Jak si získat důvěru cizího psa?

201
25.5.16 14:58

Jak si získat důvěru cizího psa?

Ahoj, snad se tady najde někdo, kdo se vyzná ve psech a pomůže mi. Nedávno jsme si pronajali byt v rodinném domě, problém je v tom, že vchod je přes společnou zahradu a majitelé chovají velkého psa, kterého často nechávají puštěného na zahradě. Bydlíme tu už tři týdny a pes si stále nezvykl na naši přítomnost, štěká na nás, chová se agresivně a prostě nás stále vnímá jako vetřelce. V praxi to vypadá tak, že musíme neustále zvonit na majitele aby si psa odvedli, jinak se nedostaneme domů, z velkého psa máme pochopitelně strach. Je to pro nás dost nepříjemná situace, navíc se cítím trochu podvedená, protože se nám majitel před podpisem smlouvy o psovi pouze zmínil a říkal, že je hodný. Navíc mám pocit, že majitel psa sam moc nezvládá a neví si s ním rady. Poradíte mi někdo jak si získat důvěru psa, zkrátka co dělat a jak se chovat, aby si zvykl na naší přítomnost v byte. Manžel už dokonce uvažuje o změně bytu, což mi přijde škoda, jinak se nám tu líbí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

59331
25.5.16 14:59

@helenaa nijak, vyměňte byt.. pokud na tomhle nepracuje majitel, ty sama nic neuděláš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
473
25.5.16 15:11

Tak jsou psi, kteří i když už člověka viděli hlídají pořád. Nehlídají na povel pána, ale protože maji dojem, že jsou vládci, že zkrátka ten prostor ovládají. Nicméně neznámená to podle mě, že musí zakročit pán nebo vy se odstěhovat. Samozřejmě by bylo nejlepší, kdyby to pán nějak vyřešil, ale de jen o to, aby pes zjistil, že tam taky patříte. Samozřejmě záleží, jaký ten pes je, jestli pouze hlídá… Sedla bych si s majiteli pár večerů na zahradě, když sem doma, chodila několikrát ven, klidně mu na té zahradě dala pár piškotů. Musí vás vidět, že tam existujete. Navíc pán by neměl psa odvést, ale pouze usměrnit - držet, pokud štěká.

Známí mají hodně hlídacího psa vážícího tak 50kg, cizího člověka, co vleze na zahradu sežere, taky není moc vychovaná. I přesto, že tam jezdíme tak 4krát do roka, tak jsme ji zkrátka naučili, že my tama můžeme proudit, patříme ke smečce. Pokud pouze hlídá, tak to není takovej problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
977
25.5.16 15:17

@klinerovi souhlas, pes musí vidět, že s jeho pánem znáte a do domu patříte
sousedka má taky agresivního nevychovance, u vrat na nás sice štěká, ale nic to neznamená, jen dává najevo, že hlídá, jakmile jdu k brance, psa zavolám jménem, ten si čuchne a nechá nás být
první kontakty za přítomnosti majitele, pak už jít suverénně dál, hlavně nedávat najevo strach nebo poníženost
stěhování bych nehortila, zvlášt, když se vám tam líbí a nakonec můžete mít na zahrádě prima společníka, který i váš byt ohlídá :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
148
25.5.16 15:18

Pokud má kotec, tak sednout k němu a klidným hlasem si s ním povídat (v mezičase mu sem tam davat úplatky - treba piškoty -po domluvě s majitelem) a čekat, během pár dní by měl přestat. Ale chce to trochu spolupráci majitele, bez něj to nepůjde. Zkuste vysledovat, jak se chová třeba k návštěvám u majitele a pokud bude v pohodě, tak proste jen potrebuje čas, aby si zvyknul. Jestli se bojíte od prvního okamžiku a je na to citlivy, tak je v podstatě chyba ve vas a ne v něm - bez urážky, to tak prostě šelmy mají. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1317
25.5.16 15:20

V tom se musí angažovat hlavně majitel psa, pes si jenom hlídá svoje, jak byl odjakživa zvyklý. Promluvte si s majitelem, že buď začnete společně pracovat na zvykání psa na vás, nebo půjdete pryč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
25.5.16 15:20
@helenaa píše:
Ahoj, snad se tady najde někdo, kdo se vyzná ve psech a pomůže mi. Nedávno jsme si pronajali byt v rodinném domě, problém je v tom, že vchod je přes společnou zahradu a majitelé chovají velkého psa, kterého často nechávají puštěného na zahradě. Bydlíme tu už tři týdny a pes si stále nezvykl na naši přítomnost, štěká na nás, chová se agresivně a prostě nás stále vnímá jako vetřelce. V praxi to vypadá tak, že musíme neustále zvonit na majitele aby si psa odvedli, jinak se nedostaneme domů, z velkého psa máme pochopitelně strach. Je to pro nás dost nepříjemná situace, navíc se cítím trochu podvedená, protože se nám majitel před podpisem smlouvy o psovi pouze zmínil a říkal, že je hodný. Navíc mám pocit, že majitel psa sam moc nezvládá a neví si s ním rady. Poradíte mi někdo jak si získat důvěru psa, zkrátka co dělat a jak se chovat, aby si zvykl na naší přítomnost v byte. Manžel už dokonce uvažuje o změně bytu, což mi přijde škoda, jinak se nám tu líbí.

nic bych neziskavala ale odstěhovala bych se ono pes poza kdo mu sedne a kdo ne takze bys taky mohla zkouset všechno a stejne by to prislo v nivec ;) me by to za ten cas a nervy a strach nesalo a dost by me to obtěžovalo doprosovat se kohokoliv abych mohla domu ;)

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
25.5.16 15:41

Pes hlida sve teritorium. Pronajimatel Vas se psem neseznamil? Co je to za rasu?
Muze byt problem i to, ze z nej mate strach- pes, ktery to vyciti, tak je agresivni. Zalezi samozrejme, jak je agresivni, zda jen dela bububu nebo zda by po vas sel :) Nejlepe, delat, ze tam pes neni a byt v pohode (coz to posledni bude asi problem u cloveka, co se boji), pokud je pes agresivni, tak ze by po vas sel, tak ani delat jakoze nic nepomuze.
Co prijit domu s nejakou naminkou pro hafika?

• Nahlásit
  • Citovat
5988
25.5.16 15:42

Tu zahradu máte také „v užívání“? Teoreticky ji užívat smíte, ale prakticky (pes) je to nemyslitelné? Reálně to vypadá, že si pronajímáte něco, co nemůžete využívat. Nemluvím o tom, že ani domů se nedostanete bez asistence- což je evidentně špatně.
Pes si možná na někoho zvykne, nejspíš ale ne na všechny. Nebo se klidně nechá hladit, ale když budete přicházet, opět bude hlídat. Bez majitele s tím nehnete a možná ani s ním.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
201
25.5.16 15:51

Děkuji za rady, majitel mi psa představil, když jsem se nastěhovali, opravdu se zdál v pohodě. Neřekla bych, že je vyloženě agresivní nevrhá se na nás, ale štěká a krouží okolo, když jdu domů opře se o branku a nechce nás pustit dovnitř. Snažila jsem se psa si nevšímat, ale bohužel on si všímá mě, vím, že asi cítí strach, ale nejde to se nebát, pes je velký, my máme malé dítě a to se ho také bojí. Pamlsek zkusím, uvidíme. Ale manžel už má na psa vztek a doprošování se u majitele už nás nebaví. Ještě dodám, že je to bernský salašnický pes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
473
25.5.16 15:59

Pokud neprojde pár sbližovacích chvil, kdy ten pes vidí, že jste přirozeně s majiteli na zahradě, v mezičase můžete vyjít párkrát před barák a zase domu, když ste doma, dělat si vycházky v zahradě, zkrátka takovýhle čas k jeho uvědomění si, že nejste návštěva, ale patříte do baráku, tak se asi stejně odstěhujete, takže záleží, co si zvolíte. Se psem si nestačí říct ahoj, pokud je to bernák, kterého je zahrada teritorium a vidí vás pouze vplout a vyplout, tak to nemusí pochopit, de o to, aby zjistil, že tam prostě patříte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.5.16 16:39

@helenaa bernak neni hlidaci pes, je pastevecky a je to mazlik:) Pokud neni zkazeny, vidim to na chraneni sveho teritoria. Co si s hafikem pohrat? Nasi psi by te taky k nam nepustili:) a to jsou hodny:) zalezi jestli na vas bafe, protoze vas vita a nebo jde do toho s cenenim zoubku:) tezko rict, takhle pres internet. Dulezity je se s nim taky bavit. Pokud se ale boji, tak ignorovat:) fakt tezky takhle neco radit

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama