Jak těžké je dělat vysokou školu?

Anonymní
15.8.20 22:33

Jak těžké je dělat vysokou školu?

Ahoj, je mi 40 let a už dlouho bych chtěla studovat. Nejmladší teď nastupuje do školky. Další dvě děti už jsou starší. Půjdu do práce teď od září. A příští rok bych chtěla zkusit přijímačky. Mám sestru ta má tedy jedno dítě a do práce nechodila a studovala. Říkala, že by to s prací nedávala. Já stále přemýšlím, zda se to dá. Kdo z vás to zvládnul při dětech a práci? A jak moc šílené to bylo?
Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
60556
15.8.20 22:36
@Anonymní píše:
Ahoj, je mi 40 let a už dlouho bych chtěla studovat. Nejmladší teď nastupuje do školky. Další dvě děti už jsou starší. Půjdu do práce teď od září. A příští rok bych chtěla zkusit přijímačky. Mám sestru ta má tedy jedno dítě a do práce nechodila a studovala. Říkala, že by to s prací nedávala. Já stále přemýšlím, zda se to dá. Kdo z vás to zvládnul při dětech a práci? A jak moc šílené to bylo?
Děkuji

Záleží i na oboru atd.. Můj ex dal technickou skolu ve 40 při práci.. A v klidu, červený diplom. Můj vysněný obor dálkově dělat nelze, takže mám smůlu, tak ti nepovim.. Ale kdo chce, zvládne to.. Zahul jsou státnice a zkouškové..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
874
15.8.20 22:42
@Anonymní píše:
Děkuji

záleží na škole, oboru, na podpoře rodiny a také na tvé pracovní době, ochotě zaměstnavatele (pokud o tom bude vědět) a hlavně na tvé píli a chuti studium dotáhnout do konce. Já první VŠ dělala klasicky po SŠ, ale měla jsem dvě brigády, měsíčně cca 200 hodiny (ale velká část dělaly noční směny a 24 hod směny) a dala jsem to v pohodě. Ale to bylo bez dětí. Měli jsme teda šílené praxe, kdy jsme ve zkouškovém, které trvalo 5 týdnů, byli 4 týdny na praxi někde v trapu, takže se nedalo chodit na zkoušky. Ale dalo se to krásně. No a teď studuju při dítěti a jde to. Ale jen díky částečné pomoci partnera a jeho občasného hlídání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6852
15.8.20 22:46

Záleží na škole, zda budeš mít pomoc s dětmi a jak velký budeš mít úvazek. S plným úvazkem a 3 dětmi bych do toho nešla. Respektive nekvalitní školu zvládneš, ale to je ztráta času něco takového studovat.

Já dělala prezenční postgraduál na mateřské s jedním dítětem a měla jsem dost. Při práci bych to nedala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24682
15.8.20 22:49

Já studovala při mateřské, tenkrát jsme měli tři malé děti. Náročné to bylo, ač fakulta je humanitního směru a taková medicína je jistě těžší. Někteří spolužáci ten nápor nezvládli a nedostudovali. Jiní ano, ale za cenu třeba zdravotních nebo rodinných problémů. Je to stres…Ale většina z nich asi nelituje, že na těch pár let zatnula zuby…
Zkus to, uvidíš. Odvážnému štěstí přeje…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26670
15.8.20 22:50

Záleží na škole a podpoře rodiny. Studovala jsem při práci a dokončovala na mateřské. Při práci v pohodě a to jsem nedostávala žádné extra volno. Víkendy jsem byla ve škole, v týdnu v práci. Studovala jsem to, co jsem dělala. Při dítěti v pohodě, protože dítě bylo v pohodě, plus hlídal muž a prarodiče.
Teď mám děti velké a dovedu si představit, že budu zase studovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.8.20 22:52

Práci budu mít pouze 5 hodin denně. A klukům je 11 a 15 let, jsou už velký. Ale malé jsou tři.

• Citovat
  • Nahlásit
23112
15.8.20 22:58
@Anonymní píše:
Práci budu mít pouze 5 hodin denně. A klukům je 11 a 15 let, jsou už velký. Ale malé jsou tři.

No a co chceš studovat? Jadernou fyziku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8052
15.8.20 23:12

Záleží na konkrétní škole.
Jsou takové, kde jde i prezenční studium smrsknout na 2-3 dny v týdnu.
Horší je zkouškové, to chce fakt intenzivně nadrtit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.8.20 23:14

Sociální práce nebo psychologii

• Citovat
  • Nahlásit
400
15.8.20 23:17

Záleží na škole a zaměstnavateli. Já studovala při zaměstnání bez kvalifikační dohody se zaměstnavatelem. Naštěstí vstřícný šéf mi dny ve škole (2 dny za 14 dní) umožnil nadělat. Státní VŠ technického směru, učení dost. Začínalo nás na dvou provázaných oborech 80, končilo 18. Tenkrát jsme děti neměli, s nimi si učení na zkoušky fakt nedovedu představit. Každá škola je jiná. Kamarádka soukromou VŠ dala úplně v klidu s dvěma dětmi se školního věku. Za zkoušku nic nedáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1761
15.8.20 23:20
@Anonymní píše:
Děkuji

Dělala jsem VŠ pro práci, ale bez dětí. Je to makačka, v práci pracuji hlavou a pak znovu zaměstnávat hlavu učením atd byl někdy fakt zahul. Zvladnout se to ale dá.
Hodně taky záleží na oboru a kvalitě VŠ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.8.20 23:21

Určitě bych šla na státní školu

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.8.20 23:23
@Lucie_Sx píše:
Záleží na konkrétní škole.
Jsou takové, kde jde i prezenční studium smrsknout na 2-3 dny v týdnu.
Horší je zkouškové, to chce fakt intenzivně nadrtit.

my třeba ani klasické zkouškové neměli, měli jsme zkoušky v průběhu celého semestru. Ideálně dle studijního plánu, se měla udělat zkouška do měsíce po předmětu. Měli jsme tedy blokovou výuku, 1× za měsíc vždy pátek - neděle jeden předmět a do měsíce z něj dělat zkoušku. Tohle mi vyhovovalo, protože jsem nemusela táhnout všechny znalosti přes celý semestr. Ale ten víkend a následné učení byl tedy hukot.

• Citovat
  • Nahlásit
29569
16.8.20 00:18

Tak zrovna psychologie je pry hodne casove narocna…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama