Jak to chodí na svatbě

Anonymní
30.3.16 06:45

Jak to chodí na svatbě

Ahoj holky, jsme zváni na svatbu a já jdu na Vás s takovou otázkou. Nikdy jsem ještě na svatbě nebyla a absolutně netuším jak to funguje. Jsme zváni jak na obřad tak hostinu. Vůbec nevím jak to probíhá, kde se všichni sjedeme, když budeme mít větší svatební dar, kdy ho máme předat, kam ho máme nést, přece s ním nebudeme stát v kostele. Co se dělá atd atd.. Můžete mi některé popsat průběh svatby z pozice hosta.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
85
30.3.16 06:55

Záleží na to kde ta svatba probíhá. Jiný kraj, jiný mrav…popíšu jih Moravy.
Spich hostů se upřesní od snoubenců, většinou to bývá, tak že se hosté sjedou u nevěsty doma kde je malé občerstvení. Tam jsme my zároveň nechávali i dary. Někdy se dary předávají na hostině kde je k tomu vyhrazený stůl. Většinou se hosté z ranního občerstvení přesouvají na obřad nějak organizovaně - svědci či jiná povolaná osoba by vám měla říct, s kým pojedete v autě nebo se s vámi předem domluví, koho povezete vy a dary tak zůstávají během obřadu v autě. Po obřadu může proběhnout focení skupinek. Pak se svatebčané přesouvají na místo hostiny. Před samotnou hostinou mohou probíhat nějaké tradiční zvyky či srandy, které si pro novomanželé hosté připravili. Pak je oběd. Po obědě často novomanželé mizí na focení a probíhá buď volná nebo organizovaná zábava. K večeru často bývá raut. Pak nějaká ta tradiční rvačka, sem tam se někdo ztrapní, pozvrací… Ne s tou poslední větou si dělám legraci, i když… :). To je popis takové tradičnější svatby. Je hodně časté, že se dělají svatby trochu alternativnější s jiným harmonogramem. Optejte se proto, jak to bude probíhat, zajímejte se…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64677
30.3.16 06:59

Zeptej se přímo dotyčných, co svatba, to jiný způsob.. jakožto fotograf jsem se jich pár zúčastnila a někde se před svatbou schází v místě, kde bude hostina, tam se nechávají dary atd.. ono je to hrozně indivindy.. po obřadu je focení - hodina až 2, svatebčané buď čekají (pokud se hromadně někam odjíždí), nebo se přesouvají do místa hostiny, tam mají zábavu atd.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
85
30.3.16 07:02

@martina.se Ježiš to se ještě praktikuje? Čekání na to až se novomanželé vyfotí? To jsem zažila - nikdo nikomu neřekl, jak dlouho to bude trvat, čekali jsme před zavřeným sálem, ve vedru, bez vody, hladový, ve vysokých botech bez možnosti si sednout, jít na wc - no děs :DDD. Teď už se tomu směju, ale tenkrát mi bylo do trocha i do pláče :DD.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64677
30.3.16 07:08
@Rolka píše:
@martina.se Ježiš to se ještě praktikuje? Čekání na to až se novomanželé vyfotí? To jsem zažila - nikdo nikomu neřekl, jak dlouho to bude trvat, čekali jsme před zavřeným sálem, ve vedru, bez vody, hladový, ve vysokých botech bez možnosti si sednout, jít na wc - no děs :DDD. Teď už se tomu směju, ale tenkrát mi bylo do trocha i do pláče :DD.

jo, pořád.. ale tak jako stačí když se to udělá v místě hostiny, hosti se zabaví :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1143
30.3.16 07:54

Zeptej se nevěsty, ona ti to ráda všechno vylíčí, kažýdý to má jinak…jinak já jsem měla udělaný webový stránky kam jsem všechny důležité informace napsala a rozeslala to všem hostům emailme, a všichni vědí kde mají v kolik být a co se bude dít…měla jsem na to od hodně lidí pozitivní ohlasy=)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69305
30.3.16 07:57
@Rolka píše:
@martina.se Ježiš to se ještě praktikuje? Čekání na to až se novomanželé vyfotí? To jsem zažila - nikdo nikomu neřekl, jak dlouho to bude trvat, čekali jsme před zavřeným sálem, ve vedru, bez vody, hladový, ve vysokých botech bez možnosti si sednout, jít na wc - no děs :DDD. Teď už se tomu směju, ale tenkrát mi bylo do trocha i do pláče :DD.

no a jak by se to dělalo? Pokud je obřad třeba na nějakém zámku a novomanželé pak chtějí fotky v zámecké zahradě a na hostinu se přejíždí, a novomanželé potom chtějí vést tu kolonu, tak svatebčané musí počkat, než se vyfotí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1143
30.3.16 08:04

@terinka4444 my jsme to tedy měli tak, že jsme se se všemi hosty vyfotili před kostelem hromadně a pár skupinek a pak jsme jeli na oběd, no a po obědě jsme dali svatebčanům oddych, aby si dali kávičku a zákuseček a pokecali a my odjeli zpátky doparku na focení, a vzhledem že jsme měli 35 stupňů tak věřím že těm lidem bylo líp v klimatizovaný hospodě nad zákuskem než kdyby museli čekat někde u parku než se vyfotíme :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1706
30.3.16 08:06

Taky jsme čekali, bylo to asi 40 minut. Naštěstí to docela uteklo… Šli jsme se projít po městě i s dětmi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69305
30.3.16 08:09
@KatkaKlcova píše:
@terinka4444 my jsme to tedy měli tak, že jsme se se všemi hosty vyfotili před kostelem hromadně a pár skupinek a pak jsme jeli na oběd, no a po obědě jsme dali svatebčanům oddych, aby si dali kávičku a zákuseček a pokecali a my odjeli zpátky doparku na focení, a vzhledem že jsme měli 35 stupňů tak věřím že těm lidem bylo líp v klimatizovaný hospodě nad zákuskem než kdyby museli čekat někde u parku než se vyfotíme :roll:

to je možný, a já jako fotograf když fotím, tak to i snoubencům doporučuji, že se nafotí jen skupinky a pak se vracíme až odpoledne spíše k večeru, jen s novomanželama, ale někdo si nechává fotit jen obřad a focení portrétů, hlavně z těch zámeckých lokalit se většinou přejíždí kilometrově docela daleko, tak holt svatebčané mají diskomfort, než se novomanželé nafotí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6248
30.3.16 08:09

No. na poslední svatbě, kde jsem byla, tak nás poslali na místo hostiny a jeli se fotit kdovíkam, je fakt, že jsme na hostinu došli pěšky, bylo to kousek od kostela. Oni pak jeli někam do polí se fotit. Předtím jsme se teda fotili hromadně, ale abychom nestáli někde na náměstí dvě hodiny, tak jsme byli instruování jít pomalu k místu hostiny, tam nás vpustili, mohli jsme si sednout, pomalu objednat pití apod. Na ženicha a nevěstu jsme v klidu počkali a dali pak oběd. To by se dalo udělat i s tím zámkem, že hlavní aktéři fotek zůstanou v zámecké zahradě a zbytek se přesune na místo hostiny, většinou mají třeba najatý autobus, nebo hromadně auty za vedení někoho pověřeného:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3070
30.3.16 08:11

Na všech svatbách, kde jsem byla, tak se novomanželé fotili až po obědě. V místě obřadu se udělalo jen pár fotek, většinou hromadných. Když chvíli nebyli na hostině, tak to tak nevadilo, ostatní se zabavili a dali si kávičku s dortem. Nikdy jsme na nikoho nečekali mezi obřadem a hostinou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1143
30.3.16 08:12

Já myslím že kompromis se dá najít vždykcy, záleží na prioritách novomanželů…pro mě bylo nemyslitelné nechat svatebčany někde stát a jít se fotit, prostě jsem to tak brala že mě samotné jako hostovi by to vadilo, když bych někde musela na někoho dlouho čekat, tak jsem si to zařídila tak…vycházela jsem při plánování svatby z toho, co by se mě jako hostovi líbilo a tak jsem to zařídila i pro mé hosty :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69305
30.3.16 08:12

@Fazulina pak ale nevěsta se ženichem přijdou o to, že jedou v takové té koloně coby novomanželé a vedou si kolonu, přijdou do nazdobeného sálu, kde už se všichni posedávají po židlích, stoly jsou zaplněny skleničkama s různým pitím…pokud je potřeba odfotit portréty hned na místě, a že z toho není odvařená ani fotograf, to mi věř, není nic horšího než fotit fotky na přímém slunci v pravé poledne, myslím kvůli světlu na fotkách, tak se holt nedá nic dělat a svatebčané holt vydrží, každý z nich na své svatbě se fotil nebo bude chtít fotit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
180
30.3.16 08:38

My jsme měli svatbu úplně jinak, měli jsme ji až ve 4odpoledne, pakbyl rovnou raut. S tím, že když jsme měli focení po obrade a po vyfocení skupinek jsme vsechni poslali auty na raut a ubytovani a my jsme dojížděli posledni. Dary nám dali mezitím na stul, a před tím než začala hudba tak jsme všem poděkovali a rozbalili jsme co jsme dostali. Porcování dortu a tak. Necetli jsme přání. A pak mezi jsme měli zábavu co pro nás připravili přátelé. Většinou to dělá svědek nebo svědkyně. A potom se jen pilo, jedlo, tančilo. Co nevyšlo nevyšlo, co vyšlo vyšlo. Hlavně si to užijte a nikoho zbytečně nestresuje, např. Já bych chtěla tohle a to mělo být takto…takových lidí tam bude. Nám toho nevyšlo tolik, že bych musela být nervy a neužila bych si to, takže jsem to hodila za hlavu a neřešila jsem že zrovna dosel pomerančový džus a že jablečný nepije…užijte si to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat