jak stavět dům a přitom si současný byt prozatím ponechat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  03.07.09 23:12
jak stavět dům a přitom si současný byt prozatím ponechat

Tak nevím, jestli mi někdo poradí, jestli se někdo až tak vyzná v současných hypotékách, půjčkách apod. … …prostě vlastníme družstevní byt, který by jsme chtěli časem prodat. Uvažujem o tom, že si postavíme nějaký domeček. Nevíte, jestli existuje nějaká možnost, jak si ponechat prozatím byt, ale přitom si koupit pozemek a stavět? Až bychom se mohli nastěhovat do nového, pak bychom teprve prodali byt. Je to vůbec nějak možné?
Vím, že možnost by byla vzít si novou hypotéku na dům, ale splácíme už úvěr ze stavebka na tento byt a obojí bychom neutáhly.
Napadá vás jiná možnost?

Reklama

Reklama

Reakce:

kattkka
Generální žvanilka 24322 příspěvků 04.07.09 00:51

Jsou firmy , ktere ti barak postavi a dokonce sezenou pozemek.Za cenu toho ze mas byt.

Petricka
Kecalka 452 příspěvků 04.07.09 09:42

My jsem „stavěli“ tak, že: Firma,která staví domy, podle vlastního projektu a prodává je hotové. Tzn. něměli jsme smlouvu o dílo, ale máme kupní smlouvu na dům. Zaplatili jsem 10.tis. rezervační poplatek, za měsíc smlouvu o smlouvě budoucí a doplatili do 100tis., pak se stavělo, s tím, že jsme v lednu zaplatili zbytek, z toho část hypotékou. Po celou dobu jsme byli v podstatě majitélé :-), mohli jsme dělat změny v projektu, stavělo se podle nás. Teď se situace asi trošku změnila vzhledem ke krizi. Myslím, že teď nabízí slevu na ceně domu, když dostanou víc peněz předem.

PS. V dnešní době nezvyklé, ale jsme se stavební firmou velmi spokojeni. S prací i s přístupem.

jituna1
Zasloužilá kecalka 806 příspěvků 04.07.09 14:26

Ahoj.Myslím,že dřív by to určitě šlo,ale nyní se banky bojej dávat hypotéky kvůli krizi a tak.Ale zkus dát tento požadavek na stránky poptávek a uvidíš,třeba se ti někdo ozve a pomůže ti vyřešit tvou situaci.www.e­poptavka.cz.Za­dej si tam inzerát a uvidíš.Věřím,že se zadaří. :D

Anonymni  18.07.09 19:35

Ahoj, momentálně řešíme stejnou situaci, s tím, že jsme vlastníci bytu. Barák bude dostavěný cca v dubnu 2010, ale byt prodáváme už ted s tím, že pokud se prodá brzo, na mezidobí půjdeme do podnájmu. Pokud bychom byt chtěli prodat až pak, museli bysme si brát plnou hypotéku a to taky nechceme, to je až poslední možnost, kdy bysme hned po prodeji bytu část hypotéky umořili. Otázkou je, jak vaše stavební firma má nastavené financování. Ta naše má částku rozdělenou na 8 plateb a platí se zpětně za zhotovený úkon a my bysme to ted finančně neutáhli, protože byt máme koupený za hotové a našetřeno teda skoro nic. Takže i když je to nevýhodné, pro nás je ev. podnájem nejlepší řešení, protože necheme celou hypotéku. Jinak co se poskytnutí hypo týče, dostaneme bez problémů i celou, protože vlastníme jak byt, tak tu novou nemovitost, i když jsem na MD.

Ale myslím, že ve vašem případě by asi bylo nejlepší prodat byt i s hypotékou a vzít si novou a taky to řešit bydlením u rodičů nebo v podnájmu. Já osobně bych asi nevěřila firmě, která mi popstaví barák jen proto, že mám byt… bála bych se, že přijdu o byt i barák, který nebudu mít čím platit, dneska jsou ve stavebnictví takový machinace. :evil:

Radka,

Anonymni  06.08.09 23:02

Petricko a prosímmohu se zeptat přes jakou firmu jste stavěli? Chceme také stavět, a proto přijmeme doporučení.-)
 Saša

lindikkubesik
Nováček 1 příspěvek 01.11.16 20:53

Ahoj,

pokud jste někdo z Prahy, tak prosím zdali byste mě také poradili. Konečně jsme koupili svůj byt a potřebovali bychom jej celý předělat, od revoluce se v něm asi nic neopravovalo :D Ale, s tím jsme ho kupovali.

Pokud máte tedy někdo dobrou zkušenost se stavební firmou, ideálně i s nízkými cenami budu moc ráda. Předělávat budeme snad vše mimo jádra, to je naštěstí novější takže elektrika, podklady, voda a zdi. Snad to do léta stihneme.

Dám tedy přednost pokud budete někoho znát. Třeba jen elektrikáře nebo instalatéra.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jsem expertka na zkrácené úvazky, směje se Karolina

Karolina Macúchová působí klidně, jako by se právě vrátila z jógové lekce.... číst dále >

Jak dítě odtrhnout od počítače? Klíčem je jiná zábava

Také byste radši viděli své děti trávit čas jinak než koukáním na videa na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Z uprchlického tábora na mola. Modelka v hidžábu okouzlila módní svět

Modelka Halima Adenová (19) si může připsat několik prvenství. Zhruba před... číst dále >

Horší než ranní nevolnost. Při nemoci, kterou má Kate, může jít o život

Ranní nevolnost někdy zastihne skoro každou těhotnou ženu, daleko menší... číst dále >

Reklama