Jak slušně odmítnout pozvání?

Anonymní
23.4.21 06:43

Ahoj holky. Kamarádka mě pozvala na oslavu. Byla jsem u ní vloni a od té doby jsem jí ani neviděla, občas jsme si psali. Dělala tehdy dámskou jízdu bez chlapů a dětí (mých). Oslava začala až pozdě odpoledne a přišla jsem domů večer po osmé, příteli se to moc nelíbilo, hlavně proto, že musel hlídat naše 3 děti. Obvykle není nikdo jiný k dispozici. Já jsem si oslavu taky neužila. Byly tam samé bezdětné holky, jen 1 těhotná. Také jsem některé ani neznala. Ty, co jsem znala, byly v rámci životního stylu úplně někde jinde. Zatímco já jsem rodila děti, ony dělaly kariéru a nijak jim děti ani nechybí. O čem si mám s nimi povídat?
Letos mě tedy kamarádka pozvala znovu. Jenže uvedla datum, kdy má moje dcera oslavu narozenin. Slušně jsem tedy odmítla a pak přišla s tím, že by to udělala další den, příští neděli. Jenže mě se tam vůbec vlastně nechce, zároveň na ní nechci být nějaká protivná. Když pominu výše uvedené důvody (nesoulad životního stylu a částečně i povah), budu po oslavě asi dost unavená a taky dost uklízet, znáte to. Přítel bude mít možná kocovinu, říkal sice, že bych mohla jít, ale otázka je, co bude říkat v onu neděli…

Poraďte prosím, jak jí nenápadně sdělit, že nepřijdu, a přitom jí nijak neurazit?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
685
23.4.21 06:48

Jednoduše. Ze neprijdes. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14636
23.4.21 06:57

Tak se vymluv na covid. Bude te mit sice za blbku, ale ty se oslave, na kterou se ti nechce jit, vyhnes :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26208
23.4.21 07:01

Trošku mě zaráží tvoje důvody, měla by jsi být ráda, že vypadneš si pokecat s hokama a ne že musíš uklízet a že otec není jeden večer schopný pohlídat vlastní děti a ještě že se opije on na dětský oslavě? 8o pokud si nerozumíš s holkama ok, ale ten zbytek jsou fakt blbosti proč nejít.

Příspěvek upraven 23.04.21 v 07:02

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
991
23.4.21 07:01

Tak rekni pravdu, ze nepujdes, protoze by se pritel zlobil, protoze by musel hlidat deti. To jsem pochopila, ze je hlavni.
On si nemuze jednou kocovinu odpustit a hlidat a uklidit?
Jinak bych normalne s diky podekovala a odmitla, ze si s babama nemas co rict.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
685
23.4.21 07:04

@cecetka proc si neco vymyslet? A jeste ze se boji aby se nenakazila kdyz vi ze bude mit oslalvu. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19666
23.4.21 07:07

Pochopila jsem, že ti vadilo složení pozvane společnosti, zbytek jsou výmluvy. Kamarádce bych řekla, že ji moc ráda uvidím, ale že je to na tebe moc lidí, zda se nemůžete sejít někdy jindy mimo oslavu. Kamarád by s tím neměl mít problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1182
23.4.21 07:09

Napiš jí ať to určitě nepřesouvá, že na oslavy je sobota mnohem lepší a i že to ostatní určitě uvítají a že budeš moc ráda, když se uvidíte pak někdy jen vy dvě, že tahle společně strávené chvíle máš nejradši.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
569
23.4.21 07:11

To máš doma teda pěknýho blbce, když nedokáže pohlídat vlastní děti a uklidit.. :zed:..a jí prostě řekni že nepřijdeš, protože máš doma naprosto neschopnýho a línýho chlapa.. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
23.4.21 07:11

On je otec tudíž nejde o hlídání, ale o starání se o vlastní děti. Uklidí přítel až se vyspí po opici.
Jinak nevěřím, že tohle není troll :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9764
23.4.21 07:12

Být tebou tak bych šla. Aspoň budeš jiném prostředí a ne jen ‚rodit deti‘.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34290
23.4.21 07:13

Řekla bych jí to narovinu. To, že ji moc ráda uvidím jindy, ale po dámských jízdách s cizími lidmi netoužím :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4841
23.4.21 07:17
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Kamarádka mě pozvala na oslavu. Byla jsem u ní vloni a od té doby jsem jí ani neviděla, občas jsme si psali. Dělala tehdy dámskou jízdu bez chlapů a dětí (mých). Oslava začala až pozdě odpoledne a přišla jsem domů večer po osmé, příteli se to moc nelíbilo, hlavně proto, že musel hlídat naše 3 děti. Obvykle není nikdo jiný k dispozici. Já jsem si oslavu taky neužila. Byly tam samé bezdětné holky, jen 1 těhotná. Také jsem některé ani neznala. Ty, co jsem znala, byly v rámci životního stylu úplně někde jinde. Zatímco já jsem rodila děti, ony dělaly kariéru a nijak jim děti ani nechybí. O čem si mám s nimi povídat?
Letos mě tedy kamarádka pozvala znovu. Jenže uvedla datum, kdy má moje dcera oslavu narozenin. Slušně jsem tedy odmítla a pak přišla s tím, že by to udělala další den, příští neděli. Jenže mě se tam vůbec vlastně nechce, zároveň na ní nechci být nějaká protivná. Když pominu výše uvedené důvody (nesoulad životního stylu a částečně i povah), budu po oslavě asi dost unavená a taky dost uklízet, znáte to. Přítel bude mít možná kocovinu, říkal sice, že bych mohla jít, ale otázka je, co bude říkat v onu neděli…Poraďte prosím, jak jí nenápadně sdělit, že nepřijdu, a přitom jí nijak neurazit?

Sla bych, a spíse nez jine povahy kamisek bych resila pritele co se nezmi jednou postarat.. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1420
23.4.21 07:19

Není nic jednoduššího, než se vymluvit na covid. Je to teda hnusný, ale můžeš ji účast prislibit a pak par dni předem zavolat, ze promiň, jsme v karanténě… já bych to teda neudělala, je to dost blbý, ale tvoje důvody jsou taky dost blbý a vlastně hledáš jen výmluvu… nám se to teď zrovna stalo, v sobotu mela byt oslava, od včerejška jsme v karanténě, oslava se ruší, protože v té karanténě je i oslavenec… pokud chceš být férová, tak naprosté řekni pravdu. Ze ti nesedí lidi, co tam budou, neměla by sis s nimi co říct, a proto tě to neláká a nechceš kvůli tomu plýtvat hlídáním, které jinak moc nemáš. A navrhni, ze se sejdeme jen spolu nebo s jinými kamarády. Pokud je to fakt kamarádka, tak to pochopí. Zas na druhou stranu, pokud ty jsi fakt kamarádka, vykasles se na nějaké antipatie k jiným lidem a na oslavu jí půjdeš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
685
23.4.21 07:23

Nechapu ty co psiou at se vymluvi na covid. To je to nejvic nechutny co muze bejt. Vymlouvat se na nemoc kdyz to tak neni.
Ja bych to rekla narovinu ze neprijdu a kdyz vysvetlovani tak jak si to napsala ty. Nemam rada ostatni a dokazu se bavit jen s tebou a manzelovi to vadi. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat