Jak spí vaše batole? Naše 28 měsíců

61
19.6.20 21:55

Jak spí vaše batole? Naše 28 měsíců

Někdy jsem z té naší malé princezny opravdu zoufalá. Má 2 roky a 4 měsíce, přes den nespí už dávno, vstává mezi 7-8h ranní a usíná nejdříve v 21h. Dnes třeba až teď před 22h. Už nevím, co s ní, aby usla dříve. Máme velkou zahradu, pořád lítá venku. V noci už spí sama v pokojíčku, ale u usínání je zvyklá být se mnou. Rady typu, at ji dám do postele a hotovo jsou nereálné. Hned odejde, otevře si dveře a je s námi v obýváku. Takže tam s ní musím být než neusne. Ani z postele neodcházím, protože to jde hned za mnou a začne lumpacit s nějakou hračkou. Někdy jsem z toho na nervy, člověk se jí celý den věnuje, večer se morduju s usínáním kolikrát více než hodinu a ještě v noci za ní kolikrát lítám ji utesit, když knoura ze spaní…anebo chce čaj. a to za 3 týdny rodim další mimi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

210
19.6.20 22:04

Ahoj, moje 2r a 2m, spí cca od 21 do 7, přes den jak kdy, někdy vůbec, někdy půl hodiny, výjimečně 1,5 hodiny. U večerního usínání taky musím být s ní. Mám ještě 10 měsíční a večer je uspavam najednou, spíme všichni v ložnici. Takže mi odpadá noční utěšování. Ze začátku, než si to sedlo, jsem já uspávala mimino a starší uspával tatínek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7205
19.6.20 22:14

Neporadím, ale název diskuse pobavil :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29148
19.6.20 22:17

A ona nespí v postýlce, nebo i z postýlky vyleze?

Moje 24 měsíců spí ted 21:30-7, výjimečně 8, a 2-3 hodiny po obědě. Po obědě neuspávám, prostě dám do postýlky s plyšákama a dalším vybavením, už máme takový rituál a ona si sama usne. Večer ji uspává tatínek, páč já jsem se starší (tu jsem rozmazlila, tu „uspávám“ ještě v 8 letech :roll: ). Tatínek se s malou ale tolik nepáře, prostě ji trochu pochová, uklidní při nějaké uklidnující hudbě a pak ji dá do postýlky, kde už si zase usíná sama. Hele ale přišli jsme na to až s druhým dítětem, že není třeba uspávat do mrtva, ale musí se s tím začít brzo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2277
19.6.20 22:17

Mám syna 30 měsíců a uspavam ho každý večer kolem šesté - sedmé a spí mi od druhého roku do sesti. Přes den mi také nespí, maximálně při ceste autem po obědě.
S miminkem budeš muset být ty, starší nejspíš bude muset uspavat tatínek než si zvyknete všichni na nový rezim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1524
19.6.20 22:18

Dcera dva a půl roku taky dost prudila, tak jsem zrušila spánek po obědě. Usíná v 8, vstává kolem 8. Spí teď pár týdnů celou noc. Asi bych hlavně potěšila to usínání. Že má menší potřebí spánku, to se nedá nic dělat, ale vadilo by mi uspávání. Dcera má taky vlastní pokoj, spí v něm od roka a spí v postýlce se zbrlinama, právě, aby se nenaučila odcházet, dokud nepobere rozum a nebude se s ní dát pořádně domluvit. Položím, podám plyšáky, který chce, řeknu co budeme zítra dělat, dám pusu a popření dobrou noc. Občas na mě ještě houkne, ale jak to začne zkoušet, pohrozim, že ji zavřu dveře, abych měla klid, že už je večer a má spinkat, že já se musím naveceret, vykoupat, atd… Myslím, že by to chtělo vymyslet způsob, jak ji udržet v posteli. Dcera chodí unavená a usne behem 5, max 10 minut.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
74
19.6.20 22:19

Dcera 2,5 roku chodí spát kolem 20h. Dám pusu, popreju dobrou noc a dám ji do postele obrazkovou knizku, aby si mohla prohlížet. Má rozsvícenou lampicku. Odcházím. Sama usne do 15min. Přijdu, zhasnu a seberu knížku. Vstává kolem 7h ráno. Po obědě spi cca 1-1,5h.

Příspěvek upraven 19.06.20 v 22:21

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8594
19.6.20 22:20

Malý 2,5 roku, přes den nespí už od roka a půl. Usíná kolem 19.hodiny, ale vstává mezi 5.a 6. V noci je několikrát vzhůru, protože hledá usínáčka, spí se mnou v posteli. K tomu mám roční, ta spí celou noc, vstávají a usínájí tak stejně. Malého už neuspávám, párkrát se stalo, že jsem musela odběhnout k malé a naučil se to sám, ale to trvá asi 2 měsíce. Do té doby jsem uspávala oba společně. Malému teď dorostly poslední stoličky a řekla bych, že od té doby se mu spánek opravdu o dost zlepšil. Jinak, jestli prosedí odpoledne u telky a nebo běhá venku u nás roli nehraje :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12917
19.6.20 22:25

Syn bude mít rok, přes den spí dopoledne cca 1,5 až 2 hodiny, odpoledne cca 40 minut. V noci se nebudi, spí od cca 7 až půl 8 večer do 6-7 v kuse. Přes den uspavam v nositku, v noci spí s námi v posteli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9816
19.6.20 22:27
@eviku-miluna píše:

Hehe, taky mi to az ted doslo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
257
19.6.20 22:29

Můj malý je stejně starý, jako tvoje holčička, po obědě si dá tak hodinku a půl a večer usíná kolem 21.00.Spinká krásně celou noc, teď se mu klube stolička, tak to má s tím spánkem trochu horší, ale jinak v pohodě. Vstáváme v sedm, půl osmé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.6.20 22:30

Spí dobře. Vstává kolem sedmé, pak spí 9-10, odpoledne spí 14-15:30, večer jde v 19:30 do svého pokojíčku, neuspávám, pohladím, dám pusinku a spí do rána. Věk 72 týdnů :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
90428
19.6.20 22:31
@eviku-miluna píše:

Viď? :mrgreen: takhle krásně spavé dítě už jsem dlouho neviděla. :lol:
Pardon :oops: už jsem pryč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16334
19.6.20 22:42
@KaterinaDo píše:
Někdy jsem z té naší malé princezny opravdu zoufalá. Má 2 roky a 4 měsíce, přes den nespí už dávno, vstává mezi 7-8h ranní a usíná nejdříve v 21h. Dnes třeba až teď před 22h. Už nevím, co s ní, aby usla dříve. Máme velkou zahradu, pořád lítá venku. V noci už spí sama v pokojíčku, ale u usínání je zvyklá být se mnou. Rady typu, at ji dám do postele a hotovo jsou nereálné. Hned odejde, otevře si dveře a je s námi v obýváku. Takže tam s ní musím být než neusne. Ani z postele neodcházím, protože to jde hned za mnou a začne lumpacit s nějakou hračkou. Někdy jsem z toho na nervy, člověk se jí celý den věnuje, večer se morduju s usínáním kolikrát více než hodinu a ještě v noci za ní kolikrát lítám ji utesit, když knoura ze spaní…anebo chce čaj. a to za 3 týdny rodim další mimi…

videla jsem na tohle navody od supernanny. Ulozit dite do postele, povedet pohadky (ci jiny usinaci ritual), pohladit, pusinku a vysvetlit, ze ted se bude spat. Odejit.

Kdyz dite opusti postel, tak zopakovat v kratsi forme: odnest do postele, pohladit a durazne vysvetlit, ze ted bude lezet a spat.

Opakovat kdykoliv dite postel opusti. Nehadat se, nesmlouvat, nkricet, nerozcilovat se. Proste systematicky decko vracet zpatky do postele. Znova a znova a znova. Kdyby hodilo hysterak, neustoupit. Laskyplne vratit do postele a tecka. I kdybys to musela delat nekolik hodin. Po par dnech dite pochopi, ze kdyz se rekne spat, tak minimalne ma zustat v posteli a byt ticho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
672
19.6.20 22:48

Synovi je 2, 5 roku.
Vstava 7.30, spat chodi mezi 20.30- 21hod.
spi v poledne 12-13:30 hod.
ale v noci se budí..minim.1×, spava s nami v posteli.

Ma nemocne srdce, možná proto spí víc, než vase deti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama