Reklama

Jak staré dítě se vám vejde do Römer King Plus 9-18 kg?

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.10 07:27
Jak staré dítě se vám vejde do Romer King plus 9-18 kg???

V kolika letech dítěte jste měnily tohoto romera za „třetí“ sedačku?? Malému je rok a sedm měsíců, je na svůj věk vysoký po nás a límec sedačky má na tu nejvyšší pozici :think: Tak přemýšlím, jestli se mi tam ještě třeba ve třech letech vůbec vejde. Malinkou rezervu ještě má, posadili jsme tam i dvouapůlletého synovce, který je cca o 5 cm vyšší a bylo to akorát :nevim:

A druhý dotaz - nedávno se nám stalo to, že malý límec ze sedačky utrhl. Měli jsme ji v pokoji, měnili jsme letní potah, ten byl sundaný, malý si do sedačky sedl a díval se na televizi. Já žehlila, chvíli na něj nekoukala a on ke mě přišel s tím límcem v ruce 8-o Manžel se na to pak díval a je utržený :cert: Nechápu, jak to mohl udělat, ale zřejmě to lze udělat snadno - takže varování pro ostatní rodiče, aby se nestalo to podobné, co nám. Jenže co teď s tím - manžel je kutil, takže to tam „nějak“ přidělal, ale já si lámu hlavu nad bezpečností - co může způsobit ten utržený (nějak přidělaný) límec v případě nehody??
Novou autosedačku teď rozhodně pořizovat nemůžeme :nevim:

Jak maminky hodnotí Britax Römer King plus

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

nemolka
Závislačka 3950 příspěvků 09.11.10 09:08

to mě taky zajima míme ten limec taky skoro nahoře v zimni bundě to je boj mala ma 14 kilo a rok mam pocit že ve dvou letech bude už mala a limec je stejne uplne na ..mala je z něj nanervy jak nemuže otočit hlavu a taky nevidi kolem sebe takže nakonec ma hlavyčku uplně v předklonu ja už bych tuto sedačku rozhodně nevolila ale bohužel už ji mame smula :roll:

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 09.11.10 09:23

Vojta musel přejít na 15-36kg sedačku letos v polovině září. nyní v llistopadu měl na 3leté prohlídce 100cm a 16kg. je celkově velký a „statný“ (podle dr. :)).
vím i o větších dětech, co ještě jezdí, ale ono to záleží na poměru déllky nohou a těla, , Vojta měl pásy pod ramínky, což nemá být..

s bezpečností ohledně toho podhlavníku neporadím, to spíš steeve, ale je dost sedaček bez podhlavníku.. (maxi cosi). lae asi to nebude žádná sláva.. :think:

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 09.11.10 09:37

Tak nad tímhle v poslední době taky dost přemýšlím - od té doby, co jsem zjistila, že máme opěrku taky na nejvyšší pozici :lol: Samík též není nejmenší, má nad hlavou teď nějakých +- 5 cm a upřímně si nedovedu představit, že se tam vejde 4leté dítě - co by to muselo být za trpaslíka? :mrgreen: Ale utěšuju se tím, že se mu budou spíš prodlužovat nohy a ten trup neporoste tak rychle a aspoň do těch 2,5 let, které jsou prý hranicí pro přechod do vyšší kategorie to doklepem :lol: :lol: :lol: Vlastně i pásy už má skoro nadoraz, v bundě ho tam nezapnu už vůbec :roll: :zed:

Ani nevím, kolik teda vlastně má mít místa nad tou hlavou?

Jo a jestli tě to potěší, tak stejné dilema mají i kámošky s BeSafem, které si malovaly, jak jim bude dítko jezdit v protisměru do 4 let… Takže spíš myslím, že je to obecně problém této kategorie a vysokých dětí, než jenom Romera :think:

Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 09.11.10 10:09

Ahojky,tak prvorozeny jezdil v Kingovi fakt do 4let(ale byl hodne drobny,ve trech letech 12kg)..takze i takove deti se najdou :lol: .U druhorozeneho nepocitam,pac uz se nam ani do vajicka nevejde :-P

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.10 11:06

Malý si na ten límec zvykl, už mu nevadí, naopak se mu spí krásně, takže samotný límec je v pohodě. Horší je, že když jsme mu dali ten límec o stupeň níž, vůbec se tam nemohl vejít s ramínky a byl pořád jakoby v předklonu.
Ono teoreticky by se tam dítě nemělo poutat v zimních věcech, jenže kdo bude dítě venku na mrazu vysvlíkat do autosedačky :nevim: Já tedy ne.

Natašo, malý má cca 90 cm a 12 kg, ale jak říkám, nějaká malá rezerva tam ještě je. NIcméně si nedokážu představit, že by se tam třeba ještě ve třech letech vešel :nevim:

steeve
Kelišová 6952 příspěvků 09.11.10 11:21

naše dcera se do King plusu vešla do 4,5 let, 106cm, 16,5 kg viz foto, a není nijak hubená, klasické tabulkové dítě

ohledně podhlavníku, i v návodu máte napsáno, že se sedačka nesmí používat bez potahu, takže pokud v ní malý seděl bez potahu, je pak snadné ty polystyrenové části zlomit, ale nic se neděje, dají se koupit náhradní polystyreny, ty boční i hlavový stojí 36,– Kč, stačí mi napsat a pošlu.
Bez té opěrky se sedačka nesmí používat, už není tak bezpečná, nechrání hlavu.

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 09.11.10 11:31

Madi, no já budu svlékat muset, protože ho tam fakt nezapnu :roll: Teda svlékat budu asi až v autě :lol:

Na opěrku si též zvykl, když usne, tak je to boží - hlava mu drží líp, než ve vajíčku, to bylo příšerné :zed:

Steeve, vaše malá si to vyloženě užívá :lol: Samík je trochu (dost) nadtabulkový, ale teda se snad ještě chvíli vejde :think: :roll:

Hogata
Kecalka 358 příspěvků 09.11.10 11:52

Ahoj, náš malej v ní jezdí doteď a už mu budou 4 roky. Není žádnej prcek, má 110 cm a zatím je mu v ní dobře. Malá se mi nezdá. Má cca 17 kg.

adus
Extra třída :D 11966 příspěvků 09.11.10 12:01

Ahooooj,

tak přesně tuhle otázku jsem řešila se Steevem minulý týden :mrgreen:

Když jsem mu poslala fotku našeho syna, tak nevěřil, že mu je 15 měsíců, na fotce tedy 13…

Ale taky se bojím toho, jak to v ní vydržíme, jelikož už cca 3 měsíce máme hlavovou opěrku na nejvyšší pozici, a nyní tam malocha cpu, že se věčně vzteká :roll: ale taky od narození se vymykáme všelijakým tabulkám :lol:

steeve
Kelišová 6952 příspěvků 09.11.10 12:07
Angua píše:
Steeve, vaše malá si to vyloženě užívá :lol:

Angua, bohužel ten den jsem s dcerou fotil už asi padesátou sedačku, tak proto ten pohled, jinak máme i lepší fotky

Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 09.11.10 12:18
adus píše:
Ahooooj,

tak přesně tuhle otázku jsem řešila se Steevem minulý týden :mrgreen:

Když jsem mu poslala fotku našeho syna, tak nevěřil, že mu je 15 měsíců, na fotce tedy 13…

Ale taky se bojím toho, jak to v ní vydržíme, jelikož už cca 3 měsíce máme hlavovou opěrku na nejvyšší pozici, a nyní tam malocha cpu, že se věčně vzteká :roll: ale taky od narození se vymykáme všelijakým tabulkám :lol:

Adus,tak to jsem zvedava na toho sveho obrika,protoze muj druhy je jeste vetsi nez tvuj :-P .Zatim mam miry jen ze trech mesicu-7,2kg a 69cm!na ctyrmesicni teprv pujdem,ale urcite mi zas povyrostl :roll: :lol: (se zajmem sleduju u kazdeho,kolik ty deti kdy vazi a meri :mrgreen: )

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 09.11.10 12:23
steeve píše:
Angua píše:
Steeve, vaše malá si to vyloženě užívá :lol:
Angua, bohužel ten den jsem s dcerou fotil už asi padesátou sedačku, tak proto ten pohled, jinak máme i lepší fotky

Jj, bylo mi jasné, že šlo o povinné focení :lol:

adus
Extra třída :D 11966 příspěvků 09.11.10 12:34

Any-tak to jsem na Vás zvědavá, my teď máme něco kolem 90cm a 13kg… :roll:

Kolik jste měli při narození?

Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 09.11.10 12:48

adus-prave,ze moc ne.normalni prumer- 3,6kg a 52cm.Od te doby ho kojim smetanou :mrgreen: ,davam mu ve 3mesicich oblecky po starsim z pul az trictvrte roka :lol: (on byl zas naopak malicky,v roku mel 8,3kg).Tak jsem zvedava na obrika :lol:

Omlouvam se za OT..

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >