Jak snadno vysvětlit rozchod?

851
13.4.20 21:56

Jak snadno vysvětlit rozchod?

Zdravím Vás,

Mám takový dotaz. Předně říkám, že jsem muž. Nejdu si na nic stěžovat. Spíš pro radu někoho kdo si tím už prošel. Aby to mělo co nejmíň komplikací.

Se ženou jsme spolu 5 let. Máme dvě děti. Poslední rok spolu skoro nespime, já se snažil pořád. Už jsem si připadal jako blbec, že otravuju. Nevím, čím to je. Když se jí zeptám, řekne že už se k sobě nehodime. Jen kvůli dětem je nesmysl žít dohromady. Teda ji je to asi jedno, je posedlá jen dětmi. Pro ně udělá všechno a všechno se točí kolem nich. Dost přibrala je to už rok od porodu. A když ji řeknu jestli s tím nechce něco delat, nebo jít běhat atp. Urazi se a že kvůli mě to delat nebude. Až ona sama bude chtít. No zkratim to.

Chci to ukončit. Jak to udělat, aby byla na mě co nejmíň naštvaná a dělala následně co nejmíň naschválu? Mám pár přátel, co měli bejvalky pekny mrchy a příběhu jsem slyšel dost. Nějaký zaručený přístup, že kterého mě nebude chtít zabít a totálně oskubat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5865
13.4.20 21:57

Manžel nebo přítel?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
851
13.4.20 22:01

Manžel

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
816
13.4.20 22:02
@MelvinOsud píše:
Zdravím Vás,

Mám takový dotaz. Předně říkám, že jsem muž. Nejdu si na nic stěžovat. Spíš pro radu někoho kdo si tím už prošel. Aby to mělo co nejmíň komplikací.

Se ženou jsme spolu 5 let. Máme dvě děti. Poslední rok spolu skoro nespime, já se snažil pořád. Už jsem si připadal jako blbec, že otravuju. Nevím, čím to je. Když se jí zeptám, řekne že už se k sobě nehodime. Jen kvůli dětem je nesmysl žít dohromady. Teda ji je to asi jedno, je posedlá jen dětmi. Pro ně udělá všechno a všechno se točí kolem nich. Dost přibrala je to už rok od porodu. A když ji řeknu jestli s tím nechce něco delat, nebo jít běhat atp. Urazi se a že kvůli mě to delat nebude. Až ona sama bude chtít. No zkratim to.

Chci to ukončit. Jak to udělat, aby byla na mě co nejmíň naštvaná a dělala následně co nejmíň naschválu? Mám pár přátel, co měli bejvalky pekny mrchy a příběhu jsem slyšel dost. Nějaký zaručený přístup, že kterého mě nebude chtít zabít a totálně oskubat.

Takový způsob není. Bude se Vám mstít a škodit, kde bude moci, včetně pomluv.. Zhrzená žena, nejstrašnější nepřítel, pokud jste z práce donesl domů sešívačku, buďte si jist, že Vás připraví o zaměstnání. Máte-li pod krovem černou zbraň, alou, ale alou s ní k rybníku. Bude to peklo, ale věřte, že týrat se dvacet, pětadvacet let s ženou, která Vás nemiluje a jen děláte serpenízka opravdu nemá smysl. Život je opravdu krátký. Pevné nervy a neztrácejte odhodlání. Já to zkusil vydržet a byla to chyba.

Příspěvek upraven 13.04.20 v 22:11

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
116
13.4.20 22:05

S jestli se můžu zeptat, z jakého důvodu přesně to chces ukončit? Že není sex nebo že přibrala nebo že momentálně dává přednostní péči dětem? Já teda nevím, toto jsou důvody rozchodu? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4050
13.4.20 22:07

Nejdřív jí to všechno řekni. I s tím závěrem, že jsou to důvody, pro které jsi se rozhodl vztah ukončit. A nech jí ať se podle toho zachová. Docela by mě zajímalo, jak to vidí ona. Možná bych na čas zvolila jen separaci a čas na rozmyšlenou. Vyzkoušet si, jak budete fungovat po rozvodu.
Každopádně s tak malými dětmi se rozvádět je dost silné rozhodnutí.
Bude Ti to ovlivňovat celý život, jí též a o dětech ani nemluvím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
851
13.4.20 22:09

@Kadet Biegler
No jasný. Nějak to zkusím překonat a ustát. Asi to bude pěkný peklo ze začátku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
816
13.4.20 22:09
@Pajik 76 píše:
Nejdřív jí to všechno řekni. I s tím závěrem, že jsou to důvody, pro které jsi se rozhodl vztah ukončit. A nech jí ať se podle toho zachová. Docela by mě zajímalo, jak to vidí ona. Možná bych na čas zvolila jen separaci a čas na rozmyšlenou. Vyzkoušet si, jak budete fungovat po rozvodu.
Každopádně s tak malými dětmi se rozvádět je dost silné rozhodnutí.
Bude Ti to ovlivňovat celý život, jí též a o dětech ani nemluvím…

K ničemu to nebude. Ona se na chvíli zasnaží, párkrát ho přefikne a za měsíc je tam kde byl, jen naštvanější. Známe, víme, vyzkoušeli - nefunguje. Má děti, kašpara už potřebuje jen jako peněženku a servis.

Příspěvek upraven 13.04.20 v 22:10

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5471
13.4.20 22:10

Počítej, že bude hodně nasraná, ale fakt hodně.
Alíky si spočítej na kalkulačce na netu + výživné pro ni jestli je rok po porodu budeš platit i na ni. Majetek 50/50.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
626
13.4.20 22:10

Sama říká, že se k sobě nehodíte. Sex není.. Není tu možnost, že místo naschválu bude naopak souhlasit z rozvodem?
Edit.. Třeba ona sama nechce být zlá, co by opustila manžela :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
816
13.4.20 22:12
@Zlobolka123 píše:
Sama říká, že se k sobě nehodíte. Sex není.. Není tu možnost, že místo naschválu bude naopak souhlasit z rozvodem?

Vsadím levou žlázu Vašeho muže proti Topolánkovým dvěma, že není

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.4.20 22:14
@MelvinOsud píše:
Zdravím Vás,

Že je posedlá svými dětmi mi přijde naprosto v pořádku. Lepší než kdyby je měla na háku. To že se točí kolem nich a dělá pro ně vše, mi také přijde naprosto v pořádku. To je totiž role rodiče. Což z Vás vůbec necítím, protože byste toto nebyl schopny napsat.
Proč rozchod/rozvod tedy? Máte dvě děti, o které se žena očividně dost stará. Kvůli tomu, že s Vámi nespí? Nebo že přibrala? A nespí s Vámi, protože přibrala po porodu Vašeho dítěte, a vy ji na to upozorňujete? Že má se sebou něco dělat???
Nerozumím tomu, proč se s ni chcete rozejít/ rozvést.

A to jak bude reagovat, na vaše rozhodnutí víte jen vy. My ji neznáme. To my vám tohle nezodpovíme, neřekneme.
Myslím si, že pokud ji velmi ublížíte, nebude to z vaší strany čekat, je možné, že se nějaké scény určitě dočkáte nebo naschválu.
Možná by ji bylo fajn spíše upozornit, že máte v plánu odejít, pokud se to u Vás nezlepší.
Ale každá mince má dvě strany, vaše žena určitě také není jen tak taková.
Bylo by fajn si spíše poradně promluvit. PRÁVĚ už kvůli dětem.
:nevim: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27194
13.4.20 22:16

Za 5 let 2 děti a ty ji řekneš, že je tlustá a pak že s tebou nechce spát :nevim: ty už máš jinou, co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
851
13.4.20 22:16

@Meddie hlavně ten sex. Zkoušel jsem toho hodně. Pořád ji přemlouvat nebudu. Nebudu ji nutit. A podle mě je to dost pádný důvod. Než manželství bez sexu a náklonnosti, to radši nic a alimenty… @Pajik 76 říkal jsem jí to, co takhle se rozejit. A říkala, že ji je to jedno. Jestli chci, tak klidně, že si najde bydlení. Ale ze mě to bude stát dost peněz. Mám dům na hypo. Ona nemá nic. Řekla mi ať si na sex najdu milenku, ale takový manželství jen pro deti mi přijde absurdní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
851
13.4.20 22:17

@pikola nemám ale už k tom uvažuju. Rok se mnou nespí. Je to rok od porodu. A hubnout ani nechce. Přibrala asi 30 kg…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat