Jak těžké je dělat vysokou školu?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
Anonymní
21.8.20 08:08
@Anonymní píše:
Děkuji, stále váhám, na co přesně jít

Podej si víc přihlášek a uvidíš. Nechci Ti brát iluze, ale o ty obory je velký zájem a není tak jednoduché se dostat. Možná budeš ráda, že se dostaneš vůbec někam. Mám v okolí víc lidí, co přijímačky zkoušeli a opakovaně se nedostali. Některé zachránila korona, protože díky ní byly na některých Bc. oborech letos zrušeny přijímací zkoušky nebo ústní část. Ale to už je pozdě.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.8.20 08:40
@Anonymní píše:
Děkuji, stále váhám, na co přesně jít

Já dělala na UPOLu Sociální práci a moc mě to bavilo, přednášející byli perfektní, po stanicích mi bylo i líto, že to končí :)

• Citovat
  • Nahlásit
1925
21.8.20 08:51

To záleží, jaká škola, obor. Jestli nějaká soukromá dávačka, nebo třeba UK :nevim:. Já studovala na UK a po roce jsem přešla na HAMU, byla jsem mladá a bezdětná. Přesto to byl pro mě záhul. Dneska už jsem malinko starší :mrgreen: a rozhodla jsem se pro zábavu a nějaký seberozvoj, začít studovat menší místní univerzitu (sice státní, ale věhlasem ani velikostí se k těm nejvýznamějším ani neořibližuje). Není tu zdalena takový přetlak studentů a od toho se odvíjí i nároky - je to pro mě mnohem snazší. Do práce tedy chodím a díte mám vyvdané ve střídavce. Taky mě uklidňuje ten pocit, že dnes už to opravdu dělám jen pro svou potěchz, nemusím nikomu nic dokazovat, titul už mám, a když to prostě nepůjde, tak to nepůjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9503
29.9.20 22:22
@roba18 píše:
záleží na škole, oboru, na podpoře rodiny a také na tvé pracovní době, ochotě zaměstnavatele (pokud o tom bude vědět) a hlavně na tvé píli a chuti studium dotáhnout do konce. Já první VŠ dělala klasicky po SŠ, ale měla jsem dvě brigády, měsíčně cca 200 hodiny (ale velká část dělaly noční směny a 24 hod směny) a dala jsem to v pohodě. Ale to bylo bez dětí. Měli jsme teda šílené praxe, kdy jsme ve zkouškovém, které trvalo 5 týdnů, byli 4 týdny na praxi někde v trapu, takže se nedalo chodit na zkoušky. Ale dalo se to krásně. No a teď studuju při dítěti a jde to. Ale jen díky částečné pomoci partnera a jeho občasného hlídání.

Taky na tom, jak Tě to baví. mecto bavilo, tak mi to šlo dobře. ale jsou VS, kde si při sebelepší vůli nedokážu představit, že by mohly být zábavné, třeba VSE za mě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama