Jak si zachovat odstup při scénách při odchodu do MS

Anonymní
20.4.10 12:38

Jak si zachovat odstup při scénách při odchodu do MS

Měla bych dotaz - dcera už chodí nějakou dobu na zvykání do MS, ale pořád tam ráno „vyvádí“. Dřív nikdy nebývala mamánkovský typ. Podotýkám, že chci, aby do školky chodila - najíst se umí, obléct také, ale špatně mluví, tak chci aby se rozmluvila…a taky má problémy podle mě s tím, že se jí nelíbí dodržovat režim, který tam panuje. Je dost tvrdohlavá.

Většinou dělá „extempore“ když jí tam ráno vedu, když pro ní přijdu, tak /tukám to, abych to nezakřikla/, je většinou v pohodě. Cili tam neprořve celý den.
Ale ráno se mi to snaží osladit a čím víc se snažím - že tam s ní třeba nějakou dobu jsem, tím víc mě jakoby „vydírá“.
Dost mě to válcuje, ale ze školky jí stáhnout nechci, školku potřebuju a taky jí to prospěje na to mluvení.

Jak se mám psychicky od toho „oprostit“ trochu? Mě totiž přijde, že mě tak trošku i vydírá těmi scénkami, a pak ze mě cítí i že mi je jí líto a nejistotu…Prostě potřebuju nějak „vydržet“ psychicky než s tím přestane. Podotýkám, že je docela „mazaná“ tohle není první druh „donucování“ a scének, dělala to i při jiné příležitosti.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

20.4.10 12:42

Ahoj, tak já ještě nemám osobní zkušenosti (teda až na to, že tohle jsme dělala taky, když jsme byla malá, nakonec jsem do školky chodit nemohla :mrgreen: ), ale hodně jsem četla o tom, že to loučení má být co nejkratší, odvést do školky, říct, že maminka jde do práce a přijde odpoledne, a hned odejít, nezdržovat se, neodcházet tajně a podobně… Co učitelky, neporadily ti nic? Nemají s tím zkušenosti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
xzuzkax
20.4.10 12:45

Ahoj! Já naštěstí takový problém neměla, jen jednou mi dcera při příchodu do školky brečela. U nás to řeší tak, že paní učitelka vezme dítě (někdy musí od maminky odtrhnout) zavře dveře a je to. Dítko chvíli brečí, ale za chvilku přestane a na maminku si ani nevzpomene. Říkám, stalo se mi to jen jednou a od té doby je klid. Nejhorší je, když maminka dítko uklidňuje, vyhrožuje, slibuje… To nemá vůbec žádný smysl. Prostě předat paní učitelce, zavřít dveře a jít. Možná to někomu přijde drastický, ale pomáhá to.

• Nahlásit
  • Citovat
13325
20.4.10 13:02

tak já píšu z vlastní zkušenosti - nejlepší je rychle předat dítě a odejít. většinou během minuty dítě přestane, protože nemá to potřebné obecenstvo. Kárka mi dělala tyto scény v jesličkách - teta ji drapla pod paži a odpoledne mi hlásila, že než došli do herny, tak bylo po křiku a celý den byla sluníčková a spokojená :-)
a nemáš možnost, aby ji tam vodil někdo jiný? tatínek, babička? Sama vím, jak to drásá nervy, když člověk nechává křičící dítě ve školce.
a ještě jeden dotaz, co říkají učitelky? je pak ve školce v pohodě? hraje si s dětmi atd.? POkud ano, tak je to úplně normální reakce dítěte, které chce mámu od sebe… pokud by stávkovala i ve školce, tak jí tam něco hodně nesedí a je potřeba to probrat s učitelkama, zjistit příčinu a zapracovat na tom.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29049
20.4.10 13:09

Adámek do školky chodí bez problémů,tyto scény neznám.

Někde jsem vyčetla radu,že nejlepší je,aby dítě nevodila do školky maminka,ale tatínek,babička nebo kdokoliv jiný.Vím,že to asi půjde těžko praktikovat,ale prý je to osvědčené a funguje..

Jinak moc nediskutovat,nerozebírat to,dítě předat učitelce,rozloučit se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2234
20.4.10 13:21

Ahoj, budu se opakovat, jak říkají holky… rychle předat, pusu a pac a odejít :) Taky mi holka dělala scény, trvalo to celý září, ale prej po mým odchodu byla v pohodě a odpoledne jsem si vyzvedávala nadšený dítě.

Po měsíci si holka začala do školky nosit plyšáky, každej den jinýho, můžou je mít na spaní apod....... a od tý doby to rázem přestalo, žádná scéna, näopak - úsměv a těšení… asi že tam má něco svýho, nevím.

A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.4.10 13:23

Já si neodpustím poznámku.Pokud je to dítě malé,kolem 3 let,nemusí být na školku zralé.To jen my si myslíme,že dítě potřebuje kolektiv co nejdřív,aby se naučilo pořádku,dodržovat režim,že mu to prospěje..
Většina psychologů s tím nesouhlasí.

Taky jsem se své dítě pokoušela kolem 2 a půl roku dávat do jeslí „na zvykání“.Zkusila jsem to dvakrát,šíleně tam řval,upustila jsem od toho.A to nebyl mamánek,společenské dítě,taky tvrdohlavé a paličaté.Po třetím roce nastoupil do školky bez nejmenšího problému,je tam jeden z nejmladších,ale učitelky ho moc chválí,je šikovný,dělá to,co starší děti.Scény,které popisuješ,neznám.

Nejsem psycholog,ale vím,že malé děti nepotřebují režim,ale potřebují nikým neřízený,nestrukturovaný čas.Tak se chrání před přetížením.
Pravidelný režim může být pro malé dítě zátěž,proto tak reaguje..

• Nahlásit
  • Citovat
61
20.4.10 13:27

Reaguji přede mnou na anonyma,je sice hezký,že se jednoduše řekne,že není dítko zralé,ale když musí jít mamina do práce..co s dítětem?Podle mě,než ho dávat k babičce,je lepší do školky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2613
20.4.10 13:32

já mám taky vlastní zkušenost.
Malej začal chodit do školky ve 2,5 letech a na každý den. vše bylo úplně v pořádku.
Po roce jsme se stěhovali a našli i jinou školku, a tam začalo čoro.
Nejdřív žadonění, pláč a vystupňovalo se to do vzteku a utěku ze školky.
Jednou jsem na malého čekala než se dosvačí a nestihla jsem se divit. Učitelka byla na děti tak příšerná, až bych řekla, že je šikanovala. Za měsíc byl zpět ve své školce. A vše zas v pohodě a do školky se těší. Jen já s ním musím každej den jezdit 30 km tam a odpoledne zpět. Ale je v klidu a v pohodě a to je pro mě důležité.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5579
20.4.10 13:42

A co rikaji ucitelky?
Moje zkusenost se synem je, ze taky prvnio mesic jecel a snazil se vydirat, kdyz jsem ze skolky odchazela. Vetsinou ho musela ucitelka i drzet, aby neutikal za mnou. Nejlepsi bylo odvest ho do tridy, pozdravit s nim pani ucitelku, rict kdy pujde domu(po o nebo po spani) a pak hned pusu a jit pryc.
Ucitelka mi vzdy pri vyzvedavani rekla jak dlouho jecel(sotva jsem byla za rohem prestal a sel si v klidu hrat) a po cca tom mesici jsme byli v pohode. Bylo mu tehdy 3 a 3/4 roku.

A k te nezralosti - moje prostredni dcera je taky „samoobsluzna“ ale na skolku rozhodne zrala neni. Sice je spolecenska, ale pouze mezi lidmi, ktere jiz zna. Behem zapisu do skolky napriklad, se ji deti snazily dat nejaky ten obrazek ci co to tam meli pro nove prichozi a ona se me drzela jako kliste a odmitala se na „cizi“ deti jen podivat. Kdyz jsme prijeli ke vzdalenejsi rodine na oslavu narozenin, trvalo skoro hodinu, nez mi slezla z naruce(a to ty lidi celkem zna, jen je nevida treba 1× za tyden, ale pouze 1× za 3 mesice). Takze treba v tom vidim totalni nezralost a radej jeste rok pockam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mathilda84
20.4.10 13:43

já mám sice malé dítě ještě mu nejsou dva roky, a mám pocit, že to samé bude i u nás, ještě se nestalo, aby nějaká změna proběhla hladce. Dovolím si nesouhlasit s anonymní, hodně brouzdám po netu a čtu knihy, né že bych prcka vedla podle příručky, spíš hledám rady jak na něj(není to s ním vůbec jednoduché) a všude se naopak dočítám, že dítě víceméně pravidelný režim potřebuje, je to jeho jistota v nabitém dni.
Jinak asi jak se píše hore, rozloučit se říct, že až se vyspinká maminka si pro ni přijde a předat učitelce. Když bude brečet sice to rve srdce, ale učitelky tam jsou od toho, aby si s takovými dětmi poradili a zabavili je. Jéé to zní krutě.
Omlouvám se za román

• Nahlásit
  • Citovat
469
20.4.10 13:48

Pokud jsou ve skolce rozumne pani ucitelky, nech to na nich. Nas reditelka upozornila na zacatku, ze timto obdobim si kazde dite projde, nekdo driv, nekdo pozdeji. U nas to prislo az na konci skolniho roku, a to jsem si myslela, ze se nam to vyhnulo :roll: Pani ucitelka kdyz vidi v satne scenu, otevre dvere, privita uplakanka, vezme ho do naruci a mamince naznaci, ze ma jit z dohledu a je fakt, ze ma tahle metoda ma uspech. Je to dost o pristupu a profesionalite ucitelek. V nejhorsim zkusit zmenit tridu nebo skolku :nevim: At vas to brzy prejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61
20.4.10 13:56

Je to tak,projít si to musí každý dítko a je jedno jestli má 3 nebo 4 roky. A je fakt,že záleží na těch p.učitelkách.Musíme prckům držet pěstičky at to zvládnou!!! :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8927
20.4.10 14:02

Ahoj, my máme teď probrečenou školku, hlavně na začátku, kdy malou musí učitelka ujišťovat, že „táta přijde“. Máme do toho novorozeně, takže tam nemůžu chodit s ní já. Ze začátku to bylo v pohodě, ale měli pak 14 dní prázdniny a my 1 týden marodili, tak si odvykla a chodí teď jen 2× týdně. Dneska brečela i ráno doma a cestou a tam prý tak hodně brečela, že to bylo skoro na zvracení. Naštěstí se pak vzpamatovala a nakonec ani nechtěla domů. Jen se bojím, že v pátek bude ta samá scéna a že na to nebudu mít nervy ji tam zas poslat. Jestli tomu také nepřispívá, že se tam nemůže s nikým domluvit, mluví česky a ve školce francouzsky (bydlíme ve FR a školka je ve Švýc) a školka je jen na dopoledne, takže je tam nejdýl 3h, zatím většinou jen 2-2,5h. :-o Jsem z toho špatná, asi je to na ní ještě brzyv(2,5r), ale potřebovala bych aspoň dopoledne „volno“ a také aby se začala učit jazyk. Zatím ji tam taťka vždy odvedl a šel hned pryč, ale řev trval dlouho :-o, tak baby raďte :jazyk: .Dík!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8927
20.4.10 14:13

Ještě bych ráda reagovala na zakladatelčin dotaz - ono je to těžké nemít z toho vyvádění nervy. Ale jestli poznáš, že to tak trošku „hraje“, tak se s tím tak moc nenervuj. Horší je, když řve srdceryvně, to já pak taky nevydržím. Zkoušela jsi jí za odměnu třeba dát po školce něco? Asi to není moc výchovné, ale aby se měla na co těšit… u nás někdy stačí, když slíbíme, že budeme malovat vodovkama, nebo si hrát s modelínou, dvakrát jsem ji usměrnila tím, že jí dám čokoládu, ale ta už dochází a novou jí kupovat nechci (ale na školku to moc neplatilo, dneska jsem vysvětlovala a uklidňovala a stejně to nezabralo :think: ). Mě moje mamka říkala, jaké měla trauma z mého a sestřina hlídání, když jsme tam nechtěly a ječely :-o , tak ono je to těžko radit. Zkus vyzkoušet všechno možné a pak tě může jedině uklidnit, že jsi dělala, co jsi mohla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama