Jak správně odsávat hleny vysavačem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Staworowski
Ukecaná baba ;) 1409 příspěvků 09.01.19 23:37
Jak správně odsávat hleny vysavačem

Ahoj, prosím o radu. Syn 9m je šíleně zahleneny, kašle má rýmu. Úplně v něm chrci a je slyšet jak má plný nos a nemůže dýchat. Přes den je to ok, teče mu z nosu samo, občas vylytne větší množství. Ale na noc musíme odsavat a opakovaně, jinak se dusi. Bohužel mi to nejde odsat pořádně, mám teda vysavač na minimum. Odsaju něco, ale je slyšet že má ten nos pořád plný. Dělám něco špatně? Nebo to má prostě vzadu a nejde to…?? Máte nějaký trik? Napadlo mě přidat na vysavači, ale bojím se.

Reakce:
mapu
Zasloužilá kecalka 599 příspěvků 09.01.19 23:42

Pred odsatim vystříkat mořskou vodou, odsat a pak prokapat třeba Nasivinem…a k tomu napr.Sinupret, spousti rymu, ale je od roku, tak se porad s lekarem, u syna to dr.schvalil, jelikož ty rýmy vedly k zanetum usi.

Staworowski
Ukecaná baba ;) 1409 příspěvků 09.01.19 23:47

Mně jde spíš o to samotné odsati. Proč mi to nejde a malý má i po odsati furt plný nos(jde to slyšet)? Nevím jestli špatně odsavam (malý tlak vysavače), nebo to má zarazené...... Nemůže spinkat a furt se mi budí.

mapu
Zasloužilá kecalka 599 příspěvků 09.01.19 23:58

Ja jsem tedy pri zvyseni vykonu vysavače neviděla, ze by to šlo lip…jde o to, ze pokud ma zadní rýmu a tece mu do krku, tak je třeba ji zredit, pak ti půjde i odsat.

luci13
Povídálka 19 příspěvků 10.01.19 00:00

Před odsátím nastříkejte do nosu mořskou vodu, nechte chvilku působit, rozpustí hleny a jde vše lépe odsát. Vše asi stejně nepůjde pokud má silnou zadní rýmu.

Janli
Echt Kelišová 9376 příspěvků 10.01.19 00:24

A stříkáš mu tam mořskou vodu? Bez toho se ani odsávat nemá. Nastříkat, chvíli počkat a pak odsávat. Dítě by při tom mělo být v polosedu, nikoliv ležet.

veria
Nadpozemská drbna 25836 příspěvků 10.01.19 00:56

Jednou jsem si zkusila odsavacku sama na sobě a zjistila ze má úplně minimální účinnost i když dam největší výkon … taky mi dítě furt chrcelo, tu zadní rymu to proste neodsaje …

alialiali
Kecalka 458 příspěvků 10.01.19 02:39

Zacpat druhou dírku prstem, jak když se smrka, někdo mi to poradil a mám pocit že to pak bylo lepší (my to tak nedělali ze začátku)

Alyss1
Závislačka 3144 příspěvků 10.01.19 09:44

Vykon klidne pridat. Ja davam klidne na 80 procent vysavace. Nicmene jak bylo psano vyse. Spravny postup byl na nejakem letacku od odsavacky. Na netu nemuzu najit. Nicmene pokud to nejde, odsavam na nekolikrat.

1. kratce a rychle odsaju nos, poku je tam hodne rymy. Tim uvolnim prostor
  1. striknu morskou vodu, chvilku necham pusobit a odsaju
  1. pokud potrebuju, striknu nasivin (na noc).

Doporucim nestrikat obyc morskou vodu, ale typ Sterimar. Ne kvuli obsahu, ale kvuli mnozstvi vody co vystrikne.

No a samozrejme zvhlcovat vzduch, vetrat!!!, i chodit ven, ja pouzivam vzdy nejakou aromaterapii.

V nouzi odsavam i v noci.

A vydrzet. Je to jen ryma:)

Staworowski
Ukecaná baba ;) 1409 příspěvků 10.01.19 10:00

Jj stříkám mořskou vodu před odsatim. Ta poloha na odsati je u nás celkem problém, brání se zuby nehty, kroutí a propina, takže jsem ráda že se mi podaří se mu k tomu nosu dostat a už neřeším zda je zrovna vzhůru nohama (to je samozřejmě trochu nadsázka :mrgreen:)
Ale každopádně u toho hrozně hysterci, i u té mořské vody, příště vše co se týká nosu.
On má bohužel ještě silný kašel a hrozně v něm chrci. A jak mu teče do krku tak mi to pak blije a vyhodí mi tak i jídlo, čaj, léky........
Měl 2 dny 40 horečky a máme i antibiotika (starší syn má zánět prudusek a podezření na zápal plic). Takže mám docela strach aby se to nějak nezhorsilo.

mapu
Zasloužilá kecalka 599 příspěvků 10.01.19 10:11

No, to je blby, syn taky hystercil…ja si vzdy sedla na zem, jeho pred sebe, zady k sobe..ja sedela jakoby v tureckem sedu a noham jakoby obepjala jeho telicko a jeho nohy, jednou rukou jsem mu drzela telicko a hlavu (jakobych mu davala kravatu) a druhou odsavala…jako chobotnice…ono to jde vsechnou se vsim, jestli ma rymu, tece mu to do krku, kasle, chrci…a tu morskou vodu jsem taky strikala jakoby ze zadu…prisla jsem k nemu, on byl zady ke mne, pridrzela jsem a sup…je to trochu I moment prekvapeni a nema sanci az tak hystercit no..

Váš příspěvek
Reklama