Jak to bude, až bude dcera starší?

Lucinen
18.11.15 19:56

Jak to bude az bude dcera starsi?

Dobry den maminky, rada by jsem se zeptala tech, co maji starsi deti.Mam dcerku 2roky a za rok ci 2roky by jsme chtely druhe, ale bojim se jak to budu zvladat, dcera bezeme neusne, je uplakanejsi a proto se ptam jak se chovaj 4 lete deti? bude se ji uz dat vysvetlit, ze musi spinkat sama, ze zrovna u ni byt nemuzu apod? Omlouvam se jestli je dotaz hloupy jen me to zajima jestli se nemam ceho obavat, dekuji :oops: :oops: :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2406
18.11.15 19:58

Tohle je o dítěti a o rodičích. Naučíš to dvouleté a některé ani v 5 letech nechodí spát samo :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19177
18.11.15 20:01

@Lucinen Tak vysvetlit se da uz kde co i dvouletemu, natoz ctyrletemu. Otazkou je, zda to bude akceptovat k tve spokojenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5523
18.11.15 20:02

@Lucinen ja mam ted druhe a dceri je 4 roky a tri mesice a uz je to rozhodne kepsi nez ve dvou letech☺. Natrenovani samotneho spani odbourat co nejdriv :pankac:. Ale i tak obcas valcime pac to ze ji se nemůžu venovat zrovna kdyz chce kdyz treba kojim je beh na dlouhou trat :mrgreen:. Kazdopadne uz je ve věku kdy chape alespon základní pravidla :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lucinen
18.11.15 20:02

Dekui, ja vim, ale myslim to hlavne tak, ze ted kdyz ulozim dceru a povim ji, ja hned prijdu jdu jen umyt nadobi(priklad) tak se rozbreci a musim jit hned k ni ale kdyz bude starsi tak jestli pochopi, ze musim na chvilku k miminku(uspat, nakojit)

• Nahlásit
  • Citovat
5523
18.11.15 20:03
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
170
18.11.15 20:03

Máme 4-letou holčičku a bojujeme porad, ne a ne usnout sama. Už jske to hodně vylepšili, ale porad je tam ten moment, kdy čekám než usne, pokusy o samostatné usnuti po pohádce nám zatím ztroskotaly a bylo vždy tóčo. další nemáme tak to tak nehrotim, ale nedokážu. si to tedy popravdenmoc predstavit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3399
18.11.15 20:04

U nás taky malý bez uspávání neusne, je mu 19měsíců a usíná až kolem 23.hod. Taky nevím jak to bude dál s jeho spaním. Znám jednu maminku, co uspává skoro 5.letého syna, ale usíná kolem osmé večer, což je lepší, pak mají rodiče i čas na sebe..nebo na něco, u nás čas jeden na druhého není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
170
18.11.15 20:06
@Lucinen píše:
Dekui, ja vim, ale myslim to hlavne tak, ze ted kdyz ulozim dceru a povim ji, ja hned prijdu jdu jen umyt nadobi(priklad) tak se rozbreci a musim jit hned k ni ale kdyz bude starsi tak jestli pochopi, ze musim na chvilku k miminku(uspat, nakojit)

To už by určitě pochopit měla, to zvládnete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19177
18.11.15 20:06

@Lucinen No, ono se ti může rozbrecet i čtyřleté. Je to i o pristupu rodicu, jestli na každou slzu skáčou podle dítka. :nevim: Ja bych takhle se sebou nenechala cvičit ani dvouletakem, pokud by nešlo o nejakou evidentní separacku.
Uc dceru samostatnosti, ušetřis nervy sobě i ji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
18.11.15 20:08
@Lucinen píše:

Tak proč jí nenaučit usínat samotnou už teď, ne až bude na světě mimino. Máma to dělala jako ty a já řičela, když nebyla u mě ještě v šesti letech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.11.15 20:08

Dotaz to určitě není hloupý :-) Moje dcera byla taky takový mamánek, přes dva roky se kojila, spala s námi… Kolem toho 4.roku se změnila, najednou chtěla být samostatná, začala cellou noc spát ve svém pokoji, občas přespávat u babičky. Dospěla k tomu, nijak jsme ji nenutili

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lucinen
18.11.15 20:10

No me dcerka usina kolem te 19h +- ale rikam ani na wc me nepusti lump :) ale bojim se aby miminko nemelo hlad a ja k nemu nemohla ale to jsou jen takove myslenky treba to tak nebude, jinak od tatinka nechce byt uspavana, tak je to horsi no :?

• Nahlásit
  • Citovat
Lucinen
18.11.15 20:15

No ono to je takle, kdyz mala mela postylku tak sem polozila, dala mleko, odesla jsem a mala usnula, jenomze postylku si rozbila, tak uz jsme koupily postel a od te doby se to obratilo, bezeme ani ranu, zkousela jsem polozit, dat mleko a odejit, ale mala vzdy prijde keme do obyvaku.Na Vanoce ji chcem koupit tu opicku jak se ji maluje na brisko a tak nejak ji to davat pod oodminkou ze bude spinkat sama, dat ji to proste na usinani, ale to myslim, ze nezabere

• Nahlásit
  • Citovat
18.11.15 20:18
@Lucinen píše:
Dobry den maminky, rada by jsem se zeptala tech, co maji starsi deti.Mam dcerku 2roky a za rok ci 2roky by jsme chtely druhe, ale bojim se jak to budu zvladat, dcera bezeme neusne, je uplakanejsi a proto se ptam jak se chovaj 4 lete deti? bude se ji uz dat vysvetlit, ze musi spinkat sama, ze zrovna u ni byt nemuzu apod? Omlouvam se jestli je dotaz hloupy jen me to zajima jestli se nemam ceho obavat, dekuji :oops: :oops: :)

To ti nikdo neřekne, mám mezi kluky 5 let rozdíl a nemůžu si stěžovat. Starší si nechal a nechá většinu věcí vysvětlit. Ovšem jsou děti, který to nepoberou ani v 7 letech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama