Jak snáší děti změnu školky?

29
8.1.20 10:33

Jak snáší děti změnu školky?

Ahoj, máte zkušenosti jak děti berou změnu školky? Když se zadaří a dceru letos vezmou do školky, tak už teď vím, že za rok se budeme stěhovat a budu ji přihlašovat jinde. Teď jí budou tři a já ji zákonitě do školky hlásit nemusím, ale už vidím, že by školku potřebovala. Nicméně nevím jestli radši nepočkat, až do příštího roku a nového bydliště…Netuším jak moc tyhle změny děti ovlivňují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19599
8.1.20 10:37

@barusberus budeme resit zmenu skolky mezi 5 a 6 rokem pred nastupem do skoly a strach z toho nemam. Ve skolce se bezne deti v zari prerozdeluji do trid, jak prichazeji starsi deti ze soukromych skolek, neni to tak uzavreny kolektiv jako ve skole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19599
8.1.20 10:38

@barusberus a lepe bude snaset novy kolektiv, kdyz jiz bude mit obecne zkusenosti se skolkou. Mozna si posteskne po te stare, zvlast pokud je soukroma a pece je v ni „jina“, ale urcite bych ji kvuli tomu nedrzela rok doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1400
8.1.20 10:47

My měnili školku po prvním roce docházky, do nové nastupoval po prázdninách, tj. byl 2 měsíce doma, než šel do nové a naprosto bez problémů. Já bych se toho nebála. On se ve většině školek stejně při přechodu do vyšší třídy mění část kolektivu i učitelky, takže to vyjde pomalu nastejno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
8.1.20 10:52

Děti měnily pouze po třetím roce školku soukromou za státní. Změna v pohodě, ale oni věděli, že až bude místo ve velké školce, tak půjdou tam.
Co pozorují, tak hůř se do zajetého kolektivu zapojují pak předškoláci - obvykle se pak začnou kamarádit s dětmi, které jsou tam také nové, protože přeci jen nějaké přátelství se tam za ty cca 2 roky vytváří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16246
8.1.20 11:02

Měnili jsme školku skoro každý rok u obou dětí (nejprve to byly nějaké soukromé, když se nedostaly do státní, pak proběhlo stěhování). Syn měnil i na poslední (předškolní) rok a úplně v pohodě. Dcera chodila rok (od 2,5 do 3,5) do soukromé a pak přešla do státní také v pohodě, ty prázdniny jsou dlouhé ;) Letos je pro změnu rozdělili po prázdninách s nejlepší kámoškou a taky to vzala s klidem. Záleží, jaké je tvé dítě (jestli se hodně fixuje na prostředí, kamarády, učitelky…)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5921
8.1.20 11:10

Měnili jsme u starsiho, po roce. Tam jsem se niceho nebala. Teda za nej (jinak jsem resila znovu stejne veci treba ze neji).
Ted po roce a pul v soukrome pujde mladsi do statni a tam strach mam :?. Je cita, konzerva a preci jen statni a soukroma je vetsi rozdil nez mensi statni normalni statni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12546
8.1.20 11:16

Starsi dcera menila tridu v predskolacich ve stejne skolce (reorganizuji tridy asi celkem pravidelne), s ni sly jen 2 zname deti. Myslim, ze ji to bylo fuk, skolku nenavidela porad stejne :mrgreen:. U mladsi mam taky trochu obavy jako @Ornwen, pujde z uzasnych jesli do obycejne statni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2071
8.1.20 11:16

U nás v pohodě. Přijde mi, že si syn ani snad nevšiml, že chodí jinam :lol: Nastoupil ve 3,5 letech a rok chodil do jedné školky. Potom jsme koupili byt v jiném městě a bohužel nám kluky nevzali do školky, kterou máme hned u bytu a tedy chodí do vzdálenější, kam musíme jezdit autobusem. Tam nastoupili, když bylo prvnímu synovi 4,5 roku a mladší šel letos poprvé ve 3,5 letech. A aby toho nebylo málo, budeme kluky přehlašovat do školky, kterou máme blízko. Už jsem mluvila s hospodářkou a vezmou nám je další školkový rok, takže pro staršího syna to bude už 3. školka. Samozřejmě jsem s ním o tom mluvila, protože už není úplně malý, ale řekl mi, že chce do nové školky :palec: tak snad se jim tam bude líbit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53155
8.1.20 14:49

Nase nejstari zazila zmenu skolky, kdyz jsme se stehovali z mesta na vesnici. Nedelalo ji to problem. Jednak je celkem prubojna a nedela ji problem zmena prostredi.
A v nove skolce s ni nastoupila i mladsi sestra.
Vlastne cela skolkova trida pozdeji spolu presla do skoly, takze posledni rok skolky se seznamila.
Hned si nasla nej kamaradky. Ta jedna se ji odstehovala ve druhe tride do mesta a druha presla na sportovku. Ale kontakt udrzuji stale. Jak se seznamily ve skolce, od te doby se kamaradi.
Mladsi je povahove jina, ze ta by mozna potrebovala cas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat