Reklama

Jak stopnout rodičák? Je už pozdě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Terez001
Zasloužilá kecalka 887 příspěvků 03.01.18 15:35
Jak stopnout rodičák? Je už pozdě?

Holky prosím poradte mi, nějak polopatě, vůbec se v tom nevyznám. Jsem na rodičáku se synem a čekám druhé dítě, poslední termín nástupu na mateřskou mám 10.1. (6 týdnů před porodem) (což je ted za chvíli). Ve vánočním stresu jsem na to úplně zapomněla, ani dr mi zatím nedal žádný papír se žádostí o PPM. Až ted jsem si to uvědomila.
Když zajdu zítra do práce s tím papírem, stihne to účetní do 10.1. vyřídit? A jak stopnout rodičák na první dítě a ke kterému datu? Dělá se to na ÚP? Musím tam osobně? nebo stačí telefonicky? Budu něco vracet potom? Dnes se na ÚP už nedosatnu, takže až v pondělí, to bude 2 dny před nástupem na MD :?

Reklama

Reakce:

Verun83
Echt Kelišová 8682 příspěvků 33 inzerátů 03.01.18 15:41

Ja nic nezastavovala, jen jsem pak musela vratit preplatek, kdy mi prisel rodicak a i materska. Zkus tam zitra zavolat a zeptat se.

Verun83
Echt Kelišová 8682 příspěvků 33 inzerátů 03.01.18 15:42

Ale dnes by ses mela taky jeste dovolat.

Terez001
Zasloužilá kecalka 887 příspěvků 03.01.18 15:43

Pročítala jsem tady nějaké diskuze a pokaždé se psalo něco jiného, prej se na ÚP musí poslat dopis či co, nebo osobně pozastavit. Jak oni budou tedy vědět, že pobírám mateřskou? To si nějak ta sociálka mezi sebou předají?

ka2ka
Extra třída :D 12797 příspěvků 1 inzerát 03.01.18 15:46

@Terez001 já byla na úp a domlouvali jsme se k jakému datumu ukončit, ale já šla brzo protože jsem chtěla ještě navýšit a dovybrat co se dá

vertunka
Závislačka 4623 příspěvků 03.01.18 15:47

Ja jsem tam byla a jen jsem nahlasila datum nastupu na MD a tim to haslo.

Terez001
Zasloužilá kecalka 887 příspěvků 03.01.18 15:51

Holky děkuji všem, tak jsem volala na ÚP a stačilo říct rodné číslo a oni mi to k tomu 10.1. stopnou, nemusím tam chodit. Taky mi propadne dost peněz, navýšený jsem ho už měla od 3. měsíce druhého těhot.

vertunka
Závislačka 4623 příspěvků 03.01.18 16:13
@Terez001 píše:
Holky děkuji všem, tak jsem volala na ÚP a stačilo říct rodné číslo a oni mi to k tomu 10.1. stopnou, nemusím tam chodit. Taky mi propadne dost peněz, navýšený jsem ho už měla od 3. měsíce druhého těhot.

Me taky propadne asi 70 tisic. I kdyz jsou to jenom prachy, tak me to stve…Hlavne kdyz ted od ledna se da vybrat mesicne daleko vic. Ale bohuzel, ja jsem nastoupila na MD presne 1.1.2018

JaniceB
Extra třída :D 13213 příspěvků 2 inzeráty 03.01.18 17:00

@Terez001 Staci poslat cestne prohlaseni, ze k 10.1 nastupujes na MD. Pripadny preplatek budes vracet, ale pokud to posles hned, tak to nebude tak hrozne. Resim neco podobneho, akorat s rozdilem, ze ja nastupuji 7.3 a chci vycerpat jeste co jde, takze budu zadat ted o navyseni do toho 7.3. A k tomu prilozim to cestne prohlaseni, ze od 7.3 mi narok na davku zanikne.

Terez001
Zasloužilá kecalka 887 příspěvků 03.01.18 21:40

@JaniceB

Já už si tam volala a nic posílat nemusím, ani chodit, paní to vyřídila hned po telefonu. Snd je to všude stejné, tak třeba ani ty nikam chodit nemusíš :)

Terez001
Zasloužilá kecalka 887 příspěvků 03.01.18 21:41

@vertunka

Já to ani nepočítala, kolik mi propadne, bohužel no…Kdyby to člvěk věděl, veme si dvouletou variantu, ale bohužel, tak při druhém budeme chytřejší :D

LuciRyde
Povídálka 21 příspěvků 07.05.18 07:54

@vertunka

Ahoj, jak se da od Ledna vybrat vetsi castka mesicne? To neni mozne ne? :zed: :zed: :lol:

Lendeš
Kelišová 5285 příspěvků 07.05.18 08:59

@LuciRyde Od ledna zrušili strop 11500 Kč měsíčně, ale je stropem 70 % 30násobku denního vyměřovacího základu matky nebo otce (což odpovídá výši PPM). A do částky 7600 Kč měsíčně mohou volit všichni, i ti co měli dřív povinnou čtyřletou variantu.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Stala se mladá herečka obětí agresorů, nebo ji k zemi poslal alkohol?

Z toho jde strach! V baru na pražské Vinohradské třídě mělo dojít k napadení... číst dále >

Nejznámější český vodník Josef Dvořák: Na prahu osmdesátky vypadá prostě skvěle

Když se řekne vodník, každý si hned vybaví Josefa Dvořáka (76). Herec totiž,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >