Jak staré jsou šelakové desky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Uživatel je onlineKakika
Neúnavná pisatelka 15020 příspěvků 24.05.10 21:27
jak staré jsou šelakové desky?

Řešíme s tchýní dárek pro tchána k padesátinám. Už jsme sehnali gramofon (jeho sen), uvedli do funkčního stavu, dokoupili chybějící části a poslední, co zbývá, je sehnat nějakou tu desku na přehrání. Gramofon je z r. 1934 a tak by bylo hezké sehnat i dobovou desku. Jenže tady dost tápeme. Tchýně si myslí, že šelakovou deskou určitě nic nepokazíme, že ty jsou dost staré. Řešíme to už víc než měsíc a za 3 týdny už bude oslava, takže nejvyšší čas a já už se zoufalstvím hledám rady kde se dá. Pomohlo by mi i třeba nějaké názvy titulů, které v té době vycházeli, abych věděla, čeho se chytit.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Sylvajs
Závislačka 2769 příspěvků 24.05.10 21:36
Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 24.05.10 21:39

Šelakové desky jsou bezpečně první republika… Zkus se podívat po značce Ultraphon… Byla taková reklama: „Ultraphon - věrný tón“.

V Německu vydávala světové šlágry tuším značka ELEKTRA.

Uživatel je onlineKakika
Neúnavná pisatelka 15020 příspěvků 24.05.10 21:43
Jura007 píše: Šelakové desky jsou bezpečně první republika… Zkus se podívat po značce Ultraphon… Byla taková reklama: „Ultraphon - věrný tón“.V Německu vydávala světové šlágry tuším značka ELEKTRA.

takže se nemůže stát, že koupím šelakovou desku, která bude např. z roku 1985? Teď mám právě možnost koupit album šelakových desek 5× ultraphon a 4× esta, ale když jsem se snažila vyhledat podle toho, kdo to nazpíval, tak jsem prostě nic nenašla :nevim:

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 24.05.10 21:48

No může to být nějaká sběratelská reedice - pokud ti ten dotyčný vyfotí středovou etiketu, tak se z ní dá něco vyčíst… Jsou tam takové drobné nápisy, jako třeba kód ISBN a další…

Uživatel je onlineKakika
Neúnavná pisatelka 15020 příspěvků 24.05.10 21:50
Sylvajs píše:
http://kultura.hyperinzerce.cz/…934-nabidka/mrkni na to…

Teď koukám na Tvůj odkaz a to by mohlo být super. Hned prodejci píšu a doufám, že už to není prodané :think:

Sylvajs
Závislačka 2769 příspěvků 24.05.10 21:51

našla jsem jich dost,ale z roku 1934 je tato jediná…jinak rok 39-41…Noční motýl od Hany Vítové…ten miluju

Uživatel je onlineKakika
Neúnavná pisatelka 15020 příspěvků 24.05.10 21:52
Jura007 píše:
No může to být nějaká sběratelská reedice - pokud ti ten dotyčný vyfotí středovou etiketu, tak se z ní dá něco vyčíst… Jsou tam takové drobné nápisy, jako třeba kód ISBN a další…

A Ty se v těch nápisech trošičku vyznáš? Co by měli obsahovat, aby se z toho dalo poznat alespoň přibližně období, kdy byla deska vydaná?

Uživatel je onlineKakika
Neúnavná pisatelka 15020 příspěvků 24.05.10 21:53
Sylvajs píše:
našla jsem jich dost,ale z roku 1934 je tato jediná…jinak rok 39-41…Noční motýl od Hany Vítové…ten miluju

Já se v tomto fakt nevyznám, musím se vzdělávat kvůli tchánovi :lol:
OT - nepracovala jsi (nebo ještě pořád pracuješ) v Buhler motor?

Sylvajs
Závislačka 2769 příspěvků 24.05.10 22:00

tý jo…známá?…ne v Technické keramice…a ty děláš kde?

Uživatel je onlineKakika
Neúnavná pisatelka 15020 příspěvků 24.05.10 22:02
Sylvajs píše:
tý jo…známá?…ne v Technické keramice…a ty děláš kde?

Tý jo, já věděla, že tě musí od někud znát. V technické keramice jsem dělala tuším v r. 2003 u pecí. S Pavlou Macháčkovou, tehdy jsem byla ještě hodně zakřiknuté kuře :mrgreen:

Sylvajs
Závislačka 2769 příspěvků 24.05.10 22:03

http://uzivatel.hyperinzerce.cz/…rys/inzerce/

tak jméno?…no…šup…já se picnu :lol: jak je ten svět malý

Uživatel je onlineKakika
Neúnavná pisatelka 15020 příspěvků 24.05.10 22:05

Katka Jašková, ale těžko si mě budeš pamatovat, já byla fakt nemluvka a dělala jsem tam „jenom“ rok. Bylo to hned po škole, pak jsem utekla za svým snem, abych pak ještě hodně dlouho vzpomínala, že ač byla keramika šílená, tak lidi tam byli suprový

Sylvajs
Závislačka 2769 příspěvků 24.05.10 22:07

blondýnka…modro­oká…štíhlá…ple­tu se?

Uživatel je onlineKakika
Neúnavná pisatelka 15020 příspěvků 24.05.10 22:10

štíhlá sedí…tedy spíš hodně hubená. Ty asi myslíš Jitku Víchovou, ta tam v té době byla taky. Já byla hnědooká, hnědovlasá (myslím, že tehdy jsem měla vlasy dlouhé). Zkusím mrknout, jestli nenajdu v pc foto, třeba by sis lépe vzpomněla

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Chlopčík chce do další řady StarDance! Trofej je letos v dobrých rukou, říká

Zdeněk Chlopčík bývá v taneční soutěži StarDance označován za kata poroty.... číst dále >

Nemá ruku a chce 63 milionů korun! Za dublérku Milly Jovovich se modlí i Milla

Přežila skoro vlastní smrt, teď žádá odškodné! Krásná kaskadérka Olivia... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >