Jak snáší vaše děti loučení

1918
25.7.13 14:47

Jak snáší vaše děti loučení

Byla jsem s myma holkama na prazdninach u babicky(moji mamky). Bydli u ni bracha s detma, proto mi jezdime tam a bracha zas vozi svyho starsiho kluka k nam. Letos jsem se dnes, po 14 dnech u babicky, s mladsi sbalila, ze pojedeme vlakem domu, starsi tam jeste tyden zustane a pak bracha priveze moji(6) i svyho(7) zase k nam.
Kdybyste videly, jak ta starsi z toho byla byla spatna, ze odjizdim bez ni, a ze chce byt s maminkou. Pul hodiny pred odjezdem pofnukavala a vzhledem k tomu, ze vlakova zastavka je hned pod mamcinou zahradou, tak ona ji jeste poslala, at jde k plotu se rozloucit :cert:.Samozrejme celou dobu, co jsem cekala s malou na vlak, visela na plote a brecela. A kdyz prijizdel vlak, spustila tak hystericky, prosebny brek, ze jsem si pripadala jako bych ji nechavala nekde v koncentraku. Samozrejme se mi taky nahrnuly slzy do oci a trva to uz pul hodiny, co tu fnukam ve vlaku. Me je to tak lito, porad ji na tom plote vidim jak vola „maminko“, „ja chci maminku“ a pripadam si hrozne. :,( Mam vycitky, ze jsem ji tam nechala brecet :,(
Vim, ze ji to za chvili prejde, a az budu volat ani nebude mit cas me pozdravit :mrgreen:… ale to louceni. :,(
Jak jste na tom vy a vase deti s loucenim, odloucenim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

378
25.7.13 14:52

8o To je strašný, mně by puklo srdce. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
25.7.13 14:54

Batole bylo v pohodě a teď má zas nějaké blbé období a řve, když odcházím :roll: Předškolákovi je to fuk, je zvyklý. No jo, blbý s tou zastávkou, že na ní vidí, loučení by se nemělo protahovat. :| Ale co znám děti, tak jakmile maminka zmizí z dohledu a do zorného úhlu se dostane třeba koláč od babičky a bratránek připravený k nějakému společnému řádění, tak už si na maminku ani nevzpomene :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
lindulin
25.7.13 14:55

A ona tam zůstat nechtěla? Zůstala už takhle někdy sama?

• Nahlásit
  • Citovat
58735
25.7.13 14:56

@janet9 moje dítě mi odmala dá max pusu, řekne čau a tradá :lol: a přitom je to mamánek, ale nikdy se mi nestalo, že by brečel, když jsem ho šupla k babi, nebo k tátovi :think: od 3 let jezdí k babi na 14 dní a v pohodě..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tattiana
25.7.13 14:56

Naši mi vždycky řekli, že jakmile jsme odjeli, tak Ondra přestal brečet…

Snad to bylo takhle i u vás… Ona to zvládne, neboj!!!

• Nahlásit
  • Citovat
29572
25.7.13 14:57

A byl nějaký důvod ji tam nechávat? Poroučel Ti někdo z rodiny, očekávalo se to od Tebe? Je to k vůli práci?
Já bych tam svoje dítě nenechala, 14 dní je dost, aby se užili všichni dohromady, aby si je užila babička i brácha s rodinou. Vzala bych si je domů obě a užili bychom si zase týden o samotě jako rodina, než přijede bratranec..

Tak dlouhé prázdniny neuznávám a nepraktikujeme. Mám sedmiletého syna, kdyby někde nechtěl být, tak tam prostě nebude, nenechám ho tam. Ano, na prázdniny jezdí, ale týden maximálně - to mi přijde adekvátní a „zdravé“..

Nechápu, o čem chceš diskutovat. Pokud jsi ji tam nemusela nechat k vůli tomu, že jdeš do práce, nechápu, proč sis ji neodvezla domů taky. Poplácávat po rameni Tě nebudu, bude už 3 týdny z domova(když připočítám ten týden, co tam bude teď) a potom zase přijede bratranec. Kde je nějaký klid a soukromí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1265
25.7.13 14:58

Tak já například mojí dceři vůbec nechybím. Když odcházím, tak neřve. Když se vrátím, tak se směje, ale že by pukla radostí to ne. Na jednu stranu jsem ráda, na druhou stranu mě to maličko štve. :-D Je jí 9 měsíců.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15322
25.7.13 14:58

@janet9, loučení zkracujeme na naprosté a nezbytné minimum - i pro dospělé je leckdy trochu zvláštní pocit se s někým na nějakou dobu rozloučit. Pro děti je ta chvilka hodně těžká, takže je obrovská chyba ji takto protahovat - to babička neudělala zrovna nejlíp.

Druhá věc je, že bývá ošemetné odjíždět s jedním dítětem a druhé nechat. To taky nepřidá.

Moje děti až takovéhle scény rozhodně nedělají, ale taky se jim leckdy nechce, když třeba odjíždějí na víkend beze mne. U nás se osvědčilo u loučení nedělat opičky a „dramata“ - žádné „americké výlevy citů“ a podobně. Pomazlit, pusu a ahoj, pozdravuj babičku, večer si zavoláme a uvidíme se v neděli („až se dvakrát vyspíš“, apod), budu se na Tebe těšit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
82
25.7.13 14:59

Nemám zatím zkušenosti, jak je to s loučením a mými dětmi, starší (3 roky) by byl u babičky nejraději pořád a mladšího (1,5) ještě k babičce nedávám. Ale můžu ti říct, že já jako malá jsem byla asi stejná jako tvoje dcera. Jezdívali jsme k babičce na chatu, byli jsme tam přes týden a na víkend domů k našim, já každý pátek brečela, že domů nechci, že chci zůstat u babičky a když si pro mne naši přijeli, tak jsem dělala scény, že s nima nepojedu. Ale když povolili a odjeli domů beze mne, tak mi to najednou bylo hrozně líto a zase jsem brečela, že bych chtěla být s nima. Stejně tak, když jsem jednou odmítla jet s nimi na dovolenou a zůstala s babičkou na chatě, tak když odjížděli, já jsem řvala jako kdyby mne tam nechali schválně. Dneska si to vysvětluju tak, že jsem prostě chtěla vlastně obojí, být s maminkou i s babičkou a nedokázala jsem to v hlavě nějak zpracovat. Ale vždycky jsem brečela jen tu chvilku, co odjížděli, když už byli za zatáčkou, tak jsem na všechno zapoměla a užívala si u babči. Tak bych si být tebou z toho nedělala hlavu, dceři bude u babičky určitě dobře a že dneska brečela si už třeba ani nepamatuje :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58735
25.7.13 15:00

@Jana206 každé dítko jiné. Klukovi je 7, ale třeba babi a dědu miluje, letos už od května škemral, aby mohl k babi.. teď mi volal, že tam chce ještě zůstat (je tam už 3 týdny), no má smůlu, jedem na dovolenou.. ale kdyby bylo po jeho, je tam klidně celé prázdniny, já mu stačím jako matka přes web kameru a telefon :lol:

Příspěvek upraven 25.07.13 v 15:02

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1918
25.7.13 15:01

@Gladys Ja vim, ze budou radit a na mamu si nevzpomene. Ale to louceni, to je fakt katastrofa. Pritom byla minuly vikend u jezera jen s manzelem a to mi dala pusu a v pohode. A dnes janci jako bych ji opoustela navzdycky. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tattiana
25.7.13 15:01

@Jana206
Zakladatelka asi nestála o poučení jak má jezdit na prázdniny, ale ptala se na loučení dětí s rodiči.

To jí zas někdo pomohl :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
K-Black
25.7.13 15:02

Jejda chudinka malá. Já bych ji tam nenechala, je ještě malá, byli jste tam 14 dní a to si myslím stačí, oni děti potřebují být ve svém, ve své postýlce, se svými hračkami atd. Kdyby mi takhle dítě viselo na plotě a plakalo, a volalo maminko já chci k tobě, tak bych se otočila, holčičku sbalila a jela domů dalším vlakem. Vem si že ona je z domu tři týdny a až přijede tak zas nebude mít své, bude tam bratranec :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
15322
25.7.13 15:02
@Jana206 píše:
A byl nějaký důvod ji tam nechávat? Poroučel Ti někdo z rodiny, očekávalo se to od Tebe? Je to k vůli práci?
Já bych tam svoje dítě nenechala, 14 dní je dost, aby se užili všichni dohromady, aby si je užila babička i brácha s rodinou. Vzala bych si je domů obě a užili bychom si zase týden o samotě jako rodina, než přijede bratranec..

Tak dlouhé prázdniny neuznávám a nepraktikujeme. Mám sedmiletého syna, kdyby někde nechtěl být, tak tam prostě nebude, nenechám ho tam. Ano, na prázdniny jezdí, ale týden maximálně - to mi přijde adekvátní a „zdravé“..

Nechápu, o čem chceš diskutovat. Pokud jsi ji tam nemusela nechat k vůli tomu, že jdeš do práce, nechápu, proč sis ji neodvezla domů taky. Poplácávat po rameni Tě nebudu, bude už 3 týdny z domova(když připočítám ten týden, co tam bude teď) a potom zase přijede bratranec. Kde je nějaký klid a soukromí?

:roll: Ona přece nechce poplácávat. Chce vědět, jak je to jinde.

Dceru zná a píše, že jakmile odjede, holčina nebude mít pomalu čas ji ani pozdravit do telefonu - tohle já taky znám, víc než dobře. Dcerka mi doma předvede divadlo (teď už i mladší syn)… pak po mně ani nevzdechne, do telefonu řekne „čau mami, já teď musím běžet za kočkou, tak ahoj“… a pak předvede stejné divadlo při odjezdu od babičky.

Je zbytečné posouvat téma do jiné roviny a dělat z toho „týrání chudinky holčičky“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama