. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35461
26.12.19 18:52

Vzhledem k tomu, že se dnes s psycho-logy a jinými odborníky roztrhl pytel, neřekla bych, že psycholog pomůže. Spíš si musíš pomoci sama. Zapoj hlavu, co by tě bavilo, začni se tomu věnovat, začni nějakou aktivitu, při které bys shodila přebytečná kila… pomůže práce a pohyb na čerstvém vzduchu, pokud tedy nejsi těžce nemocná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.12.19 19:02

@Lollitka dekuji, zkusim knizku nekde sehnat :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.12.19 19:03

@Tiger-lily ja si právě take trochu myslim že tohle je jen a jen na me, ze psycholog by mi moc nepomohl:-

• Citovat
  • Nahlásit
3513
26.12.19 19:07

Musíš se začít trochu hýbat. Stačí delší procházky se psem. Strašně to pomáhá na tu mozkovou chemii, která tyhle stavy způsobuje. Taky lepší jídelníček - ne třeba nutně redukční, ale bez vyslovených prasáren, pro začátek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3744
26.12.19 19:11
@Anonymní píše:
@Tiger-lily ja si právě take trochu myslim že tohle je jen a jen na me, ze psycholog by mi moc nepomohl:-

Já nemyslela, že by ti psycholog pomohl s tím, že tě nic nebaví, na to si musíš přijít sama, pokud to tedy není důsledek deprese, která se dá léčit, ale třeba s těmi obavami o zdraví apod. by ti mohl pomoci, i když ve výsledku stejně práci na sobě musíš udělat sama, ale mně třeba terapie pomáhá, že mi otevírá nové obzory, vím, že někdo stojí při mně, někdo mě podporuje…
Jinak mě napadá, co třeba někde dělat dobrovolníka? Nebo docházet na nějaké skupinové aktivity - pokud máš někdy hlídání… on člověk se lépe donutí někam chodit, když to má např. předplacené, já dokud mohla sportovat, tak jsem měla kartu do fitka a chodila jsem nakonec 6-krát týdně a zhubla jsem 17 kg. Neříkám, že máš chodit někam 6-krát týdně, ale třeba nějaká jóga, ta tě i zklidní, nebo pilates…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35461
26.12.19 19:55
@Anonymní píše:

Rozhodně je dobré se ze začátku zapojit sama. Když podelší době neuvidíš zlepšení a naopak se budeš cítit hůř, tak je čas najít nějakého terapeuta, protože to nezvládneš sama- Ale myslím, že tohle by mělo být v tvé osobní režii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7295
26.12.19 21:56

Ahoj zakladatelko,
nahromadilo se asi vic veci, proc nejsi spokojena. Zkus si odpovedet na otazku, kdys naposledy zazila radost a pri cem, kdys byla stastna a proc.
Hodne se utapis v tom negativnim, to pak vede ke spirale, kterou popisujes.
Zapremejslej, co by pomohlo k tomu, aby ses citila lil a co pro to muzes udelat. A kdyz na to prijdes, je to uz jen o tvem rozhodnuti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.12.19 22:29

@P :cert: remek_Orac ahoj,. dekuji za reakci…abych rekla pravdu, sama na tohle nedokážu odpověď:-asi jsem i hodne narocna, davam si velke cile ktere jsou téměř nesplnitelné, ale neumim slevit ze svych naroku..treba ani ted na Vánoce jsem. nebyla stastna jak jsem.si predstavovala, ikdyz jsem vsem.rikala.ze nic. nechci, přesto jsem neco ocekavala a kdyz jsem opravdu nic nedostala(krome.caju, šály a par drobností) bylo.mi to asi i trochu lito. Ale vim ze loni se manzel snazil, sehnal pár veci a ani z toho jsem radost neměla:-

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat