Jak správně pečovat o orchideje?

7
11.3.21 11:01

Jak správně pečovat o orchideje?

Zdravím,

zajímá mě jaké správné místo zvolit pro orchideje a jaké zvolit hnojení :)

Díky,
H.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
519
11.3.21 11:06

Prdim na ně a kvetou celoročně o 106 :mrgreen: zasazeny jsou v hlíně, u okna a topení… 8 kusů a ne a ne umřít

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.3.21 11:19

Dala bych je na slunné místo a nehnojila. Nebo max. 2× do roka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32921
11.3.21 11:23

Nehnojím, stojí na okně, když si vzpomenu( což není tak často) tak zaleji a kvetou pořád dokola, už několik let. Sousedka je pořád oprašuje, pečuje a má jen listy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11193
11.3.21 11:26

Mám teda jen dvě, ale vůbec se o ně skoro nestarám, občas zaleju, otřu listy a nazdar. Kvetou jak šílený skoro pořád :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3161
11.3.21 11:29

Mají rády východní stranu, slunečnost je jim fuk, nejlépe se jim daří v zimě. Zalévat kdykoliv si řeknou (krabatí spodní listy). Hnojení být nemusí, nevzpomněla jsem si na to už pár let a nijak je to netrápí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
409
11.3.21 11:39

Já se o ně tak nějak starám, ale jak odkvetli, tak mám jen listy :( Co udělat, aby začali kvést :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31161
11.3.21 12:11
@Madohovoho píše:
Já se o ně tak nějak starám, ale jak odkvetli, tak mám jen listy :( Co udělat, aby začali kvést :think:

Mám to úplně stejně.
A jedna je dokonce přímo z botanické zahŕady.
Ještě jsem četla, že pomůže postavit ji do misky s vylouhovaným česnekem :think:
Loni jsem to tak udělala a vykvetla a od té doby zase nic. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
264
11.3.21 12:46

Já zase nevím jestli jim mám ustřihnout ty jejich 2 stonky a pokud ano tak kde. Rostou mi jen listy, teď ji roste devátý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
409
11.3.21 12:50

@ladule1 tak to zkusím. No jo ale já nemám ten stonek :think: :mrgreen: jen listy. Zkusím to a jestli něco neudělají tak půjdou na kompost mám je tu tak už dva roky, udělají místo jiným kytkám :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32921
11.3.21 13:18
@denula1 píše:
Já zase nevím jestli jim mám ustřihnout ty jejich 2 stonky a pokud ano tak kde. Rostou mi jen listy, teď ji roste devátý.

Jsou ty stonky uschlé?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31161
11.3.21 13:58
@Madohovoho píše:
@ladule1 tak to zkusím. No jo ale já nemám ten stonek :think: :mrgreen: jen listy. Zkusím to a jestli něco neudělají tak půjdou na kompost mám je tu tak už dva roky, udělají místo jiným kytkám :lol:

Taky mám jen listy.
Ten stonek vyrostl. Ale letos ještě nic. Švagrové jsem koupila orchidej před lety, vůbec se o ní nestará a ona nádherně kvete snad pořád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
264
11.3.21 15:23
@Tom-Jerry píše:
Jsou ty stonky uschlé?

Nejsou, jen asi centimetr na špičkách

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32921
11.3.21 15:36
@denula1 píše:
Nejsou, jen asi centimetr na špičkách

Tak nestříhat, až když uschnou. Někdy se stane, že z nich ještě něco vykvete, nebo že vyhodí novou rostlinku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
461
11.3.21 15:42
@Madohovoho píše:
Já se o ně tak nějak starám, ale jak odkvetli, tak mám jen listy :( Co udělat, aby začali kvést :think:

kdyz chcete, aby orchidej znovu vykvetla, je dobre na noc ji snizovat teplotu vyrazne, o 7-10 stupnu klidne. Dat ji na noc nekam na chodbu, pootevrit okno (opatrne, nektere nesnesou pruvan, ale mym phalenospis to nevadi). Nicmene je na to lepsi doba spis pred Vanoci, nez kdyz uz se otepluje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat