Jak těžkou aktovku nosí vaše děti?

Anonymní
14.4.21 14:38

Jak těžkou aktovku nosí vaše deti

Jak těžkou aktovku nosí do školy vaše děti? Mám syna ve 3.tride a nosí denně na zádech 6-7kg… zdá se mi to moc. Váží 25kg a nese aktovku, která má téměř 7kg, samozřejmě s pitím, svačinou. Do každého předmětu mají x věcí, x učebnic…a jelikož budou rotovat, ve škole si to nechat nemůžou…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
53496
14.4.21 15:02

Zrovna včera jsem se synem vážila aktovku, že měl úkol v PS v matematice. Prázdná má kilo. Prvňák má teď vše v šuplíku vyskládané, tak byla prázdná. Starší taky.
Plné aktovky teď na váhu nedostanu.
Máme pár dětí ve škole. Že mají sadu učebnic doma a sadu ve škole. Ať nenosí plnou aktovku. Zdrav. důvod.
Naše třeťáčka má 23 kg. Ale ona přejde cestu od domu a je ve škole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49634
14.4.21 15:10

Tak mu nedávej ráno do láhve vodu, ať si ji natočí až ve škole, tím dost váhy ušetříte. Další těžká věc bývá penál narvaný desítkami pastelek a fixek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
834
14.4.21 15:11

Taky jsem ted 8 leté dceři vzala aktovku z ruky a žasla jak je těžká. Zkusím ji hodit pak na váhu. Je to děs, protože v pondělí ji musím nabalit komplet všechny učebnice do školy, které pak v pátek zase táhne domů…Je drobná, kolikrát ji vidím jak zápolí v zimní bundě s tou těžkou aktovkou :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2999
14.4.21 15:21

Dcera prvňačka má taky tašku těžší než se mi líbí. Ale nosí jen to nutné.
Vodu si natočí ve škole. Penál jen základní věci - 3× tužka, 2× pero, 6 pastelek, guma, ořezávátko. Desky na sešity (tam dává i matiku a prvouku), slabikář, roušky, malý ručník, kapesníčky, peněženku a čip do jídelny.
Po zkušenostech denně tašku kontroluju, teda spíš pomáhám s přípravou na další den a při té příležitosti kouknu co tam má. Protože v „době kamínkové“ tam kolikrát tahala kameny ukázat holkám do školy, nebo tam nosila ovoce/mléčné výrobky, které dostávají ve škole a doma to samozřejmě nevyndala.

Věci k výuce si tenhle týden nechávají ve škole, domů si je vezmou v pátek na další týden, kdy mají distanční výuku. Dcera si tedy věci jen přenese do jiné třídy (IZS třída).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14829
14.4.21 15:41

Syn je ve čtvrté třídě a tašku má těžkou fest. Do školy mu ji ráno nosím, odpoledne se s tím už musí poprat sám. Za běžného provozu si věci ve škole nechával, teď nosí všechno domů každý den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12814
14.4.21 15:56

Moje tretacka vazi taky 23 kg a pripravena aktovka urcite okolo 6 kg… Samotna aktovka ma cca 800g, v 1.tride mela 16kg, brali jsme nejlehci, co byla na trhu, penal ma jednopatrovy, vody davam rano jen cca 150 ml pro zacatek a stejne. Ted taky budou muset nosit vsechno porad… takze to bude mozna jeste horsi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
496
14.4.21 18:02

Synovi aktovku nosím do školy i ze školy, také mi přijde, že ji má dost těžkou. Je ve druhé, ale hubeňour. Naštěstí nemá rotační výuku, takže nějaké věci už nechal ve škole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3339
17.4.21 15:19
@Anonymní píše:
Jak těžkou aktovku nosí do školy vaše děti? Mám syna ve 3.tride a nosí denně na zádech 6-7kg… zdá se mi to moc. Váží 25kg a nese aktovku, která má téměř 7kg, samozřejmě s pitím, svačinou. Do každého předmětu mají x věcí, x učebnic…a jelikož budou rotovat, ve škole si to nechat nemůžou…

Z toho jsem vždycky šílela, jak mají děcka těžké tašky. Jediné řešení je, aby škola (obec) zainvestovala do dvojích učebnic, jedny doma, jedny ve škole. Malé dítě má na zádech nosit cca 10 % své hmotnosti. Děti ale nosí na zádech takovou zátěž, jako bychom si my ženy na záda nahodily 2 kartony mléka, tj. 24 litrů! Kdo by s tím ušel denně 2 km? Současně se vedou debaty, jak jsou ty děcka líné, že je nemožní rodiče vozí autem až před školu? A divíte se?!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
458
23.4.21 14:01

Kdysi za našich mladých let to bylo asi stejné, ne? A taky jsme to zvládli. A v tělocviku jsme toho dělaly spousty, dneska malé dítě neumí ani pořádně dřepnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3339
23.4.21 14:22
@Jancka_K píše:
Kdysi za našich mladých let to bylo asi stejné, ne? A taky jsme to zvládli. A v tělocviku jsme toho dělaly spousty, dneska malé dítě neumí ani pořádně dřepnout.

No, já nevím :think: Já jsem mívala učebnici A5 do ČJ a jeden A5 sešit a tak to bylo do všech předmětů. Moje děti mají do ČJ učebnici A5, pracovní sešit A4 a sešit A5. A stejnou kolekci 1+1+1 si nosí i do dalších předmětů. Do přírodovědy 2×A4 (učebnice+pracák) + sešit A4. Takže tašku má syn někdy narvanou tak, že ne že ji skoro nezapne, ale má ji problém i uzvednout a hodit na záda. Nechápu tu dnešní zálibu v učebnicích ve formátech A4. Pak že je to tak těžké :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11062
23.4.21 14:34

Já jsem teda asi stará matka, ale za nás byly ty tašky těžší. Dnes mají děti k dispozici kvalitní tašky s hrudním pásem, případně i s bederákem, když chtějí, tak to tu váhu na zádech krásně rozprostře. Já jsem od 1. třídy dojížděla a pamatuju si některé zatáčky v kombinaci s jedním bláznivým řidičem, v těch děti vlály za taškou (a ty které měly tašku frajersky na jednom rameni, tak ji často sbíraly o kus dál). Za mě třeba nebylo tolik A4 učebnic, ale zase byly tlusté s těžkou vazbou a na celý rok (dnes bych řekla, že je víc těch materiálů, které jsou třeba na půl roku). Já bych z dětí nedělala takové květinky. Můj prvňák ma tašku na zádech odhadem max. půl hodiny denně. Pokud by dojížděl a třeba čekal dlouho na autobus atd., pořídila bych mu batoh s bederákem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
384
2.5.21 09:48
@zrcadlo píše:
Já jsem teda asi stará matka, ale za nás byly ty tašky těžší. Dnes mají děti k dispozici kvalitní tašky s hrudním pásem, případně i s bederákem, když chtějí, tak to tu váhu na zádech krásně rozprostře. Já jsem od 1. třídy dojížděla a pamatuju si některé zatáčky v kombinaci s jedním bláznivým řidičem, v těch děti vlály za taškou (a ty které měly tašku frajersky na jednom rameni, tak ji často sbíraly o kus dál). Za mě třeba nebylo tolik A4 učebnic, ale zase byly tlusté s těžkou vazbou a na celý rok (dnes bych řekla, že je víc těch materiálů, které jsou třeba na půl roku). Já bych z dětí nedělala takové květinky. Můj prvňák ma tašku na zádech odhadem max. půl hodiny denně. Pokud by dojížděl a třeba čekal dlouho na autobus atd., pořídila bych mu batoh s bederákem.

Souhlasím. Naše prvňačka váží 18 kg, legínky na ní plandají. Ale je pořád v pohybu, běhá, leze na stromy. Její naložená aktovka váží cca 5 kg. Bez problémů ji unese. Školu má blízko, ale věřím, že by neměla problém nosit aktovku i dál. A v dnešní době lze koupit kvalitní aktovky, které méně zatěžují záda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat