Jak slušně odmítnout, že nechci danou věc?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.19 22:29
Jak slušně odmítnou, že nechci danou věc?

Ahoj, vždy dobře poradíte, ale nevím zda sem moje budoucí snacha nechodí, tak raději anonymně, i když to zobecním více. Sice jsem starší dáma, a jsem nyní již v pozici tchýně :mrgreen: aspoň, pro některé moje děti.
Jak byste odmítli někomu věc/jídlo/dorty, když víte, že se vám daná věc nehodí, nebo to nemůže sníst, jak odmítnou slušně, vím, že to ještě nemohu odmítnout, neznáme se tolik, ale časem až se poznáme, tak si nevím rady, jak říct, že to neuživím/nesním?? Nechci pak být ta zlá, hnusná, protivná, děsná, a já nevím, jak je tu je ještě pojmenováme tchýně. :mrgreen: :mrgreen: Takže, co byste mi poradili, nebo si to mám vzít, poděkovat, a sníst/uživit tu věc, VYHODIT TO NE, NA TO NEMÁM SÍLU, takže pekelná situace :lol: :lol:.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
divine woman
Extra třída :D 10252 příspěvků 01.02.19 22:31

Darovanému koni na zuby nekoukej :lol: převezmi a pošli do oběhu. A máš klid.
Nebo jsem v předkremačním stádiu a fakt už nic nepotřebuji. :mrgreen:

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 01.02.19 22:34

Těžko radit, když nevíme o co přesně jde a v jaké situaci :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.19 22:35

Já to znám z pozice snachy.. Tchýně mi dává své použité kalhotky z mládí, že je nevynosí apod s větou „přeber to a jak něco nechceš tak to hoď do kontejneru“.. :D :D :D Mé blízké okolí z toho má už jen srandu. Já vždy vezmu, poděkuji nebo nereaguji a pak vytěpu.. To samé nevhodné vánoční a naroz. dárky apod..

Ennny
Závislačka 2627 příspěvků 01.02.19 22:36

No podle toho o co jde? :nevim:

pedigka
Ukecaná baba ;) 1875 příspěvků 01.02.19 22:38

Moje tchýně používá větu: Ne, děkuji, jsem najedena.

Jana206
Nadpozemská drbna 26865 příspěvků 01.02.19 22:39

Podle toho,o co jde. Pokud mají snachy tendenci dávat,tak už je navazany určitý vztah. Já bych jednala na rovinu. Nebo pres syna,pokud to jinak nejde :mrgreen:

hanullllka
Kecalka 135 příspěvků 01.02.19 22:48

Já to znám zase z pozice vnučky. Babička obíhá sekáče a kupuje kraviny. Přijde mi, že jí to baví a nerada bych se jí dotkla. Zase nemůžu říct, že všechno bylo vyloženě hnusné, to zas ne, ale kolikrát to bylo opravdu mimo. Například spodní prádlo, to bych si použité nikdy neoblékla a ona když vidí, že se na to netvářím, tak furt vykládá o tom, jak je to kvalitní. Většinou to chvíli skladuji a pak to vyhodím. Momentálně tu skladuji dva zimní fusaky do kočárku, protože si nenechala vysvětlit, že jsem si koupila jeden opravdu drahý a kvalitní a tudíž je nevyužiji. Stejně tak závěsy…nikdy u nás nebyla, ale byla si jistá, že se budou hodit :nevim: Párkrát jsem se jí to snažila vysvětlit, ale dotklo se jí to, tak už radši vždy jen poděkuji a co nevyužiji vyhodím nebo daruji na charitu.

Ou
Kelišová 6306 příspěvků 01.02.19 22:51

„Díky moc, dala sis s tím práci, moc si toho vážím, ale já tohle nemůžu.“

7.straka
Kecalka 465 příspěvků 01.02.19 22:53

Slušně poděkovat a po čase pustit do světa. U nás po Vánocích celkem pravidelně probíhá přesun nahovňáků. Co se nehodí jednomu, může potěšit někoho jiného.

Kakika
Neúnavná pisatelka 15167 příspěvků 01.02.19 22:56

Mám velmi dobrou známou a ta často hlásí, že dary přijímá jen ty, které jdou sníst, vypít nebo spálit (svíčky), protože kdo z těch serepetiček má utírat pořád prach :lol: A protože to říká od doby, co jsme se seznámili a toto pravidlo platí pro všechny, tak je to vlastně strašně pohodlné. Co se dortů apod. týče, tak to bych řekla rovnou „jéé, tolik dobrot nemám šanci sníst, pojďte si dát se mnou, udělám k tomu čaj/kafe“ a nacpat kus do mladých :lol:

Co se týče manželovi babičky, ta nás sem tam zásobuje oblečením po sobě nebo dědovi. Chvíli nechávám doma (pro případ, že by se zeptala :lol: ) a cca po roce (jak se trefím s velkým úklidem) to jde do armády spásy. Ale dary přijímáme, protože je nezdvořilé odmítnout a já být na místě odmítnutého, asi by mě to hodně mrzelo. Ale spíš než trpět jiný vkus, tak snašenku postupně navést, co se ti líbí.

dedrichov
Závislačka 3237 příspěvků 01.02.19 23:02
@7.straka píše:
Slušně poděkovat a po čase pustit do světa. U nás po Vánocích celkem pravidelně probíhá přesun nahovňáků. Co se nehodí jednomu, může potěšit někoho jiného.
:mrgreen: vynikající termín :mrgreen:
nostress
Extra třída :D 14358 příspěvků 01.02.19 23:05

Slušně poděkuji, a co se mi nehodí, posílám dále do oběhu, nebo vyhodím.

Markéta80
Hvězda diskuse 42095 příspěvků 01.02.19 23:06

slušně říct hned, aby příště nenastala ta samá situace. Já nechápu proč zrovna já dostávám k narozeninám, svátku čokoládu? Ví že jí nesmím a vždy dostanu velkou čokoládu tak poděkuji a nahlas řeknu, že dětičky si dají :lol: . Loni jsem řekla jé čokoláda, další hřebík do rakve :mrgreen: A letos čekám že čokoládu dostanu zase :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.19 23:11
@Ou píše:
„Díky moc, dala sis s tím práci, moc si toho vážím, ale já tohle nemůžu.“
byla by to supr fráze, kdyby netvrdil o mě že miluju sladké, ale ono když toho sladkého je moc, tak je ho moc :mrgreen: :mrgreen: , i když je fakt, že jsme tu celý dort sežrala já skoro sama :mrgreen: :mrgreen:
@Kakika píše:
Mám velmi dobrou známou a ta často hlásí, že dary přijímá jen ty, které jdou sníst, vypít nebo spálit (svíčky), protože kdo z těch serepetiček má utírat pořád prach :lol: A protože to říká od doby, co jsme se seznámili a toto pravidlo platí pro všechny, tak je to vlastně strašně pohodlné. Co se dortů apod. týče, tak to bych řekla rovnou „jéé, tolik dobrot nemám šanci sníst, pojďte si dát se mnou, udělám k tomu čaj/kafe“ a nacpat kus do mladých :lol:Co se týče manželovi babičky, ta nás sem tam zásobuje oblečením po sobě nebo dědovi. Chvíli nechávám doma (pro případ, že by se zeptala :lol: ) a cca po roce (jak se trefím s velkým úklidem) to jde do armády spásy. Ale dary přijímáme, protože je nezdvořilé odmítnout a já být na místě odmítnutého, asi by mě to hodně mrzelo. Ale spíš než trpět jiný vkus, tak snašenku postupně navést, co se ti líbí.

no chtěla jsem to do nich dát, ale snacha sladké nerada a syn také nerad, ona ráda vaří/peče a obdarovává :mrgreen: :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč jste chodil za Vondráčkovou? Hádek po otázce redaktora Expresu předvedl totální zkrat

Bezhlavým útěkem zakončil rozhovor Matěj Hádek pro Expres.cz. Nelíbila se mu... číst dále >

Exkluzivně: Pozdravte nový pár Anetu Vignerovou a scenáristu Mostu! Petra Kolečka

Tak a konec mlžení! Bývalá miss z roku 2009 a modelka Aneta Vignerová se z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >