Jak ste zvládali rozchod když mate 2,5 lete dítě z pohledu otce?

3.6.20 08:13

Jak ste zvládali rozchod když mate 2,5 lete dítě z pohledu otce?

Ahoj, potřebuji poradit jak dál… Jsem s přítelkyní 6 let a máme 2,5 letou dceru (krásná usmivava holčička) Nejsem nejlepší táta ani přítel ale nevím jak dál… Snažím se starat o rodinu jak už po finanční stránce tak i po rodinný stránce.. Jsem živnosťnik a jezdím každý pracovní den do práce od 6 do 17 hod (jak se narodila dcera tak jsem si nedovolil jet do práce o víkendu.. Kolegové chodí minimálně 2 soboty v měsíci) dělám při práci ještě další 2 kšefty dlouhodobě (práce přes počítat, to se snažím dělat v práci a po večerech) po finanční stránce naší rodině nic nechybí… Minulý rok jsme byli 2 krát u moře (inclusive) ještě dovolená v ČR. Když prídu z práce tak se snažím věnovat rodině prochazky, hraní s dcérou.. Každý deň ji koupu blbne e spolu… O víkendu jezdíme na výlety, restaurace, beru si ji na hřiště aby jsi maminka mohla uklidit a chvíli vypnout… Dcéra je jinak strašný zavislak na mamince (usnout dokáže jenom když tam je maminka) Moje mínusy jsou že nejsem extra komunikativní, trávím dost času na mobilu (po večerech když přítelkyně uspava a kouká na televizi) jednou týdně mám tenis. Nepamatuji si co přítelkyně rika( v hlave mi srotujou me veci a když se na něco zeptám tak se přítelkyně vytoči že to říkal a že jí to nebaví..) pořád říká jak jsem naprd táta a přítel… Když jsi dá večer 2 skleničky vína tak zase začne prudit a já sem flegmatik ale občas to nevydržím (počítám do 300 ???? ona pořád mluví, mluví) Chytneme se a brutálně se pohadame já pak stratím chuť úplne fungovať… Chci se rozejít ale největší problém je že nechci ztratit dceru… Chci ji vidět každý den (usmívat, hrát se) nedokážu si představit život bez ní… S přítelkyní už nechci být tohle nemám za potrebi… Na jednu stránku si říkám když budu sám nikdo mě nebude buzerovat budu si dělat co chci a kdy… Nevím jak dál…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2559
3.6.20 08:19

Pokud nebudete bydlet vedle sebe, těžko ji uvidíš každý den. Leda střídave péče ob týden..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.6.20 08:58

Nedělej to. Snažte se to ze všech sil zachránit. Mluvte spolu, ale v klidu, dejte si pravidla. Klidně si nastavte budík, kdo jak dlouho bude mluvit. Dcera je maličká… Já se ocitla nedávno v podobné situaci. Manžel odešel za milenkou, neřešil nikdy žádné problémy, nekomunikoval a vyřešil to takhle. Také mám 2,5 letou dceru a ta to odnesla fakt šílenými stavy. Začala si trhat vlasy, mít problémy se spaním a usínáním, noční můry…
Pracujte na sobě, řekni jí v klidu, jak ty se cítíš, vyslechni i jí. Malé děti dávají zabrat, je to náročné období pro všechny. Držte se.

• Nahlásit
  • Citovat
2493
3.6.20 08:59

Nemá to dobré řešení, jde jen o to vybrat to nejméně špatné…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2501
3.6.20 09:13

A to se tak změnila, když se narodila dcera? Ze své vlastní zkušenosti vím, že já před MD/RD měla práci, kde jsem mluvila prakticky 8 hodin v tahu, tak jsem neměla potřebu s partnerem mluvit dalších 5hodin. Ani jsem neřešila blbosti typu, že jsem zjistila, že si nepamatuje, co jsem mu říkala. Teď jak jsem doma s malým, tak bohužel mám větší potřebu si pokecat s někým jiným než jen se skoro 3 leťákem a je fakt že mě rozčiluje, že mě neposlouchá. Nepřijde mi, že se nějak moc vymyká ženské na MD. Snažila bych se to nějak řešit, najít kompromis, ale už jen skrz malou bych hned nedělala radikální řez.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.6.20 09:14

Tak jedině se rozejít a zažádat o svěření do péče a jít na rodicak ale to je jen na chvilku. Pak byste stejně musel do práce a jste si jistý že byste zvládl práci a péči o malé dítě? Jako ano můžete to zkusit.

• Nahlásit
  • Citovat
60906
3.6.20 09:27
@mackA159 píše:
Pokud nebudete bydlet vedle sebe, těžko ji uvidíš každý den. Leda střídave péče ob týden..

Jde to ( neber to denně doslovně), ale chce to spolupráci obou. Což tady uplně nebude.
@Martin 5891 zkrátka začni fungovat. S dítětem trávit co nejvíce času aktivně, aby si na tebe zvykla. Vzít jí na zmrzku, na hřiště, do obchodu, na bazén… Jestli se rozejdeš v této fázi, tak to fakt šlapat nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
719
3.6.20 09:35

Kdyby se nam nejaka krize takto vyhrotila, ale oba bychom to porad chteli resit, nasla bych si nejakeho mediatora, ktery nam pomuze se nepohadat a nekam posunout.

Taky to na me pusobi, ze jde o bezne zmeny na materske, ktere muzete zvladnout

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2501
3.6.20 09:52

Mě by tedy ještě zajímalo, co od ní očekáváš? Jak by se měla podle tebe chovat? Z tvého příspěvku totiž není ani jasné, jestli ona má i svůj prostor.. kadeřnice, kafíčko s kamarádkou, nějaký koníček. A nebo je celý den s malou doma? Chtělo by to znát i z druhé strany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.6.20 10:19
@mamina2017 píše:
Mě by tedy ještě zajímalo, co od ní očekáváš? Jak by se měla podle tebe chovat? Z tvého příspěvku totiž není ani jasné, jestli ona má i svůj prostor.. kadeřnice, kafíčko s kamarádkou, nějaký koníček. A nebo je celý den s malou doma? Chtělo by to znát i z druhé strany.

Já se snažím ji dať prostor… Čím je dcéra starší tak je ta závislost menší (někdy nechtěla semnou ven, koupat…) teď nemá problém když jedeme jenom ve dvou ven… Beru ji na hřiště, výlety… Přítelkyně nemá žádné extra koníčky a kamarádky… Já sem ji říkal nech si najde nějaký koníček a někam jde v tom problém nemám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4679
3.6.20 10:22

@Martin 5891 A jak pracujete na společném vztahu? Trávíte společně nějaký čas at už jako rodina nebo jen sami dva? jezdíte na výlety společně nebo sami dva kdy naposled jste sami dva byli někde?

Jak můžete mít nějaký vztak když spolu nejste :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.6.20 10:27

@mamina2017 nejvíc mi jde o malou… Ale nechci být s někým s kým mi není dobře… Vím že na mateřský je to těžký ale nejsem žádný tyran, alkoholik a sociálny prípad a má snaha je k ničemu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.6.20 10:31
@ludmilaadamkova píše:
@Martin 5891 A jak pracujete na společném vztahu? Trávíte společně nějaký čas at už jako rodina nebo jen sami dva? jezdíte na výlety společně nebo sami dva kdy naposled jste sami dva byli někde?Jak můžete mít nějaký vztak když spolu nejste :nevim:
Čas jako rodina trávíme po práci a o víkendu… Výlety, hřiště návštěvy… Od narození jsem samotný nikde nebyli (babičky se moc nesnaží) spolu jsme kdyz dcera spí…
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4679
3.6.20 10:40

@Martin 5891 A co konrétně ti vadí? Jako uvědom si že když se rozejdete tak v nejlepším případě vysoudíš střídavou péči je značně nepravděpodobné že bys dostal holku do péše ty. A střidavá péče znamená že ji týden nebo 14 dní neuvidíš vůbec.
Ani kdybys ji dostal do péče ty tak s ní nebudeš každý den. Prsotěuž nebudete rodina ale bude mít 2 rodiny. Je to nevratný proces který může dopadnout všelijak.
Já bych určitě chtěla udělat maximum aby se vztah nerozpadl pokud to jde. Je jasné že v některých případech to prostě nejde.

1. mluvte řekni ji klidně i o čem přemýšlíš
  2. Mediátor

3 až poslední možnost bych viděla rozvod

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
266
4.6.20 07:55

A jak to vidí partnerka, ta je spokojená? Já si myslím, že jsou lepší spokojení rodiče zvlášť, než nešťastní, neustále hádající dohromady. Tím, že se rozejdete, ani jeden z vás nepřestane být rodičem. Horší je když jeden začne dělat naschvály, huckat dítě, že už ho ten druhý nemá rád, nechce ho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama