Jak spí vaše miminko v půl roce?

27.9.20 12:30

Jak spí vaše miminko v půli roce?

Ahoj holky. Mám na Vás otázku ohledně spánku Vašich miláčků. Máme půl roku a začala nám malá spinkat v postýlce. Ruzne se vrti, než usne. Pochopitelně. Někdy se ale stane, že se převrati na bříško a začne řvát. Ohranicuju ji tedy polštářkama aby se nemohla převratit. Ne úplně na tesno. Většinou tak zůstane jen na boku a krásne zabere. Má ten slabý polštářek pod hlavou a muchla se do něho. Četla jsem, že některe děti vyžadují usinacka u obličeje a nebo plinu přes obličej ale to když uděláme, tak to má jako hru. Přijde mi to ale špatně, co děláme my. Chtěla bych ji nechat, aby se polohovala, jak chce, ale když se jí povede prevalit na to bříško tak řve a řve a neusne. Hlídám aby měla místo na dýchání a máme i monitor dechu. Porad nad tím přemýšlím. Dekuju za zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1777
27.9.20 12:34

Moje 5ti měsíční spi jen na zádech. Ani na bok nechce. Má okolo sebe mantinel z polštářků. A muchla si na obličeji plinku, než usne :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5295
27.9.20 12:39

Plinu přes oblicej nedávej, to je tak na udušení. Mě malej většinou usíná u kojení v leze na boku a pak ho prehodim do postylky a i sám se různě otáčí na bok i na břicho. Což jsem docela hleděla protože dcera začala spavat na brichu snad až někdy v roce, možná i později. Ona se to za chvíli na tom bříšku taky naučí a bude tak usínat. Chce to chvíli vydržet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.9.20 12:43

Dekuju děvčata. :palec: takže když tam řve a tom brisku, tak ji mám nechat? Mám právě tendenci ji vracet zpátky na záda :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
998
27.9.20 12:46
@..vrabik.. píše:
Dekuju děvčata. :palec: takže když tam řve a tom brisku, tak ji mám nechat? Mám právě tendenci ji vracet zpátky na záda :D

Když tam řve tak ji snad nenecháš řvat :zed: Až ji to tam bude pohodlný tak řvát přestane :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.9.20 13:03

Jojo. No. Proto ty polštáře kolem ní. Protože to bych u ní byla co minutu. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41961
27.9.20 13:06

Když se převalí na bříško, tak taky pláče. Chce zpátky na záda nebo bok. Tak pomáhám. Před pusu si dává plenu sama. Kontroluji + monitor dechu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
27.9.20 21:20

Ahojky, syn od narození usíná sám v postýlce, ale když se ve 4 měsících začal točit na bříško, taky řval, šla jsem ho vždycky otočit zpět na záda, někdy jednou, někdy 5× ;) cca po měsíci a půl už nebrečí a tuto polohu má na spaní rád…v pohybu mu zabránit nejde, je hrozně vynalézavý :mrgreen: přitom staršímu stačila zapnutá zavinovačka a točit se přestal ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.9.20 21:56

Ahoj, moje dítko má také půl roku. Spí s námi v posteli. Buď na zádech, nebo na boku.
Většinou spí klidně celou noc, pouze se budí na jídlo.
Když se ale přeci jen náhodou stane, že se v noci probudí, přitulí se ke mně a buď si chvilinku povídá a pak usne, nebo jen hajá.
Teď mě tak napadá, že důvod, proč se v noci nepřetáčí na bříško, je možná ten, že ji celou noc objímám a nemá tedy moc možností se přetáčet :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.9.20 09:34

Dekuju holky za další příspěvky. 😊 Asi to chce zase čas noo. Jako všechno 😆 Taky spala se mnou v posteli a usinala u prsa. Takže se taky nepretacela. Začala mě hrozně zlobit krční páteř a začala se budit skoro každou hodinu v noci, tak jsem zavedla postýlku. Naštěstí to šlo dobře a Spinka celou noc a budí se ráno kolem 5 a to si ji beru k sobě a mazlime se ještě tak do 8. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
26.10.20 02:28

Holky dotaz. Syn má 5 měsíců a přes den mě spí pu půl hodinách jen. Je většinou vzhůru cca hodinku nebo hodinku a půl, pak jde spát a vydrží jen půl hodiny. To samé i po obědě a v noci ani nemluvím. Přes den ji po 4 hodinách cca a v noci klidně po 3 a pořád se budí a vrtí. Zuby zatím nerostou. Nevíte proč? Nebo co s tím? Přes den je protivnej a myslím si že je to hlavně kvůli spánku :think: :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.10.20 09:52

Ahoj. Nám taky ta naše prdelka (6 mes.) přes den spí jen půl h. A už celkem dlouho asi od 3 měsíců. Dopoledne, po obědě a odpoledne. Málokdy se stane, že spí déle. Večer chodí spát v 8 a je to jak kdy. Teď jsme taky měly pár dní, kdy se budila od půlnoci každou hodinu. Dneska se vzbudila až ve tři. Jestli kojis, četla jsem, že kojena miminka se budí i jen proto, že chtěj mámu. Nebo jsou prelezena. Může to být cokoliv. Já si teď myslela, že to jsou zoubky u té naší. Jsou to furt spekulace, co by to mohlo byt :D. Asi s tím nic nejde. Já se prostě smirila s tím, že se v noci budí a buď jsou lepší noci a nebo horší noci. Mě Teda většinou vždy koza zabere a spinka dal. Tak si říkám aspoň, že tak a neponocuju s ní v noci několik hodin. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
26.10.20 17:57
@..vrabik.. píše:
Ahoj. Nám taky ta naše prdelka (6 mes.) přes den spí jen půl h. A už celkem dlouho asi od 3 měsíců. Dopoledne, po obědě a odpoledne. Málokdy se stane, že spí déle. Večer chodí spát v 8 a je to jak kdy. Teď jsme taky měly pár dní, kdy se budila od půlnoci každou hodinu. Dneska se vzbudila až ve tři. Jestli kojis, četla jsem, že kojena miminka se budí i jen proto, že chtěj mámu. Nebo jsou prelezena. Může to být cokoliv. Já si teď myslela, že to jsou zoubky u té naší. Jsou to furt spekulace, co by to mohlo byt :D. Asi s tím nic nejde. Já se prostě smirila s tím, že se v noci budí a buď jsou lepší noci a nebo horší noci. Mě Teda většinou vždy koza zabere a spinka dal. Tak si říkám aspoň, že tak a neponocuju s ní v noci několik hodin. :srdce:

Nekojim, od začátku je na UM. A myslíte, že je normální že přes den spí tak často a tak krátkou dobu? A můžu se zeptat máte nějaký denní režim? Nedaří se mi ho nastavit protože každý den máme prostě jinak :( je to špatně? Nezlobte se že se tak ptám, nemám koho jiného se zeptat aby mi poradil. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.10.20 18:51

Aha. No já když si nevím rady, tak to prso je trefa do cernyho. S UM nemám zkušenost. Myslím, že ten spánek je normální. Každé miminko je strašně individuální. Ve všem. Některá spí hodně, některá málo. Naše malá taky toho nikdy moc nenaspala. Ani jako novorozenec. Jiná miminka spí třeba až 20 h denně a ta naše spala někdy jen 10. Což mi přišlo hrozně málo. Ptala jsem se doktorky, zda to nevadí. Řekla mi, že geniové spali vždycky málo. :mrgreen: Prostě každé mimi je jiné. Jinak režim máme tak na půl. Vstává plus mínus 8 h. V 10 papá a jde znova spinkat. Ve 12 oběd a pak v půl 1 zase chodí po papání spát. Odpoledne je různé. Záleží zda jdeme ven, nebo máme návštěvu. Ale snažím se aby ještě jeden ten odpolední spánek byl. Někdy se ale řídím jen malou a podle ní, jak je či není unavená. A stává se, že chodí spát dopoledne až v 11,oběd má třeba až ve 2 a odpolední spánek není vůbec. Jak kdy. A jak uspavas třeba? Mě nikdy neusla sama od sebe. Takže houpani, kojení, bily šum…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
26.10.20 20:18
@..vrabik.. píše:
Aha. No já když si nevím rady, tak to prso je trefa do cernyho. S UM nemám zkušenost. Myslím, že ten spánek je normální. Každé miminko je strašně individuální. Ve všem. Některá spí hodně, některá málo. Naše malá taky toho nikdy moc nenaspala. Ani jako novorozenec. Jiná miminka spí třeba až 20 h denně a ta naše spala někdy jen 10. Což mi přišlo hrozně málo. Ptala jsem se doktorky, zda to nevadí. Řekla mi, že geniové spali vždycky málo. :mrgreen: Prostě každé mimi je jiné. Jinak režim máme tak na půl. Vstává plus mínus 8 h. V 10 papá a jde znova spinkat. Ve 12 oběd a pak v půl 1 zase chodí po papání spát. Odpoledne je různé. Záleží zda jdeme ven, nebo máme návštěvu. Ale snažím se aby ještě jeden ten odpolední spánek byl. Někdy se ale řídím jen malou a podle ní, jak je či není unavená. A stává se, že chodí spát dopoledne až v 11,oběd má třeba až ve 2 a odpolední spánek není vůbec. Jak kdy. A jak uspavas třeba? Mě nikdy neusla sama od sebe. Takže houpani, kojení, bily šum…

Syn usíná sám, vykoupu, dám do postýlky, flašku a po vypití flašky se otočí na bok a spí. Někdy tam párkrát jdu protože mu vypadne dudlík, někdy nejdu. Jak kdy. Dříve jsme uspavali nošením v náručí ale začal nás odstrkovat a od té doby usíná sám. Syn většinou po 7 vstává, kolem 8 jídlo a po 8 jde spát, dneska třeba vstal před 9 a pak šel spát až po obědě, pak ještě jednou odpo a pak navečer aby vydržel do těch půl 8. Ale každý den to má prostě jinak :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama