Jak skladovat potraviny před moly

28
27.2.20 13:14

Jak skladovat potraviny před moly

Prosím o radu, jak máte uskladněné potraviny, aby se vám tam nedostali moli. Měla jsem mouku presypanou do sklenice, ale dneska jsem zjistila, že za cca 2 týdny co jsem z ní nevarila, tak se tam vylíhli moli, to samé se mi stalo u rýže ve sklenici, už nevím jak jinak potraviny uskladnit, bydlíme v paneláku :roll:. Napadlo mě snad jedině zalít víčko voskem nebo přetáhnout nějakou izolepou, jinak nevím kudy se do několika sklenic různého původu a expirace mohli dostat :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3251
27.2.20 13:22

Mam zkusenost ze do skla nebo tvrdeho plastu se mi nedostanou. Pokud tam uz nebyli predtim…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.2.20 13:23

V prvnířadě se zbav molů. Ty sis mohla dovézt už třeba z obchodu a pak ti nepomůže ani svěcená voda. Prober všechny potraviny a cokoli by mohlo molům chutnat, tak vyhoď. Mě se jednou vylíhli v zavřené sklenici se sušenejma houbama, jak se tam dostali nevím, asi teleportem, jinak si to neumím představit. Nebo se prokousali do igelitovýho sáčku s těstovinami, ještě nebyl ani otevřenej. Známá je měla v kořence. Jsou to bestie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7221
27.2.20 13:23

Popravdě nevím, jestli to je tím, ale potraviny mi dováží auto a všechno je v něm chlazené, tj i mouka atd. Nikdy jsem od té doby neměla moly, nikdy. Co zkusit všechno nové soupnout na pár hodin do lednice?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1269
27.2.20 13:25

Pravděpodobně tam byli už v obchodě. Mouku po koupi přesít a uskladnit v nádobě s těsnicím víkem. Nebo sklenice s broušeným uzávěrem. Já bojuju už 3 měsíce s červotočem spížním a už mě to štve. :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13446
27.2.20 13:26

Buď v klidu. Já reklamovala ovesné vločky. Výrobce mně řekl, že u nich je kontaminaci nedošlo. Protože šarže je starší 90 dnů, a že se dostanou i přes zavřený pytlík. Tak fakt nvm. :nevim:

Dá se to řešit tak, že mouku dáš třeba na den do mrazáku. Tím se zničí. Ale zase je to o tom, že už si je můžeš donést. Což by u tebe odpovídalo. Pokud jsi to před 2 týdny donesla a presypala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13446
27.2.20 13:27
@Lalelale píše:
Popravdě nevím, jestli to je tím, ale potraviny mi dováží auto a všechno je v něm chlazené, tj i mouka atd. Nikdy jsem od té doby neměla moly, nikdy. Co zkusit všechno nové soupnout na pár hodin do lednice?

Ani, to je postup. Dát mouku do mrazáku. Ale oni můžou být ve všem. Já je měla v krabici s pudinky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1269
27.2.20 13:29
@Lalelale píše:

Lednice nepomůže, možná mrazák, ale tam se zase nemůže všechno dát. Vajíčka můžou být v potravinách už ve skladu, způsob nákupu a dopravy nehraje roli. Je potřeba zkontrolovat všechny potraviny, nejčastěji jsou tyhle škůdci v rýži, mouce, luštěninách, koření, na dně nějakých zapomenutých sušenek nebo knackebrotů, v ořeších :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16109
27.2.20 13:31

Ve skle nebo plastovém boxiku, do toho by se nemělo nic dostat pokud není třeba poskozene víčko. Pak je ovšem otázka, jestli nejsou ty potraviny vadné už od výrobce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.2.20 13:53

V ty mouce i ryzi nejspis byly larvy uz kdyz jsi ji kupovala v obchode.. Nech to vymrznout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3194
27.2.20 14:23

Taky jsem nedávno strašně dlouho bojovala, než sem se jich zbavila. Všechno probrat a co se ti nezdá tak vyházet. Všechno kam lezou tak do sklenic s vikem a tesnenim, nebo krabiček s vicky. Mě se dostali i do plechové dozy s muslli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
462
27.2.20 19:43

@Pruhovaný_mýval
Houby mohly být červivé 8) stačí jedna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...