Jak spočítat stáří těhotenství?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
11.9.19 10:45

Jak spočítat stáří těhotenství?

Ahojky holky, chtěla bych se zeptat. Vím že se počítá stáří od poslední MS.. ale když mám dlouhé cykly a podle ms bych byla v 7tt.. ale podle OVu podle BT bych měla být jakoby v 1+3… jde o to že když se uvádí.. že na ultrazvuku je už videt v 5 týdnu.. podle čeho to mají na mysli?.. od ovu nebo od ms?.. zajímá mě kdy jít na ultrazvuk :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2919
11.9.19 10:50

Podle ms. Nechapu to 1+3.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55560
11.9.19 10:50

Mají na mysli dle MS. Pokud máš hodně posunutou ovulaci, ber to tak, že v okamžiku ovulace jsi 2+0. Prostě doktoři uvádějí stáří těhotenství vždy o dva týdny více, než je od oplodnění.
1+3 nebudeš, to bys měla 4 dny do ovulace. Ale pokud jsi ovulovala před 10 dny (1 týden a 3 dny), jsi 3+3. To ještě ale není ani pořádně vynechaná MS. Pokud jsi opravdu těhotná a udrží se to, dr. má šanci tak za 14 dní vidět v děloze malej černej flek a za další týden-dva embryo se srdíčkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25468
11.9.19 10:53

Všechno se vždycky počítá od MS. Pokud máš divoké cykly, tak na UTZ okolo 3. měsíce můžeš mít napsané dva termíny porodu (jeden dle počtu týdnů od menstruace, druhý dle předpokládaného stáří plodu podle ultrazvuku).
Nicméně pořád se všude uvádí a počítá od menstruace ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23188
11.9.19 11:04

Pokud víš, kdy byla ovulace, můžeš brát, že v tu chvíli jsi byla 2+0, bez ohledu na MS. Lékaři berou tabulkově, že ovulace nastává cca 14tý den cyklu. Pokud tobě nastala až třeba 21.den, byla bys tabulkově o týden víc těhotná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1829
11.9.19 11:33

Mě teda objednali na první prohlídku podle poslední MS, ale když jsem pak nahlásila délku cyklu (cca 35 dní a občas i pár dní navíc), upravila mi to doktorka tak, aby to sedělo s velikostí plodu na UZ. Takže termín mám stanoveny podle UZ a rozhodně to odpovídá lépe než podle MS.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24251
11.9.19 11:35

Pokud víš, kdy byla ovulace, tak prostě u gynekologa nahlas menzes čtrnáct dní před tím a máš svatej klid. Já mám zase ovulaci hodně brzo a taky to zkresluje. Naštěstí mám příčetnou lékařku, která to bere v potaz. Jinak jsou tě doktoři schopní honit po vyšetřeních a nervovat tě, protože je zajímá menzes a ne informace pacietky, že byla ovulace o týden později. Po IVF se mi to stávalo pořád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3913
11.9.19 11:37

Pokud máš dlouhé cykly a víš měřením přesný termín ovulace, tak s tím dnem můžeš počítat jako 2+0 (těhotenství se počítá, že „začíná“ 14 dní před samotnou ovulací)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55560
11.9.19 11:56

Jo, průšvih jsou tabulkoví doktoři. Já mít ovulaci hodně posunutou a nebýt si jistá příčetností svého doktora, tak prostě dělám blbou, že si tu MS vlastně nepamatuju - však oni to z utz zjistí. Po IVF mi teda stanovili fiktivní MS 14 dní před oplodněním, neb jsem tak otěhotněla 30.DC, a to by bylo tóčo. Ale stejně jim to o týden nesedlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1299
11.9.19 12:09

U mně dr napsala termín dle MS, ale taky sem měla dlouhé cykli a nikdo netušil, kdy k ovulaci došlo. Teď mám dva termíny, na prvním screeningu mi podle velikosti malé spočítali termín a dle toho se řídí všichni. Chvilku s tím byl problém v nemocnici, kde nebyla z počátku jedna dr schopná pochopit, že můj cyklus (klidně i 35 dní+) neměl ovulaci přesně, a že podle UTZ mám termín o 2 týdny dýl. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
11.9.19 12:39
@ugluk píše:
Mají na mysli dle MS. Pokud máš hodně posunutou ovulaci, ber to tak, že v okamžiku ovulace jsi 2+0. Prostě doktoři uvádějí stáří těhotenství vždy o dva týdny více, než je od oplodnění.
1+3 nebudeš, to bys měla 4 dny do ovulace. Ale pokud jsi ovulovala před 10 dny (1 týden a 3 dny), jsi 3+3. To ještě ale není ani pořádně vynechaná MS. Pokud jsi opravdu těhotná a udrží se to, dr. má šanci tak za 14 dní vidět v děloze malej černej flek a za další týden-dva embryo se srdíčkem.

Ano.. přesně tak to myslím.. :D dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25468
11.9.19 14:16

Ten ultrazvuk, co se uvádí od 5TT, je bráno jako 2 týdny od menstruace do ovulace + 3 týdny těhotenství jako takového.
Jinak v pátém týdnu je vidět povětšinou prd a vořech :lol:
Já měla v šestém týdnu (5+4) vidět na ultrazvuku 1,8 mm velkou tečku ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.9.19 18:07

Všem moc děkuji za odpověď.. :hug: já mám právě cykly 39-42.. ovulace před 10 dny.. tak jako je blbost aby mi uvadely nějakej 5-6 týden.. kterej by mi tabulkove vycházel :pankac:

• Citovat
  • Nahlásit
11013
11.9.19 18:15
@Anonymní píše:
Všem moc děkuji za odpověď.. :hug: já mám právě cykly 39-42.. ovulace před 10 dny.. tak jako je blbost aby mi uvadely nějakej 5-6 týden.. kterej by mi tabulkove vycházel :pankac:

A ty máš pozitivní test?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.9.19 21:15
@karkarka píše:
A ty máš pozitivní test?

Ano mám :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek