Jak si zažádat o magnetickou rezonanci?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
89
2.1.22 17:56

Jak si zažádat o magnetickou rezonanci?

Ahoj všem, jsem 3 měsíce po porodu a mám problémy asi s krční páteří, nebo už vážně nevím. Při předklonu, záklonu mě hrozně bolí krční páteř, cítím tlak zezadu hlavy, jakoby od krku, tam, kde hlava nasedá na krční páteř, občas se bolest táhne bokem až k uchu, sem tam mám motání hlavy, atd. Zkoušela jsem i jednoduché cviky na krční páteř, které jsem kdysi dostala na papíře od obvodního doktora a teď už mi 3 dny občas jakoby brni, píchá, nevím jak to přesně nazvat, zkrátka zvláštní pocit v obličeji. Mám 3 měsíční mimco, které kojím a už myslím na nejhorší, třeba že mám nádor v hlavě a zkrátka takové věci se mi teď neustále honí hlavou. Přesně před rokem mi dělali CT hlavy, protože jsem měla 5 dní migrénu, která nereagovala na léky, CT dopadlo dobře, negativní nález, vše v normě. Mám od dětství křivou páteř, mírnou skoliozu, předsazenou hlavu, kulatá záda a trošku mě zaráží, že mi nikdy nikdo neudělal žádné pořádné vyšetření. Dokonce jsem měla ve 12 letech úraz hlavy s následnou zlomeninou nosu a udělali mi tehdy jen rentgen nosu. Napadlo mě, jestli jsem si tehda nemohla i nějak ublížit na krční páteř. Chtěla bych se dostat na magnetickou rezonanci, ale nevím, jak o to neurologa požádat. Bojím se, že mě pošle k šípku. štve mě, že nevím, co mi je, mám strach a nemůžu si ani užívat své miminko…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29694
2.1.22 18:01

@Surikataaa proč by sis měla žádat o MR? navíc, když ti ji dělali před rokem?
je to od páteře, jak držíš dítě, když pije - je jedno, jestli kojíš nebo UM - je to nezvyklý pohyb nabo spíš zátěž na páteř, potřebuješ rehabilitace a ne MR

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
2.1.22 18:04

@stinga MR mi nikdy nedělali, dělali mi před rokem CT a pouze hlavu. Myslíš, ze by se mi tam mohl za rok udělat nádor a způsobovat tyto problémy? Nechce se mi věřit, že tohle všechno mám od krční páteře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
2.1.22 18:05

@stinga a ano, malou plně kojím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2993
2.1.22 18:06
@Surikataaa píše:
@stinga MR mi nikdy nedělali, dělali mi před rokem CT a pouze hlavu. Myslíš, ze by se mi tam mohl za rok udělat nádor a způsobovat tyto problémy? Nechce se mi věřit, že tohle všechno mám od krční páteře.

Nemyslím to ve zlém, ale ta tvá úzkost je spíš pro psychiatra než neurologa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29694
2.1.22 18:08
@Surikataaa píše:

na 99 % je to od krční páteře, uvědom si, jak malou držíš na rukách, je to pro „špatnou“ pátek velká zátěž - koj samozřejmě dál, k neurologovi se objednej, pravděpodobně tě pošle na rehabilitace, a tam ti po procedurách doporučí vhodné cvičení na doma

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.22 18:09

Mám běžne 5 dní v týdnu migrénu, neustále bolesti zad, vystřelující bolesti do nohou, bolesti v obliceji bolesti kloubů… Mám za sebou hodně rehabilitaci a žádná mi nikdy nepomohla. Udělali mi max. rentgen. Na magnetické rezonanci jsem nebyla nikdy. Jeden lékař mi teda nechal udělat CT a vše v pořádku.

Proč si myslíš, že by to měl být nádor? Proč máš takové černé myšlenky? Jak bylo psáno výše, myslím, že je to od krční páteře, jak nosíš miminko.

• Citovat
  • Nahlásit
9310
2.1.22 18:19
@Surikataaa píše:
Ahoj všem, jsem 3 měsíce po porodu a mám problémy asi s krční páteří, nebo už vážně nevím. Při předklonu, záklonu mě hrozně bolí krční páteř, cítím tlak zezadu hlavy, jakoby od krku, tam, kde hlava nasedá na krční páteř, občas se bolest táhne bokem až k uchu, sem tam mám motání hlavy, atd. Zkoušela jsem i jednoduché cviky na krční páteř, které jsem kdysi dostala na papíře od obvodního doktora a teď už mi 3 dny občas jakoby brni, píchá, nevím jak to přesně nazvat, zkrátka zvláštní pocit v obličeji. Mám 3 měsíční mimco, které kojím a už myslím na nejhorší, třeba že mám nádor v hlavě a zkrátka takové věci se mi teď neustále honí hlavou. Přesně před rokem mi dělali CT hlavy, protože jsem měla 5 dní migrénu, která nereagovala na léky, CT dopadlo dobře, negativní nález, vše v normě. Mám od dětství křivou páteř, mírnou skoliozu, předsazenou hlavu, kulatá záda a trošku mě zaráží, že mi nikdy nikdo neudělal žádné pořádné vyšetření. Dokonce jsem měla ve 12 letech úraz hlavy s následnou zlomeninou nosu a udělali mi tehdy jen rentgen nosu. Napadlo mě, jestli jsem si tehda nemohla i nějak ublížit na krční páteř. Chtěla bych se dostat na magnetickou rezonanci, ale nevím, jak o to neurologa požádat. Bojím se, že mě pošle k šípku. štve mě, že nevím, co mi je, mám strach a nemůžu si ani užívat své miminko…

dělat CT na migrénu je úplně marné, migréna se nezobrazuje nikde, pro jistotu ti CT udělali.
Máš křivou páteř, byla jsi těhotná to je velká zátěž na páteř. Nyní nosíš dítě, které má cca 6 kg, to je zase zátěž, dítě zvedáš je to prudký pohyb.

Cviky na zpevnění ochablého svalstva, rehabilitace - i když bývají k prdu, když už máš takto záda zničené. MR ti záda nenarovná, jen ty sama můžeš mnoho napravit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5134
2.1.22 19:15

@Surikataaa ano, divne brnění v tvářích, bolesti hlavy, tahnuti svalu jakoby eustachovy trubice, pískání v uších, mravenceni na temeni, motani hlavy… aneb moje krční pater s lehkou panickou atakou/ tetanii/ stress a špatný posed u počítače z práce jak jsme se přesunuli na HO. Me pomaha fyzioterapie. Něco by mohl srovnat i chiropraktik, ale k tomu se objednam až po porodu a sestinedeli
Add: ct, mr, speciální rentgen na ty uši, sono, neuroelekteicke echo i lumbalni punkce v pohodě. Naučila jsem se relaxovat u růžového sumu, hypnozy na usinani a hodně pomohlo hlavních projevu to fyzio. Je fakt ze s covidem jsem přestala cvičit jako driv a je to sakra znat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
2.1.22 19:20

Určitě je to díky miminku. Pokud potřebujete MR, tak si sama o ni nemůžete žádat, ale musí Vás poslat lékař. Mě vždy posílala neuroložka. Přeji, ať Vám bolesti brzy zmizí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
2.1.22 19:27

@hospodki jakoby jsi psala o mně 😏

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5134
2.1.22 19:35

@Surikataaa já tomu taky nechtěla věřit. Myslela jsem na nádor, roztroušenou sklerózu nebo lehkou mrtvicku a ona jen ta pater. Je to mrcha. Mám poslední tři měsíce práce a pak na mateřskou, tak snad se tahle da do kupy a ta bederní se úplně nepo.ere, protože taky není v nejlepší kondici. Jinak mám jakoby tuhnuti tvari a jeden čas mi při kousani něčeho tuzsiho úplně sekaly a bolely sánky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5134
2.1.22 19:37

@romuška tak na mr muže jako samoplatce, ale jen hlava s krční pateri stala před rokem 8tis v Iscare, řekla bych ze teď to bude zas víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5134
2.1.22 19:40

@Surikataaa Jinak zkus třeba kojit v leze na posteli a důsledně používat nějaký kojici polstar nebo nějak podkladat mimco st se k němu při kojeni nehrbis, anatomicky polstar z line pěny pro tebe na spani, super je suché teplo před těmi cviky. Lip se to předem uvolni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
2.1.22 19:43

První tři měsíce jsem malého kojila vsedě, hlavičku a zádíčka jsem držela na ruce, zadečkem a nožkama mi ležel na klíně a skláněla jsem se hlavou k němu. Myslela jsem, že mi prasknou záda, šílené bolesti CTh přechodu, nechápala jsem z čeho, když měl na začátku jen 3kg, říkala jsem si, co budu dělat až bude těžší… Pak jsem začala kojit vleže a bolesti během pár dní zcela zmizely… Prostě blbá poloha no

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat