Jak to bude s porodným

31
25.3.16 21:41

Jak to bude s porodnym

Dobrý den, asi hloupý dotaz, ale nedá mi to.Za pár dní půjdu rodit a jsem zaregistrovaná na úřadu práce, nikde jsem předtím nepracovala ani žádné příspěvky nedostávám, mám jen dodělanou školu.. bydlím pouze s maminkou, která dlouhodobě nepracuje. Otce jsem dala jako neznámýho (Vím s kým to mám, ale má absolutní nezájem). Takže se chci zeptat jestli na porodný mám nárok (20.000 měsíčně rozhodně nepobírám)..kam jít po porodu, co sebou a co říct, moc děkuji za info :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

372
25.3.16 21:51

S rodnym listem ditete na urad prace a rict, ze chces vyplnit zadost o porodne a i zkus pridavek na dite take tam. Vse potrebne by ti mela ta pani na UP vysvetlit ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
25.3.16 22:00
@Klanel píše:
S rodnym listem ditete na urad prace a rict, ze chces vyplnit zadost o porodne a i zkus pridavek na dite take tam. Vse potrebne by ti mela ta pani na UP vysvetlit ;)

@Klanel Takže bych ho měla dostat? 8o já už totiž měla pochyby že mi ho nedají kvůli tomu, že jsem nikde nepracovala :think: Každopádně děkuju za odpověd ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3711
25.3.16 22:06

@kitkat18
Ale prosimtě, nic si nikdy nedělala a jen budeš teď natahovat ručičku.

Fakt by mne zajímalo z čeho žijete - ty i matka nezaměstnaní…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1412
25.3.16 22:08
@kitkat18 píše:
@Klanel Takže bych ho měla dostat? 8o já už totiž měla pochyby že mi ho nedají kvůli tomu, že jsem nikde nepracovala :think: Každopádně děkuju za odpověd ;)

Spíš bych řekla, že to nedostaneš, když nebudeš mít v rodným listě uvedeného otce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
25.3.16 22:08

@zvidavajanca Prominte, ale do toho vám opravdu nic není ;) jakmile jsem dodělala školu tak už jsem byla v 6tym měsíci, tím pádem je blbost si hned hledat práci ;) Pokud chcete rejpat tak někam jinam, opravdu jsem si o to nežádala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9719
25.3.16 22:09

@zvidavajanca z dávek u z čeho jiného :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9719
25.3.16 22:12

@kitkat18 no to se máš čím chlubit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3711
25.3.16 22:15
@kopejka píše:
@zvidavajanca z dávek u z čeho jiného :zed:

Tak jasně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1412
25.3.16 22:15

Jinak teda předně by ses měla soudit s otcem dítěte o alimenty, on by měl přispívat na výdaje za mrně, ne stát, ten ti to dítě neudělal

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
25.3.16 22:16

@kopejka Opravdu mě vaše negativní názory nezajímají :mavam:, ne všichni jsou dokonalí, takže se omlouvám :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9719
25.3.16 22:19
@kitkat18 píše:
@kopejka Opravdu mě vaše negativní názory nezajímají :mavam:, ne všichni jsou dokonalí, takže se omlouvám :D :D

A to mě má jako dojmout? Kvůli takovým jako jsi ty ten stát tady vypadá ja vypadá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
143
25.3.16 22:21

Ale prosím vás, na porodne má nárok každá rodička. Která toho nevyužila? A kolik je holek, co mají děti ještě ve škole.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.3.16 22:22
@aleba píše:
Jinak teda předně by ses měla soudit s otcem dítěte o alimenty, on by měl přispívat na výdaje za mrně, ne stát, ten ti to dítě neudělal

Souhlas. Slecna asi bude zvykla z domova, ze natahovat rucku statu je normalni :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
25.3.16 22:22

@kopejka
Jasně, já můžu za všechno :D  :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...