Jak si zvykne kočka na nového majitele?

339
4.1.21 08:16

Jak si zvykne kočka na nového majitele?

Ahoj, mam moznost si vzit dve kocky. Jedne je 13 mesicu a druhe je 8 mesicu. Majitel se o ne bohuzel nemuze starat. Za jak dlouho si kocka zvykne? Je dlouho vystresovana z noveho prostredi? Diky za vase zkusenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1268
4.1.21 08:20

Nás kocour přijal hned, a to byl už starej. Ale my jsme se přestěhovali za nim, ne on k nám :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18255
4.1.21 08:20

Některá hned, některé to trvá týden.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24511
4.1.21 08:26

A některé měsíc…
Těžko říct. Nechala bych je v klidu, až si za váma přijdou samy.
Jen jestli budou mít přístup ven, nechala bych je minimálně 2-3 měsíce zavřené doma, aby si zvykly, kočky jsou fixované spíš na místo, než na lidi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18527
4.1.21 09:11

@Hvezda70 toto jsou v podstatě ještě koťata, ty by si měly zvyknout velice rychle. Ale i koťata mohou být chvíli vystresovaná ze změny prostředí, ani ne ze změny majitele. Ale určitě to bude úspěšná adaptace, když by tak třetí den nebyly v pohodě, tak na kousky nakrájené syrové masíčko je vždy obměkčí.
A hlavně už je to věk na kastraci, to si pošéfujte, pokud nechcete mít očurané zdi - kocour, koťátka, nebo kočku křičící v říji.
A měsíc adaptace takových mlaďochů určitě trvat nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
733
4.1.21 09:51

Zvykne si, my jsme si brali 2,5 letého kocoura a po týdnu byl v pohodě. Nenutit, nesnažit se moc rychle, dát jim čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2252
4.1.21 09:56

Jsou ještě malé, zvyknou si. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2695
4.1.21 10:00

Holky a já se vtirnu s dotazem. Sama mám dva kocourky, naprosto v pohodě, oba přístup do domu, se psy vycházejí, nikde se netoulaji. Ale kamarádka už má asi 5 kočku během snad dvou let a pokaždé jinutece :nevim: mně to přijde hrozně divné, ti naši se fakt drží doma. Naposledy jsem ji kočku 2× donesla, našla jsem ji.ted po třetí je u sousedů a vypadá, že trvale, líbí se jí tam. Je to běžné že se tak kočky stěhují?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24511
4.1.21 11:55

@marra2 Ne, není to běžné. Jako naše kočka se chodí podívat, co mají v misce u sousedů a naopak, ale to je tak vše…
Má je kastrované? Po pořízení je má zavřené doma kvůli té adaptaci?

Je divné, že zdrhnou a teda zjevně se zdržují někde jinde. Kdyby se jen „ztrácely“, tak může někdo ze sousedů trávit myši, mít psa kočkolikvidátora, přejede je auto atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18527
4.1.21 12:44

@marra2 není to běžné, a že se přestěhovala k sousedům, už vůbec ne - asi se neměla U Původních majitelů dobře - a jinak kočka nikdy neuteče, v 99% se jí něco stalo - je mrtvá - a proto se nevrací, v tom 1 % se odstěhuje k sousedům

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2695
4.1.21 16:13
@stinga píše:
@marra2 není to běžné, a že se přestěhovala k sousedům, už vůbec ne - asi se neměla U Původních majitelů dobře - a jinak kočka nikdy neuteče, v 99% se jí něco stalo - je mrtvá - a proto se nevrací, v tom 1 % se odstěhuje k sousedům

Tak to bude to 1%, protože ty kočky potkáváme u těch sousedů. Kdyby šlo o jednu, tak neřeknu, ale opravdu už je to několikata…jde o kamarádku, tak se v tom nechci moc rýpat, ale myslela jsem si, že to nebude jen tak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9429
4.1.21 18:49

U nas chodi vsechny kocky z sirokeho okoli jist k sousedum. Jeden nas kocour se k nim odstehoval, nasli jsme ho a jak dospel, zacal byt agresivni na meho stareho kocoura. Tak asi vycitil, ze me stve.
Pokud se u tech sousedu maji kocky dobre (hlavne pristup do domu, nonstop jidlo, zadne otravne deti, psi a tak), tak se tam proste presunou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
5.1.21 13:56

Zalezi u ktere..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu