Jak správně počítat ovulaci

240
6.11.19 15:03

Jak správně počítat ovulaci

Dobrý den chci se zeptat na stejný případ jako mám já myvam menzes 25 cyklus po 4 dnech jak mám se vyznat v ovulaci kdyzi začla 30.10.-2.112019 skončila ptám se nechci kvůli tomu lítat ke gynekologovi a nebo nějaké testy jsou jen vyhozené peníze a nevěřím tomu díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26385
6.11.19 15:09

To nespočítáš, musíš měřit teplotu nebo testovat. Cca 10 - 15 dní před další menstruací. Takže se to odhadnout nedá, někde v půlce. Nebo taky uplně někdy jindy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
298
6.11.19 15:12

@Andílek strážný Máš to děsně zmateně napsané, jestli chápu správně tak máš cyklus 25 dní, já měla podobně dlouhé cykly a ovulaci většinou 11 DC, ale obecně to může být kdykoliv mezi 8DC až 15DC. Ale bez ovulačního testu, folikulometrie nebo měření teploty nic nepoznáš, nakonec ona ta ovulace ani nemusí proběhnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1858
6.11.19 15:16

@Andílek strážný
testy, měření teploty (načíst si jak na to, nestačí si každý den nějak někdy změřit teplotu, má to několik pravidel), utz u doktora.
Jediné, čemu se nedá věřit, je „nějak si to spočítat“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
240
6.11.19 15:35

No právě je to takové zmateně i pro mně ano cyklus mám 25 po 4dnech no měřit B. T. nevím jestli teď má cenu a nevyznám vtom pořádně a ty testy jsou různé a nevím jaké spolehlivé moc nejsou nejlepší je ultrazvuk ale chodil k tomu pořád za doktorem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
576
6.11.19 15:39

Ovulace většinou bývá 10-15 dní před menstruací, ale zkus si ovulaci spočítat cca v nějaké aplikaci a pak si přeci jen kup ovulační test a v tu dobu jej vyzkoušej, ať nemusíš kupovat 30 testů. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1858
6.11.19 15:52

@Andílek strážný nehledej důvody, proč ty metody nejdou. Prostě to jeden měsíc zkus. Jinak to nezjistíš. Jestli neděláš na směny, tak zkus tu teplotu, ta není nic náročnýho. Každé ráno po probuzení si změř teplotu, zapiš, buď si nakresli graf nebo si to hoď do nějaký aplikace.
Kup si nějaký levný ovulační testy. Mělo by ti jich na měsíc stačit klidně třeba jen 5… Od třeba 9. dne si ho dělej každý den. Testy ti řeknou, že ovu bude. Nejlepší je doplnit to tou teplotou, ta ti potvrdí, že byla. Ale klidně můžeš používat jen jednu metodu. A pokud máš opravdu pravidelný cyklus, klidně můžeš zkoumat jeden měsíc + jen pro potvrzení ještě jeden nebo dva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20773
6.11.19 17:11

Ovulaci nespočítáš, jediná spolehlivá metoda je kontrola ultrazvukem. Všechno ostatní je jen o větší nebo menší pravděpodobnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
240
6.11.19 17:16

@Janli no právě abych chodila na ultrazvuku každý měsíc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.11.19 18:15

Ahoj tak já přesně na den vím kdy mám ovulaci můžu se jí spočítat na den jelikož mám všechno tak pravidelný že mě to samo překvapuje. Já mám vždy ovulaci přesně 14dc cyklu jelikož se mi ještě nestalo abych 13 DC neměla pozitivní ovu test a další den na to bolestma nemůžu ani chodit a pak další den mám klid

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20773
6.11.19 18:38

@Andílek strážný proč každý měsíc? Stačí mít sex od den a nemusí tě termín ovulace zajímat. A pokud potřebuje lékař zjistit, jestli ovulaci vůbec máš, tak tam stejně na ultrazvuk budeš muset. Na základě domácích testů ti stejně léky na podporu ovulace nepředepíše. No a při jejich užívání tam stejně zase chodit musíš, protože je nezbytné hlídat reakci vaječníků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
240
6.11.19 18:57

@Janli to není tak snadné okolo ovulace dřív jsem ji neřešila a teď ano no proberu to vše z doktorem nějaké testy říkal i doktor že je nesmysl a bazální teplota stoho mám akorad zmatek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
240
6.11.19 19:06

@palomadorantez to bych chtěla taky mít jenže myvam krátkou menzes

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6666
7.11.19 07:54

Tak ona ovulace může jít hodně mimo průměr. Kdy mám ovulaci jsem zjistila až když jsem otěhotněla se synem. Protože tenkrát to vyšlo že byl takový zmatek (blížily se Vánoce) a my se k sexu dostali jenom jednou a zrovna den po skončení menstruace. No 25.prosince jsem jako zjara koukala na pozitivní těhotenský test. Taky to byl důvod proč nám trvalo celé dva roky než jsem otěhotněla, protože ovulaci mám už velmi záhy kolem 8-9DC. Měření bazální teploty u mě moc nešlo, mám velmi nepravidelný denní režim. Ovulační testy jsem zkoušela několikrát, ale vždycky podle návodu, takže to vypadalo že jsem úplně bez ovulace. Takže pokud opravdu chcete vědět kdy ovulujete tak asi nejjistější způsob je nakoupit ovulační testy a testovat každý den cyklu od posledního dne menstruace. Jinak se vám může stát jako mě, že tu ovulaci nechytíte. V mém případě by ani nepomohlo sledování ultrazvukem protože než bych se k doktorovi dostala bylo by po všem. Díky tomu že jsem odhalila jak funguje můj cyklus se další těhotenství podařila do 5 měsíců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat