Jak socka vedle svého partnera

Anonymní
9.4.17 15:39

Jak socka vedle svého partnera

Ahoj, omlouvam se za anonym, citlive tema, a absenci diakritiky, mobil. Zajimal by me nazor ostatnich. S partnerem mame dite, platime VSE vlastne na pul, ackoliv ja mam polovicni uvazek. Muj partner si ruzne privydelava, ja tedy imrvere jsem s ditetem. Vedkera domacnost je na me. Casto jsme se pohádali ze nic neusetrim, ale za sebe nikak neutracim, davam hodne penez do rodiny. Kdyz je maly nemocny, leky platim ja, sem tam prikoupim drogerku ci nejake jidlo kvuli vareni navic.. kdyz jsem platila pres 3000 skolku, dal mi automaticky 1500 a500 mi rovnou odecetl, ze nakoupil vyhodne naftu a ja tim autem jezdim preci taky. Nevim jestli jsem mimo ale zatimco on si setri na sve a jeho syna z predesleho vztahu konicky, mne nekoupi nic, neplati jako chlap vic spis na pul nebo mozna i ja vic.. skoro nikam nas za rok nevezme.. ja nevim..strasne resi ze chci letos jet na dovcu za SVE penize a at radsi investuju donove koupely, sam utratil ua 3 mesice za konicky pro sebe 100 000 a samozrejme to je ale jeho vec. Prijde vam to v poradku a jsem mimo, nebo se citim opravnene tak nejak v uzkosti ze ny to melo byt jinak? Dekuji za nazory…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

9.4.17 15:41

Jaký si to uděláš, takový to máš :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.4.17 15:41

Ne v pořádku to není, ale neříkej mi, ze takový nebyl i dřív :nevim: finance je dost podstatné řešit ještě před dětmi řekla bych

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
pohledmuze
9.4.17 15:42

Co ti na to rict, jaky si to udelas, takovy to mas. :think: Proste tos musela vedet predem, ze neni zrovna nejaky stredry clovek.

• Citovat
  • Upravit
702
9.4.17 15:44

Je to vychcanej sobeček, nevím co ti k tomu víc napsat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3286
9.4.17 15:45

Není to normální a ty jsi oprávněně naštvaná. Promluvte si. Jasně mu řekni, že poku d budete platit vše na půl, pak ty taky můžeš jít do práce a přivydělávat, takže on se přesně stejnou dobu jako ty bude věnovat dítěti a domácnosti. Jestli se mu to nelíbí, tak prostě bude platit víc. Jako aby sis sama šetřila na dovolenou z toho mála a on ti to ještě vyčítal a sám si utratil 100 táců za koníčky - to snad nemůže myslet vážně. :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1248
9.4.17 15:46
@oliš píše:
Je to vychcanej sobeček, nevím co ti k tomu víc napsat…

Jojo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8067
9.4.17 15:56

Co na to říct že? Už jsi asi 150 poslední dobou se stejným problémem, dejte se holky dohromady a ty lakomce kopněte do zadele, vždytˇje to pořád stejné, vše se platí napůl ale ženská je doma s děckem, tudíž si může nechat zdát třeba o brigádě protože jí nikdo nebude hlídat dítě. Chlap zaplatí co musí a zbytek si pěkně syslí pro sebe, ty chceš na dovolenou ale máš radši peníze vrazit do koupelny, on svoje peníze vráží kam??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5699
9.4.17 15:56

To je hrůza. Nechápu, jak se takoví muži na sebe vůbec můžou podívat do zrcadla :poblion: :poblion: :poblion:. Přenastavila bych pravidla s okamžitou platností.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9812
9.4.17 15:59

Takovych jako ty uz tady bylo a jeste bude :? Musis si dupnout. Jste rodina, i kdyz nejste manzele. Financovani je nutne domluvit na zacatku souziti, kazda zmena pozdeji je hodne tezka :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
956
9.4.17 15:59

Proč na tento systém přistupujete ženský… fakt jsi 150tá minimálně. Chlap te ma na praku, jsi za služku. Tohle není partnerství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8067
9.4.17 16:00

@Aamanda No jo jenže když je zvyklý že to mají takhle tak si těžko nechá něco diktovat, max jí doporučí aby víc makala a bude mít taky víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11285
9.4.17 16:06

V pořádku není to, že se o penězích neumíte racionálně domluvit.

Ono je to dost těžké, ale je to něco, co potřebujete zvládnout, pokud spolu chcete vydržet.

Začněte tím, že zavetede rodinné účetnictví a bude jasné co a kolik se skutečně platí. No a pak se dohodněte, že si na to musíte sednou a to bez výčitek a obviňování z jedné či druhé strany. A hledejte takové řešení, které nebude kompromis (tedy oba dva nebudete spokojení), ale konsezus - oba dva budete přesvědčení, že dohoda je dobrá.

Bez toho to bude jen nová etapa stávajících hádek. Je potřeba se smířit s tím, že každý v tuhle chvíli máte svůj postoj, který pro vás i pro něj má nějaké důvody a nějaký vnitřní smysl a že to ale nevede ke spokojenosti. A abyste spokojení byli, tak je potřeba se dohodnout, že je potřeba se nad situací zamyslet a zvážit to a najít nějaké řešení. Bez toho aby někdo byl za toho špatného, někdo za oběť, bez toho aby se jeden snažil nad tím druhým vyhrát a dokázat, že jeho postoj byl ten správný.

Vy se potřebujete společně postavit problému „neumíme se dohodnout nad rodinným rozpočtem a otravuje to naše manželství.“

To že finance jsou citlivé a výbušné téma mezi partnery je běžné, ale je to něco, co se s dostatkem vstřícnosti a rozumu na obou stranách dá vyřešit tak, abyste s tím byli v pohodě.

Pokud úplně nevíte jak na to, tak jasně že o tom je chytrá kniha, která pomůže najít cestu k dohodě.
http://www.kosmas.cz/…-manzelstvi/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16295
9.4.17 16:24

Porad me prekvapuje s cim vsim jste ochotne mit deti. Nech si stanovit vyzivne na sebe a dite.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2036
9.4.17 16:26

Ne, rozhodně mi to nepřijde v pořádku, ale je to o tom, jak jste si to sami nastavili. Jsi doma s dítětem, nemůžeš vydělávat, chlap by ti měl přidat ze svých financí, když jedete takto napůl. Ale evidentně je to škudlil, teda spíš sobec, nouzi evidentně nemá, když může dát 100 táců za koníčky a na vás nemyslí. Chtělo by to si o tom trošku podebatit a přenastavit to, ale dost o tom pochybuju, že se něco změní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama