Jak spotřebovat větší množství rýže?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Agneth
Ukecaná baba ;) 1237 příspěvků 18.03.18 14:38
Jak spotřebovat větší množství rýze?

Poslala jsem manžela nakoupit a místo 1/2 kg jasminove ryze přinesl 5 kg ryze parboiled. Radost z toho nemám, ale vyhazovat ji nechci (ani ji nechci nechat sežrat molum). Cele dopoledne dumam, co s takovým množstvím provedu, ale nic mě nenapada. Máte někdo tip, kam s ni, abych alespoň trochu prebila její chuť?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

laducha
Generální žvanilka 21192 příspěvků 18.03.18 14:40

Co přimíchat do sekané a nacpat třeba papriky nebo zelné (kapustové) listy?
Tuhle rýži nemám ráda, nenajím se jí, jak je každé zrnko zvlášť.
Ještě mě napadl rýžový nákyp.

Myslíš, že by se dala napytlíkovat a zamrazit? Běžně to dělám s luštěninami.

ka2ka
Extra třída :D 12091 příspěvků 18.03.18 14:41

Dala bych do nějakých dóz a normálně používala, jinak víš jak snaha se cení ;)

Helileli
Ukecaná baba ;) 2494 příspěvků 18.03.18 14:43

Mám 5kg pytel rýže jen zadělaný kolíčkem a moli nijak neinteresuje :nevim: Normálně bych ji používala, dokud by se nevypouzivala a příště bych šla koupit rýží sama dle svých představ :lol:

EvulinkaB18
Ukecaná baba ;) 1004 příspěvků 18.03.18 14:49

Taky bych ji normálne používala do vypotrebování, zavrit do nejakých doz(nebo zavarovacich sklenic, moli se tam nedostanou), pripadne do pytle a zavázat…

jannina1
Závislačka 3896 příspěvků 18.03.18 14:53

To snad takove mnozstvi neni, to mam doma bezne. Normalne spotrebovavat, jak je potreba.

ngauruhoe
Zasloužilá kecalka 893 příspěvků 18.03.18 14:54

Napis odkud jsi. Treba to od Tebe nekdo koupi. Ja mam 5kg pytel tak na 2 mesice. Chapu dobre, ze jeste neni uvarena? Nebo?

Agneth
Ukecaná baba ;) 1237 příspěvků 18.03.18 14:57

@jannina1 Me to přijde dost. Přes týden jsme v práci nebo ve škole, takže je to pro nás zásoba na několik měsícu. A navíc druhu, který mi vůbec nechutna.

ka2ka
Extra třída :D 12091 příspěvků 18.03.18 15:04

Jestli jsi jí nenačala a máte lístek od nákupu zkus poprosit o výměnu

Agneth
Ukecaná baba ;) 1237 příspěvků 18.03.18 15:07

@ngauruhoe Ne, ještě neuvarena. Jen odebrany hrníček na dnešní oběd. Jako, dělat s ni takové harakiri, abych se ji snažila někde prodat, nehodám. Spíš mě zajímalo, jestli nemá někdo nejaky zajimavy recept na jídlo, kam ji padne velke množství, trochu se potlačí jeji chuť (a nebude to klasicke rizoto). ;)

Aries6
Generální žvanilka 21823 příspěvků 2 inzeráty 18.03.18 15:11
@ka2ka píše:
Jestli jsi jí nenačala a máte lístek od nákupu zkus poprosit o výměnu

Jasně, to by dneska neměl být problém. Taky ji nemám ráda, kupovávala jsem ji a teď buď klasiku nebo jasmínovou.

ka2ka
Extra třída :D 12091 příspěvků 18.03.18 15:13
@Aries6 píše:
Jasně, to by dneska neměl být problém. Taky ji nemám ráda, kupovávala jsem ji a teď buď klasiku nebo jasmínovou.

a já jí mám docela ráda, nemám ráda klasickou ta se slepí a připomíná mi to kaši

MáškaMarie33
Kecalka 134 příspěvků 18.03.18 15:13
@Agneth píše:
@ngauruhoe Ne, ještě neuvarena. Jen odebrany hrníček na dnešní oběd. Jako, dělat s ni takové harakiri, abych se ji snažila někde prodat, nehodám. Spíš mě zajímalo, jestli nemá někdo nejaky zajimavy recept na jídlo, kam ji padne velke množství, trochu se potlačí jeji chuť (a nebude to klasicke rizoto). ;)

Plov, ale otázka je, jestli ho zvládneš udělat ;)

ngauruhoe
Zasloužilá kecalka 893 příspěvků 18.03.18 15:16

Zkus vygooglovat recept na jambalaya, jestli by Te to zaujalo. Neni to ani rizoto, ani nakyp a diky koreni jeji chut az tak neucitis.

Agneth
Ukecaná baba ;) 1237 příspěvků 18.03.18 15:18

@MáškaMarie33 Popravdě, nikdy jsem ho v originálu nejedla. Vzhledove mi dost splývá s rizotem. V cem se od sebe liší?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajný agent Bond by zbledl závistí: Tofi s krycím jménem Igas vydělal balík!

Sagvan Tofi (53) měl dlouho pověst barového povaleče, který miluje drahá... číst dále >

Příběhy amerických vrahů: Ted Bundy byl chytrý hezoun. A také nekrofil a sadista

Minimálně třicet obětí za pouhopouhých pět let. To je statistika jednoho z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Tajemství krásy herečky Halle Berry: cvičení a silný vývar z kostí

V jednapadesáti letech vypadá Halle Berry stále skvěle, může za to cvičení a... číst dále >

Pět nenápadných signálů vašeho těla, které byste neměli přehlížet

Možná i vy patříte k lidem, kteří nikdy nemají čas zajít k lékaři na... číst dále >

Reklama