Jak to chodí na úřadu práce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.19 22:06
Jak to chodí na úřadu práce?

Ahoj, končí mi rodičák a přemýšlím co pak. Nemám práci kam bych nastoupila. Chci se zeptat jak to chodí na úřadu práce? Chtěla bych najít práci na půl úvazku dokud jsou děti malé. Je to náročnější najít. Proto mi zajímá jak to tam chodí? Budou hned chtít, abych hned hledala práci na plný úvazek? Budou už první měsíce nutit hledat práci mimo můj obor? Jak se dokazuje, že hledám práci, když mi třeba ani nepozvou na pohovor? Kolik je třeba potřeba doložit potvrzení, že mi někde nechtějí? Či mi někam pošlou na pohovor přímo oni? Jak se na úřad často chodí? Zajímá mi vše co vás k tomu napadne. Díky moc

Reakce:
kvaček
Extra třída :D 13745 příspěvků 18.01.19 22:37

Anonymní pokud chceš písni mi zprávu, jájsem ted 3 měsíce na Up, tak mám zkušenost, ale na každém uřadě je to jiné..
Ano, každý měsíc chtějí prokázanou nějakou činnost, ale neni to tak, že by tě hnaly uplně všude.. Bud ti třebga dají nějaký jednodení kurz a nebo třeba žádanku, Já jsem si třeba při evidenci vypisovala, o jaké místa mám zájem.. takže i podle toho nabízejí.. Uřednice i zohledňuje děti, takže třeba , mi nenabízí 3 směnný a tak

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.19 22:46

Mám tedy jen krátkou zkušenost z UP (taky po rodičáku) a řekla bych, že záleží, co je tvůj obor. Moje schuzky byly prakticky ve scenáři..”dobrý den, hledate si práci”…”ano obesílám firmy, hledám na internetu”…”dobře příště přijďte pátého v osm, když někam nastoupíte, stačí poslat email, nashledanou”.
Mám VŠ titul a dost specifickou profesi.

Run
Generální žvanilka 20650 příspěvků 19.01.19 06:29

Byla jsem teď půl roku, Praha. Nechtěli nic. Schůzka cca 1× za měsíc a trvala vždy asi dvě minuty. Něco jako příspěvek nade mnou. Hledáte? Já ano ale potřebuju v době kdy je dítě ve škole a v družině a na klasickou smlouvu a v místě bydliště. Ona jasný, chápu, tak nashle :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.19 14:27

Bydlim na malém meste práce je ale take vetsinou 3 smene a 2 smene provozy najit praci na rano je zazrak jen po znamosti tak mi to pripada pak jsou nejake provozy kam nikdo z celeho mesta nechce jit prace v zime v gumakach v mokru atd na rano.a prave tyto prace velice radi nabízi prvni na uradu prace .tam hojne berou kdyz odmitnete tak hrozi ze vas vyhodi z evidence a poslou z dorucenkou k podobnym sousedum.tak je to nekdy u nas cerstva zkusenost.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.19 19:56

@kvaček děkuji, píšu sz

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.19 19:57
@Anonymní píše:
Mám tedy jen krátkou zkušenost z UP (taky po rodičáku) a řekla bych, že záleží, co je tvůj obor. Moje schuzky byly prakticky ve scenáři..”dobrý den, hledate si práci”…”ano obesílám firmy, hledám na internetu”…”dobře příště přijďte pátého v osm, když někam nastoupíte, stačí poslat email, nashledanou”.
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.19 19:59
@Anonymní píše:

předchozí příspěvek jsem odeslala moc brzy. Děkuji za odpověď. Tak to je dobré a jak si prokazovala, že s práci hledáš? Nějaká razítka z firem? Jsem na tom podobně jako ty.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.19 20:06
@Run píše:
Byla jsem teď půl roku, Praha. Nechtěli nic. Schůzka cca 1× za měsíc a trvala vždy asi dvě minuty. Něco jako příspěvek nade mnou. Hledáte? Já ano ale potřebuju v době kdy je dítě ve škole a v družině a na klasickou smlouvu a v místě bydliště. Ona jasný, chápu, tak nashle :lol:

Děkuji za odpověď. Jak si prokazovala, že hledáš? Já si fakt neumím představit, že budu obíhat firmy s nějakým papírem, aby mi potvrdili, že o mě nemají zájem :oops: . To si měla štěstí na dobrou úřednici :). Já doufám, že to bude probíhat podobně. Protože musím sehnat něco, abych vyzvedla jedno dítě ze školní družiny a druhé ze školky. Bude to honička :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.19 20:10
@Anonymní píše:
Bydlim na malém meste práce je ale take vetsinou 3 smene a 2 smene provozy najit praci na rano je zazrak jen po znamosti tak mi to pripada pak jsou nejake provozy kam nikdo z celeho mesta nechce jit prace v zime v gumakach v mokru atd na rano.a prave tyto prace velice radi nabízi prvni na uradu prace .tam hojne berou kdyz odmitnete tak hrozi ze vas vyhodi z evidence a poslou z dorucenkou k podobnym sousedum.tak je to nekdy u nas cerstva zkusenost.

Ty jo to je hrozné. To je právě čeho se bojím, že mi někam pošlou a vyřadí. Když to čtu, je to hodně o štěstí kdo se kam dostane. Jak si s prací dopadla? Našla sis něco sama, vzala to či stále hledáš, vyřadili tě?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.19 20:30

Ahoj dopadla jsem tak od pristho mesice budu chodit do smeneho provozu,a hledat dal pani mi hrozi z doporucenkama do techto praci jsem na up mesic.po 7 letech bohuzel me k 31.12.propus­tily.mam ale vyhodu hlidani manzel chodi na 8 bez vikendu a bydleni s rodici.jsem delnicka profese.budu to muset chvili vydrzet a hledat neco.necekalajsem ze to tak ted chodi driv jsem si v klidu praci vzdy nasla ale toto.drzim ti palce .ted v zime nic moc ale loni se to nabidkama jen hemzilo ale byla jsem na materske .tak to chodi u nas zlinsky kraj.

Run
Generální žvanilka 20650 příspěvků 19.01.19 20:59
@Anonymní píše:
Děkuji za odpověď. Jak si prokazovala, že hledáš? Já si fakt neumím představit, že budu obíhat firmy s nějakým papírem, aby mi potvrdili, že o mě nemají zájem :oops: . To si měla štěstí na dobrou úřednici :). Já doufám, že to bude probíhat podobně. Protože musím sehnat něco, abych vyzvedla jedno dítě ze školní družiny a druhé ze školky. Bude to honička :mrgreen:

Hele fakt nijak. Řekla bych, že to hrozí až když jsi tam nějak déle. Nebo možná je to taky tím, že prostě viděla matku samozivitelku, které skončila práce na dobu určitou a které nastoupilo dítě do první třídy :nevim: je mi 36 a podporu jsem brala poprvé v životě.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.19 09:12
@Run píše:
Hele fakt nijak. Řekla bych, že to hrozí až když jsi tam nějak déle. Nebo možná je to taky tím, že prostě viděla matku samozivitelku, které skončila práce na dobu určitou a které nastoupilo dítě do první třídy :nevim: je mi 36 a podporu jsem brala poprvé v životě.

Díky za odpověď, to je dobře :) . Taky jdu prvně a je mi přes třicet. By mně ani až tolik nevadilo, kdyby mi poslali někam třeba na jeden den zametat do parku :mrgreen: . Ale obíhat třeba pět firem měsíčně o razítko, že mě nechtějí, kdyby mě ani nepozvali na pohovor… to nechci. Třeba nějakou práci nakonec brzy najdu :think: 8o :mrgreen: . Je to stresující po hodně letech doma.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.19 10:32
@Anonymní píše:
Ahoj dopadla jsem tak od pristho mesice budu chodit do smeneho provozu,a hledat dal pani mi hrozi z doporucenkama do techto praci jsem na up mesic.po 7 letech bohuzel me k 31.12.propus­tily.mam ale vyhodu hlidani manzel chodi na 8 bez vikendu a bydleni s rodici.jsem delnicka profese.budu to muset chvili vydrzet a hledat neco.necekalajsem ze to tak ted chodi driv jsem si v klidu praci vzdy nasla ale toto.drzim ti palce .ted v zime nic moc ale loni se to nabidkama jen hemzilo ale byla jsem na materske .tak to chodi u nas zlinsky kraj.

Ahoj, teda tak přeji ať brzy něco dobrého najdeš :) .
To je přesně takový příběh po pár dnech na pracáku po tolika letech a hned by tě hnali tam kam nikdo nechce :( .
Já jsem z Prahy, s prací je to tu na jednu směnu jednodušší. I právě jsou v nabídce poloviční úvazky, s kterými to je horší, ale ten bych chtěla tak jeden až dva roky, pak už budu muset na plný. Těžké je to plat versus cena bydlení pokud nemáš vystudovaného něco žádaného či nejsi flexibilní a šikovná v něčem jiném. Bydlení bychom potřebovali zařídit. Byty jsou hodně drahé. A jak jsem tuhle četla i když na byt budu pár let šetřit, je to jako bych se pěšky o pár kroků přiblížila k Austrálii :zed: :mrgreen: .

Popokatepetla
Závislačka 3244 příspěvků 21.01.19 14:54

Po mě také na UP žádná razítka nechtěli.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč jste chodil za Vondráčkovou? Hádek po otázce redaktora Expresu předvedl totální zkrat

Bezhlavým útěkem zakončil rozhovor Matěj Hádek pro Expres.cz. Nelíbila se mu... číst dále >

Exkluzivně: Pozdravte nový pár Anetu Vignerovou a scenáristu Mostu! Petra Kolečka

Tak a konec mlžení! Bývalá miss z roku 2009 a modelka Aneta Vignerová se z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >