Jak to bude s mateřskou a rodičákem?

Anonymní
4.2.21 10:20

Jak to bude s mateřskou a rodičákem?

Zdravím, mohl by mi prosím někdo polopaticky vysvětlit, jak to bude s mateřskou a rodičákem v tomto případě? Z informací na netu nejsem zrovna moudrá :nevim:
Mám dvouleté dítě a jsem v 8tt. Při prvním dítěti jsem měla klasicky odpracované roky pro nárok na mateřskou a pak jsem pobírala rodičák, který už mám vybraný nicméně pořád jsem na rodičovské dovolené. RD mám na tři roky. Mohl by mi někdo, kdo měl stejnou situaci jednoduše a stručně říct, jak to bude s mateřskou a rodičákem v tomto případě? Děkuji
Prosím o zachování anonymu, protože zde mám pár žen z rodiny a nějaké známé a zatím nechci aby to někdo věděl. Díky ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9326
4.2.21 10:35

Pokud ti trvá pracovní poměr, tak to bude stejné jako u prvního dítěte - 6-8 týdnů před porodem nastoupíš na MD/PPM, žádost od doktora odevzdáš zaměstnavateli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1437
4.2.21 10:52

To jestli máš nebo nemáš vybraný rodičák vůbec nehraje roli. Pokud máš u zaměstnavatele stále smlouvu (ať protože ještě nevypršela smlouva a nebo je na neurčito), tak normálně dostaneš opět mateřskou, tak jak už tady popsali výše.
Pokud ti rodičovská skončí dřív, než nastoupíš na mateřskou, buď se domluvíš se zaměstnavatelem a půjdeš na neplacené volno, nebo skončíš dohodou a budeš v ochranné lhůtě 180 dnů a nebo ti doktor napíše nemocenskou. Každopádně na mateřskou máš nárok tak jak jsi byla zvyklá u prvního dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.2.21 12:07

Díky moc holky ;) smlouvu mám na neurčito takže to by mělo být ok, já si to myslela, že to bude takhle, ale raději jsem se ještě zeptala, protože buď jsme blbá já nebo nevím, ale já to z těch popisů na netu prostě nějak nepobírám :roll: :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
2153
4.2.21 13:02

Ještě si jen můžeš upravit RD jen do doby než pujdes na mateřskou, ať ho vybereš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.2.21 13:16
@lucyne píše:
Ještě si jen můžeš upravit RD jen do doby než pujdes na mateřskou, ať ho vybereš.

Příspěvek už vybraný mám takže to je v pohodě :oops:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat