Jak správně na Priessnitzův obklad pro miminko?

7
14.3.16 19:20

Jak správně na Priessnitzův obklad pro miminko??

Ahojte maminy, máte nějaká zkušenost s Priessnitzovým obkladem na miminko?? Mám doma dvouměsíčního drobečka s chycenýma průduškama a MUDr. mi poradila ten Priessnitzův obklad, ale jak mu to dát, aby to měl správně a pomohlo mu to?? Předem děkuji za odpověď :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2745
14.3.16 19:24
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
14.3.16 19:29

@smudlinky děkuji, ale není tu, jak zabalit miminko :) vím jak se ten obklad dává, já si to dávám na krk, ale u miminka je to těžší :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
297
14.3.16 20:35

Dávala jsem miminku - mokrou plenu (studená voda) na bříško a prsíka, na to položit igelitový pytlík a na to ručník, pak jsem mimi zabalila do deky a dala si mimčo na klín a konejšila ho. Panadol na horečku moc nezabíral, toto fungovalo skvěle!!! doktor mě pochválil :-) ale slyšela jsem i názor, že takle malým dětem balit jen nožky a ruce, což si neumím představit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4376
14.3.16 20:36

@Nicki_cz Dala bych vyždímanou plenu namočenou ve vlažné vodě na hrudníček, igelit/potravinovou folii - obalit klidně okolo těla/ne moc těsně a plenou zakrýt nebo větší osuškou znovu zabalit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2300
14.3.16 21:00

Mela jsem taky malou 2 mesicni se zanetem prudusek byly jsem tedy v nemocnici ale obklady nam tedy nedoporucovaly..pouze jsme tam inhalovaly. Takze bych u takhle maleho mimina zabal nedavala..rozhodne mu nepomuze spis muze skodit..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1988
14.3.16 21:18

U malých dětí se opravdu doporučuje chladit jen ruce a nohy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2627
14.3.16 22:30
@Nicki_cz píše:
Ahojte maminy, máte nějaká zkušenost s Priessnitzovým obkladem na miminko?? Mám doma dvouměsíčního drobečka s chycenýma průduškama a MUDr. mi poradila ten Priessnitzův obklad, ale jak mu to dát, aby to měl správně a pomohlo mu to?? Předem děkuji za odpověď :)

Na detskem odd. mi rekli, ze pouze mokry kapesnik na hrudnik a dite nesmi mit mramorovanou kuzi, jinak hrozi selhani krevniho obehu. Ale ja jsem mela uz starsi dite, dva mesice mi pripadaji na experimentovani hrozne malo. Doporucuji si zavolat do nemocnice co mas delat, reknou ti co a jak a jestli vyrazit na pohotovost. Ale pisu spis k horecce nez pruduskam :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama