Jak sladit barvy v kuchyni a jídelně?

hodinarka
25.5.16 23:32

Jak sladit barvy v kuchyni a jídelně??

Ahoj,

zařizujeme domeček a nějak nevím, jak s tím dál pohnout. V domě je dřevěná smrková podlaha (je šedivá), dveře jsou ořech morgana (světlejší než běžný ořech). Kuchyňskou linku bych chtěla bílou ve vysokém lesku s tmavě šedou pracovní deskou.

V současném bytě ale mám krásný stůl z masivu (ořech) a k tomu židle, kterých bych se nerada zbavovala. Moc si neumím představit, jak to bude dohromady ladit. Máte někdo v takových barvách kuchyň/jídelnu? Popř. vyřešilo by se to tím, že bych desku nechali udělat taky v ořechu?

Holky, prosím,… potřebuji to už konečně nějak rozseknout a manžel mi fakt neporadí.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

26.5.16 00:01

Pracovní desku bych dala tu tmavě šedou, pak bych viděla, jak se hodí stůl a židle k těm dveřím a pokud by to neladilo, až potom bych přemýšlela co dál. Jestli vyměnit stůl, nechat třeba namořit dveře, nebo nechat stůl a dávat na něj ubrus a pořídit jen nové židle… Každopádně je šedá pracovní deska lépe kombinovatelná než ta v ořechu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11366
26.5.16 07:51

Příspěvek již není aktuální.

Příspěvek upraven 09.09.19 v 21:50

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3036
26.5.16 08:20

@hodinarka ideální by bylo, kdyby jsi nám vyfotila stůl, židle, podlahu atd. To jen pro lepší představivost :-).
Jinak já bych neladila jen obývák a jídelnu, ale zamýšlela bych se nad sladěním celého domu, aby to mělo určitý styl a kouzlo.
Pokud je šedivá podlaha, šedivá pracovní deska bude pěkná. Dveře ořech si k tomu ale nedovedu moc představit. K bílé kuchyni ve vysokém lesku se většinou hodí i bílé dveře ve vysokém lesku (ale taky závisí, jak chceš zařídit zbytek domu, aby to nebylo do očí).
Stolu z masivu bych se určitě nezbavovala, to by byla věčná škoda. Spíš bych si řekla, v jakém stylu chceš dům mít a vycházela z toho i u kuchyně.
Případně ti může poradit interiérový designer.

My si např. u nás v domě řekli, že budeme ladit do teplých, béžových odstínů a jedeme v tom už v koupelně, dlažby na chodbě apod. máme sladěné do stejného stylu. I kuchyň jsme volili sice bílou, ale ne lesklou, je to bílá protkaná takovými krémovými žilkami, je tam vidět struktura dřeva (blbě se to popisuje).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26657
26.5.16 08:23

Mám to v plánu podobně, z domu mi zustal stůl. Ten nedám za nic a tak se přizpůsobí pracovní deska. Popřemýšlela bych tak.Je potřeba stul a židle, aby se s něčím sladily.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
hodinarka
26.5.16 09:53

@fragollinna když to nafotím moc vám to nepomůže. Barvy dřeva na monitoru strašně zkreslují. Zkoušela jsem a není to použitelné.

@Taciras Barva je super, ta se mi moc líbí, ale kam bys jí na mém místě použila? Na kuchyň?

• Nahlásit
  • Citovat
11366
26.5.16 20:27

Příspěvek již není aktuální.

Příspěvek upraven 09.09.19 v 21:50

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
hodinarka
26.5.16 21:29

@Taciras aha, už chápu. Děkuji za radu.