Jak skladovat mouku?

14317
29.5.17 11:27

Jak skladovat mouku?

Maminky prosim poradte, jak doma skladuje mouku? Koupila sem si zasobu v akci, ale nevim kam ji uskladnit, aby do toho neco nevlezlo. Nacatou mam v plastovych boxikach, ale nemam jich tolik, abych mela na kazdou i nenacatou a vsimla jsem si, ze mi do mouky obcas vleze rybenka nebo potravinovy mol (ikdyz mam ve spizi pasticky).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

29.5.17 11:35

Já extra více mouk balím extra zvlášť do mikroténového sáčku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.5.17 11:44

Potravinoví moli se dokážou dostat uplně všude (i do skleněných dóz tohohle typu, které by údajně měly být bezpečné - nejsou, vyzkoušeno doma :-( :roll: ). Takže zásoby mouky nekupuju, už dvakrát mám za sebou komplet vyházení celého špajzu. Co mám pastičky na moly, tak musím zaklepat, že dobrý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3402
29.5.17 11:56

Já jsem měla pár balíčků mouky ve sklepě a v pohodě. Jinak nechávám ve špazu a balím do igelitových pytlíků.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12704
29.5.17 12:00

My mame suchy sklep, takze tam bez problemu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14317
29.5.17 12:08

Diky, sklep nemame. Ty pytliky vyzkousim, ale stejne se bojim ze tam neco vleze :think: ja bych normalne nekupovala tak velky zasoby, ale nemam auto, tak sem vyuzila, ze sem jednou jela nakoupit s mamkou. Uz se mi moc nechce tahat kila mouky v ruce z kramu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24869
29.5.17 12:09
@Popokatepetla píše:
Potravinoví moli se dokážou dostat uplně všude (i do skleněných dóz tohohle typu, které by údajně měly být bezpečné - nejsou, vyzkoušeno doma :-( :roll: ). Takže zásoby mouky nekupuju, už dvakrát mám za sebou komplet vyházení celého špajzu. Co mám pastičky na moly, tak musím zaklepat, že dobrý.

To nebude skleničkou. Potíž je, že moli vajíčka jsou v té mouce dávno. Ještě dřív, než se dostane do obchodu. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24869
29.5.17 12:10

Jo a někdo doporučuje mouku zmrazit. A pak dát do těch skleniček. Prý to zlikviduje vajíčka. A je klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.5.17 12:19
@Kriss Tina píše:
Maminky prosim poradte, jak doma skladuje mouku? Koupila sem si zasobu v akci, ale nevim kam ji uskladnit, aby do toho neco nevlezlo. Nacatou mam v plastovych boxikach, ale nemam jich tolik, abych mela na kazdou i nenacatou a vsimla jsem si, ze mi do mouky obcas vleze rybenka nebo potravinovy mol (ikdyz mam ve spizi pasticky).

Celé balíky objeť smršťovací fólií, několik vrstev.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2740
29.5.17 12:24

Já kupuji mouky jen trochu- max 2 kila, protože moli jsou previti a mivam je několikrát ročně i přesto, že mám lapače. Koupenou mouku skladuji v lednici, vytahuji ji jen na přesypání do dozy, ze které beru na vaření a pečení

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.5.17 12:54

Já dávám každou mouku zvlášť do plastoveho sáčku z IKEA se dvěma „zipy“. Mají různé velikosti a zatím dobrý:)nic se tam nemůže dostat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24869
29.5.17 13:27
@Lucinka1986 píše:
Já dávám každou mouku zvlášť do plastoveho sáčku z IKEA se dvěma „zipy“. Mají různé velikosti a zatím dobrý:)nic se tam nemůže dostat.

A co moli, co jsou v té mouce už z obchodu? Byť jsou to jen vajíčka?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.5.17 15:56
@Honza 12
@Honza 12 píše:
A co moli, co jsou v té mouce už z obchodu? Byť jsou to jen vajíčka?

Zatím se mi nestalo že by se mi něco z té mouky vyrojilo, asi štěstí. Ale z rýže už se mi to stalo několikrát a to jsem ji měla uzavřenou stejně, něco v ní bylo bohužel už při nákupu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.9.17 10:19

Mouku dáváme do krabiček, aby v ní nebyli moli:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama