Jak stíhat práci z domu při RD?

Anonymní
4.11.19 22:50

Jak stíhat práci z domu při RD

Prosím anonym nebo smazat, info o práci. Ahoj diskusí co dělat při RD je tady celá řada. Ale já jsem v opačné situaci. Práci při RD mám a mohla bych jí mít více. Problém je ale v tom, že nevím, kdy vlastně mám stíhat pracovat. Mám jedno dítě, do školky mi ho ještě nevezmou (nemá ještě dokončené povinné očkování). Pracuji jen večer, když dítě usne. Ale už padám na pusu, každý večer od 8 do 23-24. Před tím ještě rychle pofackovat úklid, rychle se najíst a hurá pracovat. Někdy se mi opravdu nechce. No a teď jsem ještě dostala nabídku z minulého zaměstnání na 1/2 úvazek. Peníze by byly fajn, ale když si spočítám co by stála soukromá školka, tak se dostanu, že bych po odečtení všech nákladů pracovala za 50,–/h a nevím jestli mi to stojí za to nechat dítě vychovávat někým jiným. Chci se tedy zeptat maminek, které pracují při RD z domu, kdy pracujete a jak to zvládáte? (babičky bohužel na hlídání nemám).

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1001
4.11.19 22:52

A potřebuješ pracovat? Nebo si to můžeš dovolit, být zatím doma? To je asi vcelku podstatná informace - pokud bys musela, tak bych do toho asi šla. Pokud nemusíš, byla bych doma zatím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.11.19 22:57

@NinaU. kvůli penězům nemusím (i když samozřejmě každá koruna dobrá :-) ). Ale nechci za 3 roky řešit, že jsem přišla o kvalifikaci a že nemůžu nic najít. Do práce mě vlastně táhne jen to, že bych neztratila kvalifikaci. I když to co mi nabídli z minulého zaměstnání není úplně v mém oboru, ale zase firma je to super.

• Nahlásit
  • Citovat
4.11.19 23:00

Pracuju taky jen když dítě spí a prostě jsem zvyklá na určitý počet hodin měsíčně, které jsem schopná dát bez úhony, a víc bych raději nenavyšovala… Pokud by to bylo z nějakého důvodu nutné, zapojila bych otce dítěte (pokud je k dispozici?), aby odpoledne vzal dítě ven a bylo víc času na práci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.11.19 23:03

@Silver_Lining otec dítěte je, ale k dispozici přes den bohužel není. :( díky za odpověď. Přemýšlala jsem ještě o paní na hlídání, ty jsou o něco málo levnější než soukromé jesle/školky. Ale se zase moc nelíbí chlapovi. A stejně, jakmile od výdělku odečtu sazbu za hlídání dostanu se na částku, za kterou se mi nechce promarnit miminkovské období dítěte.

• Nahlásit
  • Citovat
4.11.19 23:15
@Anonymní píše:
@Silver_Lining otec dítěte je, ale k dispozici přes den bohužel není. :( díky za odpověď. Přemýšlala jsem ještě o paní na hlídání, ty jsou o něco málo levnější než soukromé jesle/školky. Ale se zase moc nelíbí chlapovi. A stejně, jakmile od výdělku odečtu sazbu za hlídání dostanu se na částku, za kterou se mi nechce promarnit miminkovské období dítěte.

Ono fakt záleží kolik hodin by to bylo, hodina/dvě denně na procházce s někým v kočárku (pokud je to fakt miminko, moje jo) by ještě promarněné dětství určitě nebylo, ale já osobně bych do toho šla jenom kdyby ta práce byla pro mě strašně atraktivní… Na celé dopoledne bych zatím svoje dítě taky určitě někam nedala… (já ho tedy nedávám ani na tu hodinu, protože ho nikdo nechce… :lol: ) To co dělám já mám spíš na udržení mozku v nějakém bdělém stavu a trošku na finanční přilepšení, plus je to můj zaměstnavatel před MD a mám v plánu nastoupit i po RD a takhle si hlídám svoje místo… :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.11.19 23:17

Pracuji minimálně, chtěla bych víc a možnost by byla, ale taky to nedávám - hlídání nemám, nikomu cizímu ho dávat nechci a někdy si i říkám, že by mi asi i bylo líto, kdybych o ten čas s ním přišla kvůli práci..rostou vážně strašně rychle 8o Tak se snažím udržovat alespoň to pracovní minimum, abych úplně nezdegenerovala a postupně zkusím objem práce trochu navyšovat ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.11.19 23:32

Já jsem to půl roku zkoušela a kašlu na to. Být neustále ve stresu, jestli děti usnou včas, jestli všechno stihnu, jestli budu mít sílu neusnout, natož civět do počítače a dělat bezchybně práci. Do toho manžel, domácnost, (třeba i nějaké mé nároky na život!). Jít spát hluboko po půlnoci a modlit se, ať člověk spí aspoň ty 4 hodiny nepřerušovaně. A pak být samozřejmě milá máma a manželka? No tak to mi za to fakt nestojí. A jestli práci po RD nenajdu? Prostě musím věřit, že jo. I kdybych měla hledat o pár měsíců déle nebo vzít něco horšího. Sice mě to v hloubi duše trochu hlodá, jestli přeci jen to nějak ještě neskloubit kvůli tomu pozdějšímu uplatnění, ale v reálu to je prostě šílený kolotoč a děti jsou malé jenom jednou, tak mi přijde dost škoda je buď strčit na 3/4 dne někomu jinému nebo na ně být protivná, protože jsem nevyspalá a myslím na práci. :nevim: Jo a manžel mi to sice vyloženě nezakazoval, ale pomocná ruka nebyla, spíš klacky pod nohy, že to dělám na úkor rodiny apod. Takže taky ještě záleží, jak se k tomu staví partner a jaké jsou děti. Jestli usnou úderem 19 hodiny nebo ještě v půl jedenácté skáčou po postelích a ty máš do toho řešit práci. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
260
4.11.19 23:56

Pracuji z domova narazove treba 40hodin a pak zase pauza. Pracuji vecer, kdyz deti spi(8-11),uklidim a tak s nimi. A pak hodku rano, kdyz je starsi ve skolce a mladsi spi. O vikendu si taky navic urvu treba 2 hodiny, kdyz odpolko mladsi spi a starsimu se venuje manzel a jednou treba vyzvedne ze skolky dedecek a mam 2hod. odpoledniho spanku na praci. Jedno odpoledne jezdim pracovat pryc a to hlida manzel jedno a dedecek druhe.Vic pracovat dlouho nebudu moct.Je to relax delat neco jineho.Pul uvazek z domova bych rozhodne nedala -uz takhle jsem rada, ze to stihnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.11.19 00:00
@Silver_Lining píše:
Ono fakt záleží kolik hodin by to bylo, hodina/dvě denně na procházce s někým v kočárku (pokud je to fakt miminko, moje jo) by ještě promarněné dětství určitě nebylo, ale já osobně bych do toho šla jenom kdyby ta práce byla pro mě strašně atraktivní… Na celé dopoledne bych zatím svoje dítě taky určitě někam nedala… (já ho tedy nedávám ani na tu hodinu, protože ho nikdo nechce… :lol: ) To co dělám já mám spíš na udržení mozku v nějakém bdělém stavu a trošku na finanční přilepšení, plus je to můj zaměstnavatel před MD a mám v plánu nastoupit i po RD a takhle si hlídám svoje místo… :lol:

Tohle je firma kam bych po RD chtela jit. Ale na jine misto nez se ted naskytlo. Na tomhle miste bych sla uplne mimo obor, coz mi nevadi, ale samozrejme mi to stezuje moznost dalsiho postupu. Z tehle pozice, co mi nabizeji, se nikam moc nepohnu. Jejich casova predstava je nejlepe 4 h/denne. Coz teda ted fakt nedam. Mam si rict sve moznosti, uvazovala jsem o 3 dnech tzn 3-4hodiny denne by byl prcek nekym hlidan. Zatim je to cerstve batole a je otazka par tydnu, kdy zacne behat vedle kocaru, takze to na vyslovene jen jezdeni neni.

• Nahlásit
  • Citovat
2875
5.11.19 06:47

Já pracovat při RD potřebuju, ne nutně, ale i těch pár kč se nám hodí. Ale prodávám své výrobky, takže mě netlačí žádný čas, smlouvy, lhůty… prostě co stihnu, to stihnu. Pracuju když jsou starší ve školce a mladší buď spí nebo v dobré náladě na mě kouká. Večer to nejde, mimino má koliky a ječí. Na smlouvu bych dělat nešla právě proto, že bych fakt musela dodržovat termíny a byl by to stres, to je zbytečný. Radši si užiju děti a pracuju jen když to jde, než abych se honila, na děti kaslala a pak zjistila, že už vyrostly a já nastupují do prace na plno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18649
5.11.19 06:52

Kdyz muz prisel z prace domu, vrazila jsem mu deti a zasedla ke kompu. Kvuli tomu jsem si opravsu domluvila jen pidimini uvazek. Jako jinak nez tim, ze bud budes mit hlidani nebo budes delat, kdyz dite spi ( a nebudes mit treba misto toho uklizeno nebo cas pro sebe) ci ze okrajis cas pro rodinu ( prace o vikendu, kdy je doma druhy rodic) to priste nejde. Cas i sily jsou omezene, smir se a tim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17206
5.11.19 06:59

Ja pracovala u obou deti s vyjimkou 14 dnu po porodu. Chce to rezim. Mela jsem pevne stanoveno, ze pracuji pouze vecer. Zadne kdyz dite pekne spi odpoledne apod. Vecer jsme deti ukladali kolem 6 hod, aby v 7 hod spaly a do 22 do jsem mohla pracovat. Tomu casu uspavani se nastavil cely rezim. Také veskeré práce kolem domácnosti jsem delala před tou 6 hod tak, abych v 7 hod mela komplet volno. Muz si vzal deti po veceri, ja uklidila kuchyn, pradlo… a v 6 hod slo se do vany. Vyhodu to melo, ze ty dny, kdy jsem nepracovala, jsem mela v 7 hod komplet hotovo a jen volno. Jasne, obcas to narusilo nejake placici dite pri nemoci, s tim jsem musela pocitat a musela jsem zmenit styl prace, zadne lelkovani a cekani, az prace zacne horet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17206
5.11.19 07:03

Jinak rocni dite bych do sokromych jesli nedala, to bych volila hlidani chuvou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
467
5.11.19 09:09

Já dělám 3 hodiny/den. Dělám převážně hodinu přes den (ráno odešlu připravené maily), pokud se mladší syn u něčeho během dne zabaví, tak prokliknu poštu, popř. během dne volám (mám vypsáne kontakty na papír a při chvílích to řeším), večer dělám 2 hodiny a převážně věci, na které se musim soustredit. Práce se mi skládá z části z jednoduché administrativy, částečně mám třeba jeden dva projekty, kdy už něco tvořím a potřebuji na to klid. Jednou týdně jedu na 4 hodiny do kanclu, to je pro mě nejvíc odpočinkové. Někdy dělám o víkendu, někdy strcim děti k babičce nebo muži. Přes léto jsem hodně dělala na zahradě a děcka si vystacily beze mě, litaly kolem. Manžel pomáhá s úklidem, večer koupe a já cca 30 minut cvičím. Obědy beru ze školky i pro sebe, vařím jen o víkendu. Úklid fackuju během dne. Večer max zapnu myčku. Mám dvě děti - 2 a 4 roky, straší je na dopoledne ve školce, po obědě ji beru společně s obědem. Mladší někdy spí po obědě, často už ne. Pracuji na úkor svého volna, někdy jsme unavená, dobíjí mě cvičení. A nemám třeba Outlook v mobilu, strašně mě stresovalo upozornění, zvonění na mobilu mám na vibrací, popř. vyple a volám zpět až můžu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama