Jak si zlepšit angličtinu během rodičovské dovolené

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bisonka
Ukecaná baba ;) 1800 příspěvků 24.01.17 13:24
Jak si zlepšit angličtinu během rodičovské dovolené

Ahoj,
jsem odhodlaná si během zbytku rodičovské dovolené (cca rok a půl) zlepšit angličtinu a uvítám jakékoli tipy, rady jak na to, či případné spolubojovnice :-)
Angličtinu jsem se učila x let ve škole, v jednu dobu jsem byla schopná ji i relativně plynule aktivně používat, ale ta doba už bohužel dávno pryč. Nejenže už nejsem schopná se vůbec domluvit, zapomněla jsem gramatiku, ale už se mi pletou i opravdové základy. Takže bych potřebovala asi opáčko od úplného začátku a hlavně se i časem zase rozmluvit.
Kurz zatím bohužel zatím nepřichází v úvahu (nemám hlídání), možná od září. Zatím jsem objevila aplikace na tel Duolingo a Memrise a seriál Extra English, ten je super. Koukala jsem i na nějaké online lekce na youtube, ale zatím jsem nenarazila na nic, co by mi úplně vyhovovalo. Postahovala jsem si i nějaké knížky v aj na četbu (i pro začátečníky).
Nemáte prosím tip na nějakou další dobrou aplikaci, lekce na youtube, seriál, online kurz, či cokoli dalšího (skupina na FB?)?
Nebo nějaké konkrétní rady jak s tím pohnout? :-)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

catherine100
Vesmírná mluvilka 30562 příspěvků 24.01.17 13:32

Ja se připojím a budu smirovat nápady…
Taky mám ještě rok a půl čas, ale chtěla bych od září na nějaký kurz a pak si udělat zkoušky…ideálně aj i nj, ale reálně se bojím, ze sotva zvládnu aj…
Sice jsem ji aktivně používala, ale gramatika a spisovnost jsou v haji :oops:

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25026 příspěvků 24.01.17 13:41

Na slovni zasobu sledovat serialy.

Ter1
Stálice 56 příspěvků 24.01.17 13:51

Mrknete na learntube.cz

Salorka
Závislačka 4220 příspěvků 4 inzeráty 24.01.17 13:54

Já si během rodičáku dělala ekurzy v češtině a pak i v angličtině na různých amerických školách a kolejích. Něco placené něco zdarma.

Někde i po úspěšném absolvování dostaneš certifikát ☺

Shaari90 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.17 14:06

Pokud se chceš zlepšit v porozumění, tak mrkni na tento web:
http://www. newsinlevels. com/#
Jsou tam videa s běžnými zprávami z TV a novin. Každá zpráva je zpracovaná ve 3 úrovních obtížnosti, takže člověk může trénovat porozumění angličtině postupně - začít s nějnižší úrovní a pak zkusit střední a nejtěžší u té samé zprávy.
A tady jsou zase online cvičení na gramatiku:
http://www.perfect-english-grammar.com/…ercises.html
Jinak já se učím z učebnice pro přípravu na FCE zkoušku, mám i 3 CD. Mám učebnici zaměřenou spíš na procvičování než teorii, ale pokud máš mezery v základech, tak nevím, jestli je tohle pro tebe dobrá volba. Já jsem pracovala v před porodem v zahraničí.

Shaari90 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.17 14:07

Odkaz znova:
http://www.newsinlevels.com/

happy day
Kecalka 126 příspěvků 24.01.17 14:43

Dobry taky je najit si nejake anglicky mluvici kamarady/kamaradky. Treba ze zacatku jen psat a pak i pripadne pokec pres Skype apod.

Koukat na filmy, poslouchat radio a cist knizky v anglictine.

Soude dle sebe ucit se jazyk sam doma je naprd, protoze pile a odhodlani zahy polevi

Amys
Generální žvanilka 20729 příspěvků 24.01.17 14:46

@bisonka Pokud máš dotykáč, tak doporučuji aplikaci Duolingo. Každý den se připomíná a můžeš si nastavit, kolik toho chceš procvičit. Nabízí i možnost poslechu a mluvení (vše se dá na chvíli zakázat, pokud zrovna nemůžeš). Ale je k tomu potřeba wifi nebo datové připojení, není to ofline aplikace. Ale z toho, co jsem kdy měla, mi to přijde zatím nejlepší. Úroveň si tam nastavíš, já jedu od začátku a zjišťuju, co všechno jsem zapomněla :oops: A jinak ještě je dobrý slovník (taktéž z google play).

https://play.google.com/…apps/details?…

https://play.google.com/…apps/details?…

Ververka77
Kecalka 279 příspěvků 24.01.17 14:46

Najít si někoho přes skype na česko-anglický tandem (já to tak dělala s aj i nj) nebo platit za soukrome hodiny přes Skype :) z mé osobní zkušenosti se pouze tímhle naučíš ten jazyk aktivně používat, chce to mluvit mluvit a mluvit :)

Amys
Generální žvanilka 20729 příspěvků 24.01.17 14:58

Já k tomu chodím ještě jednou týdně soukromě, což je asi úplně nejlepší, protože mě skupinové „seance“ spíš demotivují, ale ve spojení s tím duolingem je to docela dobré. A jinak kdysi jsem hárla jakousi hru, ve které byl chat a to bylo na angličtinu možná i nejlepší, ale hra člověka obírá o čas, tak jsem tento způsob opustila (respektive byla jsem díky nepřílišné aktivitě z dané skupinky vyloučena), ale z pohledu té snahy domluvit se, to bylo opravdu k nezaplacení.

Shaari90 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.17 15:50

Jinak já třeba ještě ráda poslouchám své oblíbené anglické písničky s anglickými titulky - spojí se mi tím psaná a mluvená forma slov. Stačí na youtube napsat název písničky + lyrics.
Na internetu jsou pak i české překlady (např. na karaoketexty.cz), ale ty vždycky nejsou kvalitní :?

Samy
Závislačka 3435 příspěvků 24.01.17 16:12

@Salorka Prosím, nemáš nějaké konkrétní odkazy? :mavam: Klidně do zprávy, pokud bys byla tak hodná. Nějak nevím, kde začít hledat… Ideálně na něco s následným vystavením certifikátu. ;)

catherine100
Vesmírná mluvilka 30562 příspěvků 24.01.17 16:14

@Shaari90 ja právě mám velmi dobrou slovní zásobu a většinou, když vidím, jak jsou texty nebo i filmy přeložené, tak bych vrazdila :mrgreen:

Kouknu schválně na ty online kurzyja musím hlavně vylepšit tu gramatika, kdyby po me v dalším zaměstnání chtěli třeba obchodní korespondenci na vyšší úrovni :think:

bisonka
Ukecaná baba ;) 1800 příspěvků 24.01.17 18:11

@Ter1 Díky, podívám se na to :)
@Salorka Můžu také moc poprosit o konkrétní odkazy? To mě zaujalo, ale taky úplně nevím, odkud to vzít, navíc, když tomu úplně v aj nerozumím.
@Shaari90 Děkuju, to zní zajímavě, určitě se na to podívám.
@happy day Jo vůle vydržet u toho pokulhává…v létě jsem se zaměřila na to duolingo, v kuse jsem jela každý den měsíc. A od té doby zase nic :oops: :D Kámoš na psaní by byl super. Kdysi jsem narazila na nějaké stránky, něco jako seznamka/sociální síť, kde si člověk mohl najít „penfrienda“ právě na tohle psaní. Z různých zemí, někdo naopak mohl oslovit mě o psaní v češtině. Ale už netuším co to bylo za stránky, musím zkusit pohledat. Nebo netuší někdo?
@Amys Duolingo je super (už jsem zmiňovala v úvodním příspěvky) a na slovník kouknu, díky :-)A máš pravdu, že individuální výuka bude určitě lepší…
@Shaari90 jojo, dneska jsem pořád dokola poslouchala Barbie girl :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s českým Freddiem Mercurym: Na začátku mi nadávali do teploušů

Freddie Mercury žije! A je to Čech! Známý norský klub takto vychvaloval... číst dále >

„Když chce, tak chce!“ Borkovec ukázal fotku jako důkaz o vztahu s Knechtovou

Petr Borkovec (18), známý coby problémový zajíček ze soutěže SuperStar,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >