Jak spí vaše děti s refluxem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sinquinita
Ukecaná baba ;) 1714 příspěvků 16.01.17 15:03
Jak spí vaše děti s refluxem?

Ahoj mamky, prosím o radu. Máme doma šestitýdenní holčičku, je plně kojená. Ze začátku měla problém s kojením (usínala, byla slabá), ale v posledních týdnech se krásně rozpila. Občas se až zalkne, jak hltá. Z 1,5 hoidny kojení je max 20 min, takže jsem spokojená. Poslední dobou začala po kojení dost ublinkávat - není to proudem, ale je to dost a klidně i 2-3 hodiny po kojení. Říkala jsem si, že je to pořád normální až do minulého týdne, kdy nám houkal monitor dechu a pak jsem ji našla jak je přidušená zvratkama. Byly jsme v nemocnici na pozorování, kde diagnoza zněla dětská apnoe společně s navracením zvratků. Do toho měla rýmu, takž blbá náhoda. Každopádně problém je ten, že než jsme šli do nemocnice, tak malá byla zvyklá spát v zavinovačce. Spala tak klidně 3-4 hodiny v kuse. Zavinovala jsem mi ručičky, ať se nebudí. V nemocnici ji testovali kyslík sondou na ručičce, tak měla volné ručky ze zavinovačky. Byla tam spavá z důvodu té rýmy a spala s ručkama ze zavinovačky ven. Měla jsem radost, že pomalu končíme se zavinováním. Od včerejška je ale spaní hrůza, ručičky ji ze spaní pořád budí, vyhazuje si dudlík, tak pak pláče. Navíc ji mám kvůli refluxu polohovat na bok, což je ještě horší, protože sebou hází, na boku nevydrží, takže zase řev, několikrát ji vypadne dudlík, což se jí nestávalo když spala celá zavinutá a rovně (což by teď neměla). Dneska mi za celý den spala 2× 10 minut a pak pořád dokola nosím na rukou a ukládám, abych ji za pár minut zase s křikem vzala z postýlky. Máte radu, jak by se jí dobře spalo? Mám objednánu zavinovačku Swaddle me, ale manžel ji nechce dávat, protože tvrdí, že to je zase krok zpátky, když se naučila spát s ručkama ven. Navíc jí štve to spaní na boku…máte radu, jak to udělat aby klidně spala…? :zed: :zed:

Reakce:

emimka20
Kecalka 354 příspěvků 16.01.17 15:24

Můj syn má od malička silný reflux. blinkal opravdu proudem. Spinkal na boku a když mu byli asi dva měsíce a sám zvedal hlavičku, dávala jsem ho spinkat na bříško. Jen jsme dávali pozor aby neměl hlavičku pořád na jednu stranu.. ať je brzy líp :hug:

saadet
Extra třída :D 11854 příspěvků 3 inzeráty 16.01.17 15:53

@Sinquinita pokud jine ditko nemas a mas cas nech ji pres den spat u tebe na brisku. Ja vzdy dceru nakrmila a polozila si ji briskem a na sebe a v takovem pololehu/sedu jsem s ni sedela na sedacce a ona spala…casem to vyresila manduca. A vubec to nemelo vliv na noc to spala normalne v postylce ;) Spani v postylce, postylku mate zvednutou ze? Stejne tak kocar, prehalovak atd. Jak „moc“ ji mas na boku? Ja ji nedavala uplne kolmo na bok jen jsem dala podlouhly polstar do postylky a ji o nej oprela jen jakoby napul nabok, jestli vis jak to myslim…drzim palce :kytka:

VeKo
Generální žvanilka 21007 příspěvků 16.01.17 16:00

Syn s refluxem spal také na boku, po pár týdnech na bříšku. Když třeba po mléce večer usnul na boku (na bříšku by okamžitě blinkal) tak po hodině spaní jsem ho přendala na bříško.

Lucie_K
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 16.01.17 22:29

@Sinquinita Ahoj, Filípek bude mít teď 3 měsíce a reflux má taky… Mám zvednutou postýlku a spí zásadně na boku - taky jsem ho měla opřeného o polštář… teď už spí i na zádech s hlavičkou stočenou ke straně. Pokud ho mám mimo postýlku, mám klínek… To je skvělá věc! Stojí asi 200… Používala jsem ho i v kočárku… Ale Filipovi v kočárku vadí, takže v kočárku je na boku a v pohodě… Držím palečky ať je brzo lépe :-) Na bříško pokládám jen pokud je vzhůru a jsem u něj…

Sinquinita
Ukecaná baba ;) 1714 příspěvků 17.01.17 20:10

Ahoj holky, moc děkuji za příspěvky. Mám zaveden anirefluxní režim (nazývali to tak v nemocnici) - mám vyvýšenou matraci, spí na boku, dávám odříhnout, uspávám až cca po 20-30 min po kojení, od včerejška dávám sirup Gastrotuss. U sirupu je to tak 50:50 - někdy blije i s ním, ale chci jí to dávat jen na noc a odpolední spaní, protože nevím, jestli je dobré prát do ní hned sladký sirup. Včera se nám stalo zase to samé, spala na boku, kuckala a když jsme přišli měla zvratky v nose, tak jsme jí to čistili, ale dobrý. Přijde mi to dost vyčerpávající (hlavně psychicky), protože pořád myslím na to, jak jsme byli v té nemocnici, tak se bojím každého usínání a nejhorší to je večer. Díky za Vaše rady. Nevíte, kdy se ten reflux upraví? Sám časem nebo až s příkrmy?

Lucie_K
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 17.01.17 21:00

@Sinquinita Vydrž :hug: Filip měl to samé, taky mu to šlo nosem… Ve čtvrtek mu budou 3 měsíce a je to o dost lepší. Ale my jsme na UM… Do 6 měsíců by měl vymizet úplně… Máš tu matraci zvednutou dost?

emimka20
Kecalka 354 příspěvků 17.01.17 21:09

@Sinquinita můj malý byl na UM, a dávala jsem nutrilon AR, taky kolem třetího měsíce se to hodně zlepšilo, už jen ublinkával a málokdy už házel ty velké šavle.. ale teda u nás je to do dnes a už je mu 11 měsíců. Bylo to strašný asi do 9 měsíce. To ublinkaval pořád. Pak začal lézt a teprve se to hodně zlepšilo. Ale stejně občas ještě blinkne. Náš doktor říká že se to ztratí až začne chodit, ale byla tu maminka co říkala že to mělo její do 17 měsíců a pak že už je hnali na nějaké testy, dítě se asi leklo a ze dne na den to přešlo a testům se vyhli :D

VeKo
Generální žvanilka 21007 příspěvků 17.01.17 22:13

Synovi se to naopak 3-4 měsíc zhoršilo, tím jak se začal více hýbat a pak otáčet na bříško. Většinu fotek co máme, tak má bryndák a mohla jsem se uběhat, jak jsem po něm věčně utírala loužičky, když lezl. Zlepšení přišlo tak ve 14měsících. Ale po druhém roce ho začal trápit dávivý kašel. Vždy stejný scénář, cca 4-5 hodin po usnutí. Byl na UTZ, reflux potvrdili. Nasadila jsem znovu gastrotuss, zabíral parádně. Do teď (jsou mu 4 roky) ho to občas potrápí. Většinou po nějakém průšvihu večer, kdy ho neudržím a dá si něco kyselého večer (rajčat, džus a nebo se prostě přejí). Kyselé šťávy se mu pak vrací a dráždí ho to na ten kašel. Ale dám mu znovu sirup a je klid. Ale od toho 14.měsíce nezvrací.
Jo a byl taky na nutrilonu AR.

saadet
Extra třída :D 11854 příspěvků 3 inzeráty 17.01.17 23:50

@Sinquinita drtiva vetsina toho „detskeho“ refluxu kolem roka zmizi. Pokud ne je potreba to resit na gastru. Ja spis nez gastrotuss bych zkusila nutriton. A po jidle alespon 30-40 min drzet v klidu a „kolmo“. A vydrzet no…nejhorsi a zaroven nejlepsi rada :?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Bipolární porucha, kterou trpí Babišova dcera: Kdo ze slavných ji měl také?

Bezdůvodně pokleslá nálada, která může trvat i dva týdny, ztráta energie,... číst dále >

Rozhovor s českým Freddiem Mercurym: Na začátku mi nadávali do teploušů

Freddie Mercury žije! A je to Čech! Známý norský klub takto vychvaloval... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >