Jak správně topit elektrickým podlahovým topením?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Klarousek89
Nováček 9 příspěvků 15 inzerátů 13.02.18 15:08
Jak správně topit elektrickým podlahovým topením?

Hezký den,

mám dotaz pro ty, kteří topí v dřevostavbě výhradně elektrickým podlahovým topením (topné kabely v podlaze zalité anhydritem). Když vysvitne sluníčko, přijde mi, že nemusíme topit vůbec. Naopak topení klidně vypnu a topí si na svoji minimální hodnotu 6 stupňů. Spotřebu elektřiny mi ale připadá stále stejná. Ať topíme či nikoliv. Možná je pak po zapnutí větší náběh, než kdyby se topení nechalo běžet a jenom netopilo při dosažení minimální teploty v místnosti. Máte zkušenosti jak nejlépe regulovat místnosti? Máme centrální regulaci s ovládáním každé místnosti zvlášť. Děkuji

Reklama

Reakce:

kintly
Závislačka 4040 příspěvků 13.02.18 15:35

My topíme podlahovým topením jako vy a ve stěně máme senzory, když se ohřeje vzduch v místnosti topení automaticky vypne. Máme nastavených 23 stupnu v obyváku a když svítí sluníčko a vzduch se ohřeje tak topení netopí. Takže se nemusím starat o to zda zapínat nebo ne.

Klarousek89
Nováček 9 příspěvků 15 inzerátů 13.02.18 15:41

Děkuji za reakci, také to máme takto nastaveno. Spíš mě zajímalo z hlediska úspory zda je lepší topení úplně vypnout nebo to nechat na regulaci a o nic se nestarat. Jaké máte roční náklady na elektřinu?

Verun83
Echt Kelišová 8397 příspěvků 33 inzerátů 13.02.18 16:04

Ja teda topeni nevypinam. Snizuju/zvysuju treba o 1-2st, ale je to znat az za nekolik hodin. Takze spis sleduji predpoved, kolik ma byt stupnu a podle toho pridavam nebo ubiram napred. Mame jeste krb, takze kdyz mi je chladno, pritopim v nem.

Nimie
Generální žvanilka 24657 příspěvků 13.02.18 22:40
@Klarousek89 píše:
Děkuji za reakci, také to máme takto nastaveno. Spíš mě zajímalo z hlediska úspory zda je lepší topení úplně vypnout nebo to nechat na regulaci a o nic se nestarat. Jaké máte roční náklady na elektřinu?

Nevypínat, start sežere nejvíc :) takže nastavit tak nějak jak vám to vyhovuje teplotně, klidně i podle určitých hodin aby se to měnilo a nestarat se o to :) roční náklady se budou dost odvíjet od podlahové plochy a parametrech a vybavení domu. Obecně když je to NED dřevostavba +- 100 - 150m2, tak celkové náklady s vařením, svícením apod. vychází 30 - 50 tis. ročně.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Jde to!

Naučte se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy. Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Organizovaný teror ve Švédsku: Mají hořící auta na svědomí migranti?

Několik švédských měst během noci na dnešek zachvátila vlna nepokojů.... číst dále >

Šinkorová ve StarDance „hodně bude někde“: Dočkala se po deseti letech!

Desátou soutěžící, která zkusí štěstí v deváté řadě StarDance, je herečka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Co víte o ženském orgasmu?

K Mezinárodnímu dni ženského orgasmu, který připadá na středu 8. srpna, jsme... číst dále >

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Reklama