Jak snížit horečku v těhotenství, když paralen nezabírá?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.17 19:40
Jak snížit horečku v těhotenství, když paralen nezabírá?

Ahoj holky, mám velký strach, dneska končím 5tt, od včera mám celkem hnusnou virózu, dnes mi vylezla teplota přes 38, tak jsem začala brát paralen po 4 hod. Ale teď večer mi stoupla teplota skoro ke 39, paralen jsem vzala před 3 hodinami, tak nevím, zda můžu další nebo počkat, ibalgin se vzít bojím. Už jsem si dala vlažnou sprchu, octové ponožky a nic nepomáhá :( Je lepší taková horečka nebo třeba jednorázově ibalgin? A je tu někdo, kdo měl na začátku vysoké horečky a mimi bylo v pořádku?

Reakce:

Aries6
Generální žvanilka 21952 příspěvků 5 inzerátů 03.03.17 19:43

Já volala tehdy na gyndu a řekli mi, že ibalgin ne, ale Paralen v nejvyšší dávkách. Ale teplota nad 38 je nebezpečná.
Ale taky mi sem tam vyskočila nad, než jsem to srazila a malé je 1,5 roku a vypadá OK.
Přeji, ať je brzy líp. Hodně pij, hodně se poť a spi.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.17 19:45

@Aries6 Díky a byla jsi také nemocná v prvním trimestru? Prý je to nejhorší doba :(

Magaly
Povídálka 42 příspěvků 03.03.17 19:45

Ahoj a zkoušela si i babský rady? V týhle situaci bych je určitě zkusila (mně srazily 40 horečky); např. octový ponožky (i na ruce) nebo zábaly na lýtka apod.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17353 příspěvků 20 inzerátů 03.03.17 19:48

Rekni chlapovi, at Ti udela klasicky zabal.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.17 19:48

@Magaly Octový ponožky mám zrovna na nohách, ještě zkusím ten zábal. Vždycky se mi podaří to snížit na chvíli a pak to zas vyskočí, tak se bojím :(

katrih
Ukecaná baba ;) 1393 příspěvků 03.03.17 19:52

Dcera trpí na vysoké horečky a pomáhají zabaly na zápěstí a kotníky, jak z teplají hned měním za studené

Magaly
Povídálka 42 příspěvků 03.03.17 19:58
@Anonymní píše:
@Magaly Octový ponožky mám zrovna na nohách, ještě zkusím ten zábal. Vždycky se mi podaří to snížit na chvíli a pak to zas vyskočí, tak se bojím :(

Octový ponožky na nohy i na ruce. Důležitý je na rukách zápěstí a měnit a pokračovat, než začne teplota klesat. V jedný knížce jsem se dočetla o těch zábalech lýtek a zabrali nám u miminka. Dělá se zábal opravdu pouze lýtek (chodidla a kolena už jsou volná) studeným ručníkem (překryje se suchým ručníkem, aby se nezamáčela postel) a mění se co 10 minut dokud teplota neklesne. Takže klidně 2×, 3×. Také tam ale píšou, že zábaly se dělají pouze když je kůže teplá a ne když má pacient zimnici. To samé platí i pro omývání vlažnou vodou.
Pomáhat by měl i lipový čaj (1-2 čajové lžičky přelít 1/4 l vroucí vody a 10 minut louhovat), ale ten nevím, jak je to s ním v těhotenství. To se radši podívej.
Držím palce, aby teplota brzy klesla.
Jo a pokud by octový zábaly byly moc agresivní, tak naše babička nedá dopustit na tvarohový zábaly. To samý jako octový, akorát se dá tvaroh do ponožky (na ruce-zápěstí) a nohy a mění se jakmile zhrudkovatí. (nedává se vaničkový ani takový ten tvrdý, ale ten mezitím, takový v celofánu, nevím, jak lépe o popsat - tušim, že např. Jaroměřický je on a pak také ho mají v Lidlu - Pilos, balený v celofánu a ještě ve vakuu).

Příspěvek upraven 03.03.17 v 20:02

Framik
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 19 inzerátů 03.03.17 19:59

Zkus zabal ale ne do ledoveho rucniku, ale do vlazneho. Taky snizi teplotu kdyz pod proud studene vody das zapesti.

Zacharova
Ukecaná baba ;) 1057 příspěvků 03.03.17 20:03

Náš dr tedy radí že vždy chladit tělo, končetiny ne, nejlíp svléknout do spodního prádla a otírat vhhkou žínkou a nechat osychat, neutírat-jinak paralen hoodně pít.
Když jsem měla chřipku a teplotu 39 v těhotenství tak mi dr. řekl že to malému neublíží… :nevim: taky jsem se bála.

Ou
Kelišová 5158 příspěvků 03.03.17 20:17

Studené obklady. A jestli se to přes noc nezlepší, tak k lékaři.

bravosefe
Stálice 62 příspěvků 03.03.17 20:22

Mela jsem v lednu chripku. Lahudka. Srazela jsem jen obklady, nejhorsi byl na hrudnik, ale zabral. Pak studeny tvaroh na nohy a ruce. Praktik zas rikal studeny rucnik na stehno jen na chvili a pak na druhe a vytahne to tu horkost. Ted jsem v 15tt a zatim dobry. Vsichni dr. rikali, ze v 1.trim.to je vse nebo nic.

jakákoliv
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 03.03.17 21:24

Studené zábaly na místa, kde vedou tepny - krk, břicho nad pupíkem, zápěstí a vnitřní strana stehen ;) jak už tu psaly holky, jakmile zteplají, zase vyměnit a tak pořád dokola, dokud teplota neklesne..držím palce, ať něco zabere! Jinak bych frčela do nemocnice, pokud se nepovede strazit..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.17 11:55

Holky, děkuji moc, zábaly opravdu teplotu snížily. Dneska už mám jen mírně zvýšenou, tak musím doufat, že ta horečka miminku neublížila, když netrvala dlouho. A zalehlo mi z rýmy ucho, tak nevím, co na to můžu :/

KatieAndLily
Ukecaná baba ;) 1369 příspěvků 04.03.17 12:06

Potit, hodně potit. V posteli si pod sebe dejte ručníky, lehněte si na ně bez oblečení, na sebe další ručník a na to hutnou peřinu a ze všech sil potit. Hodně pít, vodu nebo neslazený ovocný/bylinkový čaj. Takhle jsem se vždy zbavila horečky bez prášků. Měřte si potom pravidelně teplotu a kontrolujte jestli klesá.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Prototyp dnešní ženy v dobrém i zlém: Tajnůstkářka Daniela Písařovicová

Sice se to po úvodní čače z prvního soutěžního večera nezdálo, ale nakonec... číst dále >

Češky se potí na Fed Cupu... A Slovenky? Takhle se vystavuje jejich hvězda Cibulková!

Ve světě tenisu je nyní tématem číslo jedna Fed Cup. Češky na něm zdolaly... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Morbidně obézní žena usiluje o to, aby byla nejtěžší na světě

Šestadvacetiletá žena z ostrova Faial v Atlantském oceánu, která si říká... číst dále >

Moje nemoc měla smysl, říká Katka. Ve 22 letech porazila rakovinu

Ve dvaadvaceti se Kateřina Vacková dozvěděla, že trpí rakovinou vaječníků. Na... číst dále >