Jak smrdí únik plynu?

7738
14.5.18 13:57

Jak smrdí únik plynu?

Ahoj holky, pardon za blbý dotaz, ale nemám žádnou zkušenost. Smrdí únik plynu stejně jako plyn z vařiče? Nebo to je úplně něco jiného? Před dvěma dny se na chodbě domu objevil úplně strašlivý zápach, nejde to vyvětrat a smrdí to jako shnilé zelí, nejde vysledovat, odkud to jde. Dům je čistý a pravidelně uklízený, na chodbě už se nejde ani nadechnout. Ptala jsem se lidí v domě a nikdo to neřeší, že to snad přejde samo. Tak se radši chci poptat, abych kdyžtak někoho zavolala sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10148
14.5.18 14:02

Únik plynu smrdí úplně stejně, jako když uniká plyn z vařiče…Pokud máš podezření, že to na chodbě smrdí plyn, tak okamžitě volej pohotovost plynařů ( v Praze Pražská plynárenská) únik plynu vážně není sranda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44617
14.5.18 14:02
@Lalelale píše:
Ahoj holky, pardon za blbý dotaz, ale nemám žádnou zkušenost. Smrdí únik plynu stejně jako plyn z vařiče? Nebo to je úplně něco jiného? Před dvěma dny se na chodbě domu objevil úplně strašlivý zápach, nejde to vyvětrat a smrdí to jako shnilé zelí, nejde vysledovat, odkud to jde. Dům je čistý a pravidelně uklízený, na chodbě už se nejde ani nadechnout. Ptala jsem se lidí v domě a nikdo to neřeší, že to snad přejde samo. Tak se radši chci poptat, abych kdyžtak někoho zavolala sama.

ty jo, tak to bych asi raději zavolala, asi hasiče…jako lepší volat zbytečně než aby se něco stalo.

edit: takže ne hasiče, ale plynaře. Pardon. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23978
14.5.18 14:03

@Lalelale jak píše ivašot je to stejný smrad jako z vařiče. Taky bych volala plynaře, max zjistí, že to plyn není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23978
14.5.18 14:06

@aiwwa ono to bude asi nastejno. Počítám, že hasiči budou mít měřák taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10148
14.5.18 14:07
@Aspera píše:
@Lalelale jak píše ivašot je to stejný smrad jako z vařiče. Taky bych volala plynaře, max zjistí, že to plyn není.

Taky jsem jednou volala a to byl jen nepatrný únik venku na ulici u plynoměru. Ještě mě technik pochválil, že kdyby byli všichni tak všímaví, nebudou se stávat s plynem maléry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7738
14.5.18 14:09

Holky díky všem. Právěže plyn z vařiče to nepřipomíná vůbec :nevim: Smrdí to intenzivně jako halda shnilých odpadků, akorát nikde nic není. Bohužel se mi nepovedlo zastihnout správce, abych se zeptala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27658
14.5.18 14:11
@Lalelale píše:
Ahoj holky, pardon za blbý dotaz, ale nemám žádnou zkušenost. Smrdí únik plynu stejně jako plyn z vařiče? Nebo to je úplně něco jiného? Před dvěma dny se na chodbě domu objevil úplně strašlivý zápach, nejde to vyvětrat a smrdí to jako shnilé zelí, nejde vysledovat, odkud to jde. Dům je čistý a pravidelně uklízený, na chodbě už se nejde ani nadechnout. Ptala jsem se lidí v domě a nikdo to neřeší, že to snad přejde samo. Tak se radši chci poptat, abych kdyžtak někoho zavolala sama.

Neumřel někdo? Blbá otázka, ale tohle můžeš vyloučit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44617
14.5.18 14:12
@Russet píše:

napadlo mi to samé, možná bych přece jen volala tu 112 a poradila se co dělat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23470
14.5.18 14:14
@Russet píše:

není to blbá otázka, bohužel…
@Lalelale víte, že jste všichni zdrávi? CHtělo by to oběhnout barák, nebo jestli máte nějakou všímavou „hlásnou troubu“, která má přehled o lidech z celého vchodu…
Nebo mrknout např. do šachty od výtahu, jestli tam něco není…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7738
14.5.18 14:17
@Russet píše:

Hele teď jsem zastihla manželku správce. Řekla, že si je 100% jistá, že to není plyn (uff) a zajímavé je, že řekla to co ty. My se tu navzájem prakticky neznáme plus my se stěhujeme za dva měsíce do svého. Dala mi číslo na správu budovy, takže tam rovnou zavolám a ohlásím to, snad někdo přijde. Ona nemohla, protože neumí moc dobře anglicky (nejsme v ČR).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1177
14.5.18 14:35

@Lalelale pokud by se stalo nejake nestesti s clovekem, je to presne jak popisujes, kysele zeli a do toho jeste lehce nasladly puch. :think:
Je to zapach, ktery je tak specificky, ze pokud jej nekdy znova ucitis, bude ti jasne o co se jedna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.18 14:38

Jsem zvědavá, jak se to u vás vyvrbí, zakladatelko. Jestli budeš mít chuť a prostor, tak napiš. My teď měli v našem rodinném domě podobnou situaci - vrátili jsme se od mých rodičů domů den před příjezdem tchána z nemocnice. Byl to čtvrtek. Mně přišlo, že na chodbě cítím desinfekci, nebo snad bublifuk. Byl docela vážně, nebo spíš dlouhodobě a nepříjemně nemocný. Myslela jsem, že tchyně před příjezdem tchána pro jistotu důkladněji uklízela nebo tak něco. No a v sobotu večer manžela napadlo otevřít skříňku od elektriky a tam si doutnal a žhnul kabel vedoucí k proudovému chrániči. Už by to asi dlouho nedal. :P Manžel na to přišel proto, že mu to začalo připomínat pálící se spojku, což mně tak vůbec nepřišlo. Takže ono to může být leccos, ale smrad, že se nedá nadechnout… to vypadá na něco „biologického“… (Omlouvám se za anonym, nechci o zdraví rodiny psát pod nickem.)

• Citovat
  • Nahlásit
27658
14.5.18 14:49
@Lalelale píše:
Hele teď jsem zastihla manželku správce. Řekla, že si je 100% jistá, že to není plyn (uff) a zajímavé je, že řekla to co ty. My se tu navzájem prakticky neznáme plus my se stěhujeme za dva měsíce do svého. Dala mi číslo na správu budovy, takže tam rovnou zavolám a ohlásím to, snad někdo přijde. Ona nemohla, protože neumí moc dobře anglicky (nejsme v ČR).

U nás v paneláku prý jedem soused zemřel a že za ním nikdo moc nepřišel, tak to fakt nebylo moc hezký, když se dveře otevřely :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
167
14.5.18 16:03

Jojo přesně - smrdí jako plyn z vařiče. Víte už něco? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama