Jak si zabezpečit sociální sítě?

Kyklopova
31.1.21 00:53

Jak si zabezpečit sociální sítě?

Ahoj, už mě to vadí nějaká parta mi hackla celý FB a všechny emaily. Měla jsem tam faktury všechno ze soukromí. Jsem typ co nemaže emaily. Mám třeba teda měla jsem… Stalo se to v létě, nemůžu to rozdýchat. Musela jsem jít vystvětlovat na sociálku kde mám faktury. Zbytek mě nezajímá ale nemám emaily co se týče práce. Navíc teď tady píše za mě pak mi psal kamarád co to píšu přes smsky. Jak to řešit? Jsem ta s tím cizincem. Nepsala jsem to já ale někdo to upravil. Nejsem technická ale fakt nestojím o to aby kde jaká keliška věděla kolik stála zrcadlovka. Ale přišla jsem tím o celý své soukromí. Nejsem typ insta pipky.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
446
31.1.21 01:53

Tak, když máš hacknutý FB, stačí kontaktovat techniky FB stránky. U emailu to samé, také se mi jednou stalo. Chce to mazat spam a promazávat email. Všechny svoje důležité přátele a rodinu bych telefonem či sms kontaktovala, co se stalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.1.21 02:01

No mě se nepodařilo.. Píšu z jinýho profilu. :-)

• Citovat
  • Nahlásit
7899
31.1.21 06:01

@elan zadny promazavani emailu neni vubec nutny. Staci vyuzit veskere zabezpeceni, co se nabizi. Vetsinou uz to jsou nekolika stupnove.

@Kyklopova dojde tomu hlavne v pripade, ze jsi mela zalostne slabe heslo a obecne zabezpeceni a nebo sis sama stahala nejaky program, ktery mel v sobe skodlivy kod. Jinak vsude maji technickou podporu. Maji kontrolni otazky, pro navraceni apod. Ale zase, pokud jsi vsechno podcenila, vyprdla ses na to, tak mas asi smulu. Hlavne pokud ti i z telefonu odchazi smsky, tak uz davno mas mit telefon zpet v tovarnim nastaveni (predtim vyzkousen antivir apod.).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16426
31.1.21 08:04

@Kyklopova mas mít nekolistupnove zabezpečení, dobré heslo, pravidelně ho měnit a pokud možno, nemít heslo všude stejné.
Pokud mas heknuty mail a fb, obrat se na správce.
Jen mě zaráží, že ti odchází SMS z mobilu a nic s tím nedelas? To hod do továrního nastavení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
748
31.1.21 09:08

Tak e-mail ti nabízí zabezpečení přes tel. Číslo atd. A heslo typu 123456 je cesta do zahuby. Mají tam být velká, malá písmena spec. Znaky, číslice. A nejlepe všude heslo jiné.
Když ho budeš mít kvůli skleróze doma na papírku tak je malá pravděpodobnost že ho někdo okouka ;) a spousty aplikaci už máš i na otisk prstu ;) nebo rozpoznání obličeje. A pokud všechny pochybné e-maili otviras tak to ani antivir nemusí pokrýt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1555
31.1.21 17:09

Jestli jsi typ, co nemaže emaily, tak se nemůžeš divit tomu, že si je může kdokoli přečíst.
Rada je jednoduchá. Nepoužívat služby Velkého bratra, používat starý protokol POP3 a nějakého poštovního klienta, nepotřebné emaily hned smazat a potřebné pravidelně zálohovat na svůj externí disk. Žádné jiné zabezpečení není nutné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat