Jak si vypočtu, na kolik dní dovolené mám za rok 2020 nárok?

32
21.10.20 19:45

Jak si vypočtu, na kolik dní dovolené mám za rok 2020 nárok?

Dobrý večer, potřebovala bych zjistit, zda mi vznikne za tento rok nárok na dovolenou a pokud, na kolik dní? Od 1.10. jsem po 6 leté rodičovské dovolené nastoupila zpět do svého předchozího zaměstnání. Odpracovala jsem jeden den Pá 2.10. (1.10. proběhlo pouze 4hodinové školení) a od pondělí 5.10. jsem musela zůstat s nemocným 3 letým synem na OČR. Ten jsem ukončila k 13.10. a od 14.10. jsem nastoupila na další OČR tentokrát s dcerou (která je v 1. třídě) z důvodu zavření prvních stupňů škol. Odpracovat 60 dní do konce roku tedy určitě nestihnu a jelikož je u nás v práci mezi svátky odstávka, potřebuji zjistit, kolik dní si budu muset nadělat nebo reálněji, na kolik dní si budu muset vzít neplacené volno, jelikož jsem matka samoživitelka a moc přesčasů s dvěmi malými dětmi asi nestihnu. Za rady předem děkuji. :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
510
21.10.20 20:18

Teď jsem našla, že očr se počítá jako výkon práce, takže by jsi teoreticky 60 dní měla mít „odpracováno“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
21.10.20 21:08
@Nicole 1234 píše:
Teď jsem našla, že očr se počítá jako výkon práce, takže by jsi teoreticky 60 dní měla mít „odpracováno“.

Ahojky, děkuji za odpověď, já právě zas četla, že když to je překážka na straně zaměstnance, tak že se to nezapočítává, tak netuším :think:… a pokud by se to započítávalo, tak i tak, jestli počítám dobře, to asi nestihnu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6364
22.10.20 19:15

OČR se očítá jako odpracovaná doba. Jestli vyjde těch 60 dnů jsem nepočítala, ale pokud ne, tak máš nárok na dovolenou ve výši 1/12 za každých odpracovaných 21dnů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama