Jak skloubit: jedno dítě a kojení druhého

Anonymní
19.4.21 12:48

Jak skloubit: jedno dite a kojeni druheho

Ahoj jsem v sestinedeli, plne kojim zatim. Mam doma 3lete dite a nejak nevim, jak skloubit dohromady kojeni s peci o tri letou a jeste domacnosti… Nekdy je to na palici, kojim a starsi neco chce, porad kolem me chodi… Nebo se snazim dopoledne uvarit a mezitim zase kojim. Nebo jak to delate kdyz kojite a vodite dite rano do skolky (delali jste, ted jsou zavrene) Klic je v tom si to casove rozplanovat? Sem uz unavena, nedelam nic jinyho nez kojim, trva to i hodinu :roll: nemam na to proste cas :) ne, necekala sem ze to bude jiny ale je to dost narocny… Mam pocit ze triletou zanedbavam, uz ani nevim kdy je spolu byli venku :? A jak to delat kdyz treba pujdeme na hriste a z kocaru se ozve rev ze chce mliko :roll: to triletou potahnu dom urvanou ze hriste ze musim doma mam kojit? Venku fakt neni teplo na kojeni a navic me mliko hrozne tece, musim se oblozit latkovyma plenama, jinak sem durch… Uz me to stve a nejradsi bych dala flasku, stydim se za to.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
336
19.4.21 12:59

Nejdřív zareaguju na poslední větu - není se za co stydět!! Kojení nevzdavej, ale pokud to proste nepůjde, není to konec světa. Navíc ten rozdíl mezi jedním a dvěma dětmi je ze začátku tak silenej, ze proste potebujes čas než si to sedne. Dcera měla 2 a třičtvrtě, když se malej narodil, takže podobná situace jako u vás. Často jsem kojila syna, toho jsem proste měla na jedny ruce, a druhou rukou třeba namazala chleba, postavila lego nebo otrela zadek :D To větší dítě proste vyžaduje pozornost, zvlášť když vidí ze ji zrovna potřebuješ věnovat miminu…
Pokusila bych se zkrátit kojení, hodinu mi přijde hrozně moc, celou dobu nemůže ani pít ne? Dejte mlicko vždycky těsně před prochazkou, pak do kočáru a aspoň 2hodky vydrží a můžete byt v klidu venku :) Navíc brzo už bude teplo a klidně budeš moct i vytáhnout mimco z kočáru ven, ty si vezmes vložky do podprsenky + nějaké náhradní sebou a budete v pohodě.
Hlavně si nic nevycitej a nespěchej na sebe, časem se to zvládne a budete v pohodě!;))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67531
19.4.21 13:03

Ja kojila maximalne dohromady 10 minut, takze starsi dite litalo okolo a pozdeji, kdyz se malej nevydrzel kojit jinak nez vleze, jsem odchazela na 10 minut do loznice sama a mladsi pockalo v obyvaku/pokojicku. Venku jsem v zime nekojila, nakojila jsem pred odchodem a vydrzel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8238
19.4.21 13:04

Jestli kojis hodinu v kuse tak děláš něco špatně. Vařím večer když obě děti spí. Ideálně na víc dní. Do školky jsem to dělala tak, že jsem vstala dřív, nakojila a vzbudila starší. Vypravili sme se a šli. Když 3 letá něco chce tak chvíli počká pokud to není curani, ale i to zvladala už celkem sama, jít na nocnik. Na hřiště sme chodili většinou s tatinkem, aby se starsi mohl zůstat na hřišti dyl. Kdyby se miminko vzbudilo. Ale oni většinou v kočárku spí dlouho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53250
19.4.21 13:05

Ono si to sedne. Pravděpodobně časem nebuudeš mít dítě na prsu furt, nebude to trvat hodinu a nebude stříkat mlíko všude kolem. Já mám mezi dětma rozdíl větší, ale prostě jsem si sedla, kojila jsem a u toho druhému četla. Nebo s ním jednou rukou hrála nějakou hru. Do škoy jsem vodila… a co? Nakojila jsem, přebalila, šoupla novorozeně do šátku/ do kočárku, odvedla starší a zase se vrátila, však to nebyla akce na hodinu. A na hřišti nebo na procházkách jsem kojila běžně, a to i v mrazu zimní děti, co nadělám, když má dítě hlad. Teď už je počasí na pohodu, holt když je OK na procházku, je OK i na kojení. Přišlo mi teda snazší jenom vytáhnout prso než se crcat s lahví.
Ale ono si to sedne, fakt. Šestinedělí je o sžívání, není to ze dne na den. A než budeš mít starší ve školce, bude půl roku za vámi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.4.21 13:10

Kojila jsem okolo 45 minut. Starší si hrálo nebo demolovalo byt (u prvního jsem si třeba četla :P ). Kojila jsem na hřišti, v restauraci, ve vlaku, na návštěvě, kdekoliv mělo dítě hlad. Akorát jednou jsem vlekla domu řvoucí kočár a staršího za ruku, když hrozně lilo. Věkový rozdíl mají děti skoro 3 roky.

• Citovat
  • Nahlásit
67531
19.4.21 13:10

Jo a po ranu jsem dite mladsi taky probudila v 7, nakojila a sli jsme do skolky. Ale je rozdil kojit 10 minut a hodinu no :think: to si sedne casem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5998
19.4.21 13:15

Tříletá vyžaduje pozornost, protože vidí že ji dáváš miminku..první jsem kojila 3 měsíce, měla jsem záněty se čtyřicítkama, bylo mi pořád zle. Pořád mi teklo mlíko… U druhého jsem se děsila toho samého. Ukončila jsem kojení po týdnu. Absolutně to nešlo. Třetí den po porodu horečka a zánět. Z kojení, mlíka mi bylo soufl jen při té myšlence že se mi dítě znovu přisaje. Jestli chceš, můžeš se na to vykaslat. Nikoho svolení přece nepotřebuješ. Jinak po příjezdu z porodnice domů (šla jsem ambulantně po 6h), na mě čekala ani ne roční dcera…jinak hodinové kojení není normální, mam pocit že dítě aktivně nutričně saje maximálně 10minut, pak má z tebe dudlík.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2896
19.4.21 13:16

Jsi v sestinedeli, jeste je pro vas vsechny situace nova, musite si vsichni zvyknout a vymyslet co nejjednodussi zpusob fungovani. Ja kojila a pritom starsimu cetla, staveli jsme neco na zemi, myla jsem mu ruce atd… mimino si zvykne, ze bohuzel nema vzdy klid na kojeni. Venku se kojit da v pohode, starsimu proste das neco k jidlu a nemusis se bat, ze si ublizi. Ale to hodinove kojeni bude problem. Nema te za dudlik?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1006
19.4.21 13:21

Vydrž… šestinedělí je křehké období. Kojení si sedne, ustálí se to a pak budeš moct nakojit klidně i venku. Jestli je toho na tebe moc, nemohl by si vzít partner volno v práci? nebo nepohlídala by starší babička?
Vařím večer, víc porcí a dávám do mrazáku, uklízím, když je čas a energie - tkž je doma bordel :oops:
Jestli se na to chceš ale vykašlat a dát flašku, tak ji dej. O nic nejde a rozhodně není za co se stydět :hug: Tady platí staré známe - spokojená máma = spokojené děti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.4.21 13:33

Čekám teď druhé, rozdíl bude 21m. A kojení bylo pro mě utrpení. Ze začátku jsem také kojila hodinu a více, po šestinedělí si to sedlo, ale prostě těch 25 min to trvalo. Musela jsem kvůli bradavkám přes kloboučky. Navíc byl fakt hladný, takže opravdu jsem kojila co hodinu a půl přes den. Jen když zaspal venku v kočárku, tak třeba se dalo po dvou třech hodinách. V 5m nepribral, takže jsem začala přikrmovat UM a najednou to byla taková pohoda. Ven jsem si nabalila flašku a už neřešila, jestli bude někde lavečka, nebude zima nebo to či ono, aby se mohl nakojit. A úspěšně jsme to zvládli do roku, kdy se sám odstavil :lol: také se děsím, co bude až přijde druhé, pokud bude takový cicavec, ale připravuju se na to, že prostě kdyžtak dostane láhev a svět se nezboří. Holt prostě život je jeden velký kompromis

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25459
19.4.21 13:33

Nemáš někoho kdo by ti pomohl? Já mám prcky od sebe 22 měsíců, a malej se kojil imrvere furt. Naštěstí je narozený v půlce března, takže plné kojení probíhalo v teplém období. Pamatuju jak jsem se s nimi zamykala v obýváku, aby mi starší mezitím nechodil po bytě a nedělal katastrofy. Kojila jsem kdykoli kdekoli, skoro i za běhu a na jedné ruce. Indická bohyně hadr. Ale ven jsem s nimi chodila sama málokdy. Starší má Adhd a už tehdy byl sám sobě nebezpečný. To mi ty ruce chyběly. Když jsem byla sama, tak jen u domu, nebo jen po dobu co malý spal v kočárku ( jedoucím, neexistovalo postavit ho pod strom a hrát si se starším, to jsem si malovala fakt naivně). Ven jsem chodila buď až přišel manžel z práce, nebo mi často pomáhala babička, nebo i kamarádka.
Jinak 45 minutové kojení znám taky, u všech tří dětí. A taky v létě kojení co 30 minut. Flašku nemělo nakonec ani jedno. Lepší vytáhnout prso.
No a být víc doma v době šestinedělí, zvlášť při počasí jaké je, není nic špatného. Neměj špatné svědomí, a nech si pomoct jakkoliv to půjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
143
19.4.21 13:40

To temer hodinovy kojeni bohuzel znam, malej jeste s dozvukama zloutenky okamzite u prsa usnul, imrvere jsem ho musela ponoukat, aby sal a i pod dozorem laktacnich poradkyn to trvalo takhle strasne dlouho, nez vypil absolutni minimum, co vypit mel. V tech uplnych zacatcich aspon spal po kojeni dlouho, ale jeste ani zdaleka neskoncilo sestinedeli a po ty skoro hodine kojeni chtel nejpozdeji za hodinu zase. Hnusny obdobi. Ted cekam druhy a radsi si to souziti ani nepredstavuju, taky jsem na to zvedava. Navic jsem takovej organizovanej typ, s detma absolutne neslucitelny :D Pokud cejtis, ze s UM se ti psychicky i fyzicky ulevi, proc ne, aspon budou mit obe deti mamu v pohode. Je to tvoje vec, tvoje duvody a nemas povinnost se pred kymkoli ospravedlnovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.4.21 13:43

To kojeni na hodinu myslim cely ten proces, nez se oblozim plinkama, mala saje jedno prso cca 15minut, odrihnout, pak dam druhe prso zase 15minut zase odrihnout…mezitim mi u prsa usina a nekdy i na ramenu kdyz si ma odrihnout :) jako nemam ji na prsou hodinu, jen ten cirkus dokola trva i s kojenim nekdy hodinu no…

• Citovat
  • Nahlásit
25459
19.4.21 13:50
@Anonymní píše:
To kojeni na hodinu myslim cely ten proces, nez se oblozim plinkama, mala saje jedno prso cca 15minut, odrihnout, pak dam druhe prso zase 15minut zase odrihnout…mezitim mi u prsa usina a nekdy i na ramenu kdyz si ma odrihnout :) jako nemam ji na prsou hodinu, jen ten cirkus dokola trva i s kojenim nekdy hodinu no…

To je naprosto normální. Člověk první týdny a měsíce nic jiného nedělá, než kojí, přebaluje, a ve chvílích kdy spí se snaží dělat další věci. Pamatuju jak u prvního jsem těstoviny k obědu vařila natřikrát. A když mi usnul u kojení, bála jsem se ho dát jinam. Tak jsem si rovnou k té ruce, kterou jsem měla mít volbou připravila pití, jídlo, ovladač, telefon..a klidně dvě hodiny ho držela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat